Jak stworzyć pikselowe obrazy lub stworzyć efekt piksela w Photoshopie

Rasteryzacja obrazu to jedna z najłatwiejszych i najbardziej praktycznych rzeczy Co możemy zrobić, aby chronić naszą prywatność lub po prostu uniknąć uznania.

Te małe kolorowe kropki, które rozmywają część lub całość obrazu, Pokaż szczegóły ukryj które mogą być kompromitujące lub których autor zdjęcia nie chce widzieć, np. B. zdjęcie na dowodzie osobistym lub nazwisku.

Zasadniczo proces pikselowania obrazu polega na powiększeniu pikseli określonej części zdjęcia., Piksele to najmniejsza jednostka informacji na obrazie a gdy te piksele są powiększone, obraz traci ostrość i ostrość, co oznacza, że ​​przetworzona część obrazu jest niewidoczna.

Media często używają programów do wycinania lub umieszczania informacji ze zdjęciami lub obrazami podzielonymi na piksele, w szczególności przeznaczonymi do wiadomości, do pikselowania niektórych obrazów, tak aby informacje w nich przechowywane nie były wyraźnie widoczne. Może dlatego tak wielu użytkowników jest zainteresowanych nauką jak możesz sam pikselować swoje zdjęcia bez problemu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pikselować obrazy, pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że chociaż istnieje kilka programów, których możesz użyć do tego, Photoshop jest prawdopodobnie najlepszy.

Dzięki tej aplikacji, którą można pobrać z oficjalnej strony internetowej i która oferuje okres próbny, możesz zrasteryzuj lub wstaw dowolny obraz w mniej niż minutę bez zaawansowanej wiedzy, aby nie tracić czasu.

Oprócz zamaskowania części obrazu za pomocą Photoshopa, możesz go również zamaskować Możesz poprawić obraz, umieszczając go lub usuwając Części obrazu poprawiające samą prezentację.

Indeks
 1. Jak pikselować obraz za pomocą Photoshopa
 2. Jak pikselować obraz za pomocą mozaiki Photoshop?

Jak pikselować obraz za pomocą Photoshopa

Okej, zaczynając od tego samouczka, pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, że chociaż istnieje wiele wersji Photoshopa i są nowsze, są one również bardziej kompletne. W tym konkretnym przypadku pokazujemy, jak to zrobić w Photoshop CS3, jedna z najprostszych wersji dostępnych w internecie. Przynajmniej w wielu wersjach Gdy to nastąpi, kroki, które należy wykonać, są bardzo podobne.

 • Zakładając, że Photoshop jest już zainstalowany na twoim komputerze, najpierw wybierz obraz, który chcesz pikselować, a następnie otwórz go za pomocą tego programu do edycji treści w postaci zdjęć lub czegoś podobnego.
 • Musisz iść na to Otwórz plik, oraz Wybierz katalog gdzie jest zdjęcie, to konkretny obraz, który Cię interesuje.
 • Wtedy musisz Zakładka Warstwyktóry znajduje się w prawej dolnej części ekranu, klikając prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do niebieskiej miniatury, wybierając opcję Zduplikowana warstwa.
 • Od tego momentu będziemy pracować z warstwą wypełnioną na niebiesko, a nie z oryginałem.
 • Następnie przejdź do narzędzia do zaznaczania prostokątów znajdującego się w lewym górnym rogu ekranu.
 • Już zaznaczone zaznaczamy obszar, w którym chcemy pikselować obraz
 • Po zaznaczeniu obszaru będziemy Przefiltrowany, a my wybieramy opcję Piksele, a potem dajemy mozaika
 • Otworzy się nowe okno, w którym możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał pikselowany obraz, jeśli aktywowałeś opcję Podgląd
 • Zapisz zmiany z pliku, zapisz i masz pikselowany obraz dokładnie tak, jak chciałeś

Jak pikselować obraz za pomocą mozaiki Photoshop?

W jednym z poprzednich kroków wskazaliśmy, że funkcja mozaiki jest jedną z najczęstszych podczas rasteryzacji obrazu. Tak czy inaczej, powinieneś wiedzieć, że istnieją inne, których możesz użyć do spersonalizowania swoich obrazów. Zobaczysz, że w opcji Pixelate jest więcej alternatyw, więc możesz trochę pobawić się, jeśli chcesz uzyskać inne wyniki niż poprzednie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up