Jak szybko instalować aplikacje w systemie Windows 10

Właśnie sformatowaliśmy komputer i nie wiemy, jak szybko zainstalować aplikacje? Zobaczmy jak.

Po sformatowaniu lub uruchomieniu nowego komputera z systemem Windows 10 po raz pierwszy najbardziej irytującym procesem jest prawdopodobnie zainstalowanie wszystkich ulubionych aplikacji: musisz odwiedzić wszystkie witryny jedna po drugiej, pobrać instalatory i nadal tracić dobre godzinę tylko po to, aby komputer działał tak, jak powinien. Jednak w systemie Windows 10 można wypróbować bardzo prostą sztuczkę, która maksymalnie przyspieszy ten proces, Zainstaluj wszystkie najczęściej używane programy jednym kliknięciem myszy, całkowicie automatyczny.

Zobaczmy razem ten przewodnik Jak szybko instalować aplikacje w systemie Windows 10 z zaawansowanymi narzędziami do zarządzania pakietami, takimi jak wininstall i witryną, z której można to zrobić Twórz proste skrypty ze swoimi ulubionymi programamiktóre możemy uruchomić na dowolnym nowo sformatowanym lub uruchomionym komputerze, aby przyspieszyć instalację.

Indeks
 1. Zainstaluj wszystkie programy jednym kliknięciem
  1. Prace wstępne
  2. Twórz i instaluj aplikacje ze skryptami
  3. Wnioski

Zainstaluj wszystkie programy jednym kliknięciem

Aby utworzyć skrypty automatycznej instalacji programów, musimy najpierw dodać komponent o nazwie Winget do systemu operacyjnego Windows 10, który pozwoli Ci pobrać i zainstalować pakiety w systemie bez przechodzenia przez nie, do czego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Po zainstalowaniu Wingeta pokażemy Ci witrynę, w której możesz wygenerować skrypty startowe, aby szybko zainstalować żądane aplikacje.

Prace wstępne

Aby przyspieszyć instalację aplikacji, jak wspomniano we wstępie, musimy pobrać komponent opracowany przez Microsoft dla systemu operacyjnego Windows 10: płetwa lub Menedżer pakietów Windows, Dostępne o oficjalna strona.

To narzędzie zostało oficjalnie opracowane przez firmę Microsoft na licencji open source, ale obecnie nie jest dostępne w stabilnych wersjach systemu Windows 10, więc musimy je zainstalować ręcznie. Aby go zainstalować, dotknij najnowszej dostępnej wersji narzędzia, przewiń stronę w dół i pobierz pakiet, który kończy się rozszerzeniem Pakiet pakietu aplikacji. Pod koniec pobierania kliknij dwukrotnie pakiet i naciśnij przycisk Aktualizować. Pod koniec instalacji zalecamy ponowne uruchomienie komputera, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Alternatywnie możemy również zasubskrybować program Windows Insider (tj. testową wersję systemu Windows 10) i otrzymać wszystkie nowe wersje Menedżera pakietów systemu Windows; Aby kontynuować zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem Oto jak włączyć Windows 10 Insider Build, aby najpierw uzyskać najnowsze funkcje.

Twórz i instaluj aplikacje ze skryptami

Po zaktualizowaniu Menedżera pakietów systemu Windows do najnowszej dostępnej wersji możemy przystąpić do tworzenia skryptu, aby szybko zainstalować nowe aplikacje. Strona, na której możesz tworzyć skrypty to zainstaluj, osiągalny z oficjalna strona.

Witryna zawiera najpopularniejsze programy obecnie używane na PC (w tym Chrome, Zoom, Skype, Spotify, Microsoft Teams, GIMP, Firefox, Steam, VLC i wiele innych) i można je umieścić w jednym skrypcie do szybkiej instalacji aplikacji w systemie Windows 10. Aby kontynuować, dotknij ikony + obok aplikacji, które chcesz zainstalować, a po zakończeniu dotknij przycisku poniżej Generuj skrypty.

W nowym oknie, które się otworzy, otrzymujemy skrypt, aby móc zainstalować wszystkie wybrane przez nas aplikacje wiersz polecenia. Na potrzeby tego testu zdecydowaliśmy się stworzyć „skrypt sztuczkitechniczne” ze wszystkimi aplikacjami, które powinieneś mieć od razu na wszystkich komputerach, aby rozpocząć pracę lub zabawę; skrypt wygląda następująco:

winget install Google.Chrome && winget install Zoom.Zoom && winget install GIMP.GIMP && winget install Notepad++.Notepad++ && winget install Spotify.Spotify && winget install Valve.Steam && winget install LibreOffice.LibreOffice && winget install WhatsApp.WhatsApp && winget install Telegram.TelegramDesktop && winget install Microsoft.Skype && winget install VideoLAN.VLC && winget install Adobe.AdobeAcrobatReaderDC && winget install 7zip.7zip && winget install TeamViewer.TeamViewer && winget install DominikReichl.KeePass && winget install voidtools.Everything

Za pomocą skryptu możesz od razu zainstalować następujące programy na Windows 10: Google Chrome, Zoom, GIMP, Notepad++, Spotify, Steam, LibreOffice, WhatsApp, Telegram, Skype, VLC, Adobe Acrobat Reader DC, 7-Zip, TeamViewer, KeePass i wszystko inne. Aby kontynuować, otwórz menu Start w lewym dolnym rogu, znajdź polecenie cmd, otwórz wiersz polecenia, skopiuj powyższe polecenie i naciśnij Wchodzić na klawiaturze, aby potwierdzić.

Jeśli wolimy używać PowerShell jako wiersz polecenia aby uruchomić polecenie tworzymy skrypt, który chcemy na stronie winstall, a następnie włączamy przełącznik Zobacz skrypt PowerShell aby zobaczyć zmienione polecenie. Poniżej znajduje się skrypt sztuczkitechniczne w formacie PowerShell.

winget install Google.Chrome ; winget install Zoom.Zoom ; winget install GIMP.GIMP ; winget install Notepad++.Notepad++ ; winget install Spotify.Spotify ; winget install Valve.Steam ; winget install LibreOffice.LibreOffice ; winget install WhatsApp.WhatsApp ; winget install Telegram.TelegramDesktop ; winget install Microsoft.Skype ; winget install VideoLAN.VLC ; winget install Adobe.AdobeAcrobatReaderDC ; winget install 7zip.7zip ; winget install TeamViewer.TeamViewer ; winget install DominikReichl.KeePass ; winget install voidtools.Everything

Jeśli natomiast chcemy maksymalnie zautomatyzować instalację programów, też możemy to zrobić Pobierz plik BAT, który wystarczy dwukrotnie kliknąć, aby rozpocząć instalację. Pobieranie pliku BAT jest dostępne na stronie podsumowania skryptu (po jego utworzeniu), wystarczy nacisnąć przycisk .nietoperz. Ściągnij. Jeśli nigdy nie uruchamialiśmy pliku BAT na naszym komputerze, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem Jak utworzyć plik BAT (wsadowy) w systemie Windows do szybkich operacji.

Wnioski

Podobnie jak w systemie Linux, Windows 10 przygotowuje się do wprowadzenia menedżera pakietów, który umożliwi użytkownikom samodzielne pobieranie potrzebnych aplikacji bez konieczności otwierania za każdym razem tysiąca witryn pobierania! Nawet jeśli funkcjonalność jest nadal eksperymentalna, możemy już z niej skorzystać, instalując najnowszą wersję Menedżera pakietów Windows i mając kompletną i funkcjonalną witrynę, taką jak zainstaluj, który zawiera zaktualizowane wersje wszystkich głównych aplikacji używanych na komputerach.

Nie wiemy, które aplikacje pobrać na nasz komputer z systemem Windows 10? W naszych artykułach znajdujemy odpowiednią inspirację Najlepsze programy Windows do pobrania za darmo jest 30 najbardziej przydatnych programów dla systemu Windows.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up