Jak stworzyć serwer Counter-Strike na Linux VPS

Oficjalne serwery gier Steam dla Counter-Strike: The Global Offensive są wystarczająco dobre do większości celów. Jednak nie sprawdzają ich. Tworząc własny serwer możesz:

 • Ustal własne zasady, takie jak: B. Czas gry, czas zamrażania, maksymalna liczba graczy, przyjacielski ogień itp. Uważaj jednak, aby nie naruszać ważnych zasad, szczególnie ten .
 • Organizuj prywatne przyjęcia ze znajomymi.
 • Organizuj konkursy i turnieje.
 • Aby zagrać w środku karty niestandardowe .
Indeks
 1. Po co budować serwer gier pod Linuksem?
 2. Wymagania serwera gry
 3. Zaktualizuj instancję i uruchom ponownie
 4. Zainstaluj Steamcmd
 5. Zainstaluj serwer dedykowany CS: GO
  1. Zarejestruj się
 6. Uruchom serwer dedykowany CS:GO
  1. Uruchom grę i połącz się z serwerem
 7. Wniosek

Po co budować serwer gier pod Linuksem?

Niektórzy z was mogą pomyśleć: „Czy nie byłoby łatwiej w systemie Windows, nawet na moim komputerze? Cóż, jeśli hostujesz grę na swoim domowym komputerze, zazwyczaj jest ona wystarczająca dla gier w sieci lokalnej.Dostawcy usług internetowych mają przyzwoitą jakość pobierania, ale nie są tak dobre w przypadku przesyłania. Serwer jest powolny, nerwowy i oferuje niespójne wrażenia z gry. Lepiej wynająć serwer od renomowanego dostawcy usług przetwarzania w chmurze, jeśli chcesz grać bez żadnych problemów.

Chociaż większość usług w chmurze umożliwia hostowanie systemu Windows jako systemu operacyjnego, nie jest to również idealne. System Windows zużywa dużo pamięci RAM, której można użyć do hostowania gry. Prowadzi to do wzrostu kosztów. Musisz również zapłacić za licencję godzinową, co dodatkowo zwiększa koszty. I wreszcie, kroki w celu skonfigurowania serwera gry (demon srcds) są prawie takie same w systemach Windows i Linux. Oznacza to, że nie jest to łatwiejsze w systemie operacyjnym Microsoft niż w systemie Linux.

Związane z Czy prywatne serwery gier są legalne?

Oto przykład z systemu Debian używającego tylko 56,7 MB pamięci RAM.

Wymagania serwera gry

Serwery gier CS:GO nie są zbyt wyrafinowane, więc wirtualne serwery prywatne działają idealnie (nie są wymagane serwery dedykowane). Minimalne wymagania:

 • 2 GB pamięci RAM.
 • Dwa wirtualne rdzenie/procesory. Instancje wymagające dużej mocy obliczeniowej mogą być bardziej wrażliwe. Jeśli zauważysz opóźnienie serwera, spróbuj najpierw normalnego przetwarzania, a następnie przejdź na tryb intensywny.
 • Co najmniej 40 GB przestrzeni dyskowej.
 • Debian jako system operacyjny. Możesz korzystać z innych dystrybucji, jeśli naprawdę chcesz, ale Debian zapewni Ci doświadczenie bez bólu głowy. Instrukcje zawarte w tym artykule dotyczą Debiana.
 • Jeśli Twój dostawca VPS umożliwia skonfigurowanie zapory sieciowej za pomocą panelu sterowania interfejsu sieciowego, dezaktywuj ją w tym przykładzie.
 • Skonfiguruj instancję, aby najlepiej używać uwierzytelniania SSH opartego na kluczu. Jeśli chcesz używać hasła, użyj bardzo dobrego! W większości przypadków serwery są łamane z powodu słabych lub bardzo słabych haseł. Uwierzytelnianie SSH oparte na kluczu zapobiega temu.
 • Jeśli nie masz jeszcze konta Steam, utwórz tutaj .

Możesz uzyskać niedrogi i niezawodny VPS na linoda lub Cyfrowy ocean .

Związane z Jak hostować serwer Minecraft

Zaktualizuj instancję i uruchom ponownie

Po skonfigurowaniu instancji zaloguj się jako root przez SSH. Jeśli Twój dostawca zezwala na logowanie się tylko jako zwykły użytkownik z prawami sudo, wpisz to po zalogowaniu.

sudo -i #ONLY ENTER THIS IF YOU ARE NOT ALREADY ROOT!

Upewnij się, że wszystkie pakiety są aktualne.

apt update && apt upgrade

Uruchom ponownie, jeśli chcesz ponownie załadować ważne oprogramowanie (jądro, proces inicjalizacji systemu itp.).

systemctl reboot

Zaloguj się ponownie jako root (lub jako zwykły użytkownik i zostań rootem za pomocą sudo -i, jeśli to konieczne).

Zainstaluj Steamcmd

Włącz obsługę 32-bitową.

dpkg --add-architecture i386

Zainstaluj następujący pakiet:

apt install software-properties-common

Zezwalaj na instalację pakietów oprogramowania o zamkniętym kodzie źródłowym, które nie są bezpłatne.

add-apt-repository contrib
add-apt-repository non-free

Zaktualizuj informacje o menedżerze pakietów.

apt update

Zainstaluj Steamcmd.

Naciśnij TAB, aby wybrać OK w pierwszym monicie, a następnie wybierz AKCEPTUJ w następnym monicie z umową licencyjną, w przeciwnym razie instalacja zostanie anulowana.

Zainstaluj byobu, którego możesz użyć do utrzymania procesu serwera CS: GO nawet po zakończeniu sesji SSH.

apt install byobu

Zainstaluj serwer dedykowany CS: GO

Uruchamianie go pod kontem root to zły pomysł, więc stwórz zwykłego użytkownika, który najpierw uruchomi demona serwera dedykowanego.

adduser --gecos "" --disabled-login cstrike

Zaloguj się jako ten użytkownik.

su - cstrike

Instruuje narzędzie steamcmd, aby zainstalowało wszystkie wymagane pliki w katalogu CSGO.

steamcmd +force_install_dir ~/CSGO/ +login anonymous +app_update 740 validate +quit

Zajmie to trochę czasu, ponieważ pliki gry mają ponad 20 GB. Jeśli proces zostanie przerwany, po prostu uruchom ponownie poprzednie polecenie (po zalogowaniu się jako root, a następnie jako użytkownik "cstrike" z su - cstrike). Zabierze się tam, gdzie zostało przerwane.

Zarejestruj się

W trakcie pobierania możesz zarejestrować wymagany token dostępu do serwera gry. Iść do Strona zarządzania kontem dla serwerów gier Steam . Przewiń w dół do następnego elementu treści.

Użyj „730” jako identyfikatora aplikacji. Jeśli chodzi o notatkę, możesz pisać, co chcesz. Zostanie wygenerowany kod, który będzie potrzebny w przyszłym poleceniu. Zobacz przykład tokena dostępu na obrazku poniżej.

Uruchom serwer dedykowany CS:GO

Aktywuj byobu, aby uruchamiał się automatycznie po zalogowaniu użytkownika „cstrike”.

byobu-enable

Rozpocznij sesję Byobu.

byobu

Powiadomienie o upadłości Uwaga: w kliencie Windows SSH ciąg „1; 0c ”pojawia się w wierszu poleceń. W takim przypadku usuń łańcuch przed kontynuowaniem.

Rozpocznij Counter-Strike: Globalny proces demonizacji ofensywnych serwerów. Poniższa komenda jest przykładem - na końcu musisz wymienić GSLT:

+sv_setsteamaccount B382BB13C7AAAFDE8272247F87586106

Usuń ciąg rozpoczynający się od „B382” i dodaj token dostępu do gry wygenerowany w poprzednim kroku.

~/CSGO/srcds_run -game csgo -net_port_try 1 +game_type 0 +game_mode 0 +mapgroup mg_active +map de_dust2 +sv_setsteamaccount B382BB13C7AAAFDE8272247F87586106

-net_port_try 1 i + sv_setsteamaccount są wymaganymi parametrami polecenia. Pozostałe parametry można zmienić zgodnie z własnymi wymaganiami. Więcej informacji na temat uruchamiania różnych trybów gry, takich jak Deathmatch czy Wyścig zbrojeń, znajdziesz na tej stronie Strona Wiki .

nacisnąć F6 aby zakończyć sesję byobu i utrzymać działanie serwera. Lub naciśnij Ctrl + C aby wyłączyć serwer.

Jeśli później ponownie zalogujesz się na serwer jako root, aby ponownie nawiązać sesję byobu, zaloguj się ponownie jako użytkownik „cstrike”.

Jeśli sesja nie otworzy się automatycznie, wprowadź:

byobu

Uruchom grę i połącz się z serwerem

Jeśli serwer został pomyślnie uruchomiony, w terminalu pojawi się następujący komunikat:

Connection to Steam servers successful.
Public IP is 203.0.113.8

Skopiuj adres IP.

Uruchom Counter-Strike: Global Offensive na swoim komputerze.

W lewym górnym rogu kliknij menu z napisem „OFICJALNE DOBIERANIE”.

Wybierz Przeglądarkę serwerów społeczności. Kliknij kartę Ulubione, a następnie kliknij Dodaj serwer w prawym dolnym rogu.

Wstaw publiczny adres IP swojego VPS. Kliknij „Odśwież”, jeśli serwera gry nie ma na liście. Kliknij dwukrotnie wpis, aby dołączyć.

Wniosek

Gratulujemy zbudowania serwera gry CS: GO. Musisz skonfigurować swoją grę zgodnie z preferencjami Twoimi i Twoich znajomych. Strona książki link powyżej może to być dobre miejsce do rozpoczęcia nauki opcji wiersza poleceń dla demona gry srcds oraz konfiguracji autoexec.cfg i server.cfg w celu dostosowania ustawień gry. Baw się dobrze!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up