Jak stworzyć bootowalny bootowalny USB z UniBeast i Rufus dla Mac i Windows

Jedną z najczęstszych procedur dla użytkowników podczas instalowania systemu Mac OS X Lion lub innych wersji tego systemu operacyjnego jest wykonanie tego za pośrednictwem za pomocą pendrive'a UniBeast.

To jest jeden z najlepszych dostępnych programów w tym obszarze i chociaż procedura jest ogólnie dość prosta, musisz uważać na poszczególne kroki, aby nie popełniać błędów.

Zasadniczo musisz pamiętać, że w pewnym momencie możesz być zdenerwowany, że procedura trwa zbyt długo, czyli wtedy, gdy zalecono uzbrój się w cierpliwość i nie popełniaj błędów.

Ogólnie rzecz biorąc, ten typ instalacji to opóźnienie od 10 do 15 minut, która będzie częściowo zależeć od mocy systemu, takiej jak prędkość jednostki, z którą pracujemy.

W każdym razie, jeśli nigdy nie korzystałeś z samouczka tej klasy, chcemy pokazać Ci, jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć bootowalną pamięć USB na PClub bootowalny dysk wymienny, od UniBeast.

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB na komputerze z systemem Windows, Linux lub MAC. Z jakiego programu korzystam?

Elementy, które musisz wykonać za pomocą tej procedury, muszą być bezpośrednio powiązane Komputer Mac, pamięć USB 8 GB przechowywania lub więcej, a na końcu zastosowanie Zainstaluj Mac OS X Lion.

zainstaluj Mac OS X Lion

Indeks
 1. Utwórz dysk startowy za pomocą UniBeast
 2. Wskazówki dotyczące tworzenia rozruchowego wymiennego dysku twardego
 3. Inną opcją jest utworzenie rozruchowego wymiennego dysku twardego
 4. Szansa Rufus
 5. Rufus, mała, ale bardzo przydatna aplikacja

Utwórz dysk startowy za pomocą UniBeast

Zakładając, że wziąłeś pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, kroki, które należy wykonać, aby utworzyć dysk startowy to z UniBeast:

 • po pierwsze włóż moduł pamięci usuwany
 • Następnie przejdź do aplikacji, narzędzi, Narzędzia dyskowe
 • Wybierz jednostkę pamięci usuwalny w lewej kolumnie i kliknij sekcję Partycje
 • tak przejdź do Partycji, z menu ekranowego
 • Następnie musisz zrobić kliknij Opcje a następnie wybierz Startup Master Record
 • Powinieneś daj temu imię, który mógłby mieć każdy, choć polecamy coś tak prostego jak USB typu A. Wybierając format trzeba wybrać Mac OS Plus
 • Następnie przejdź do Zastosuj i podziel
 • Jeśli korzystasz z aplikacji instalatora Lion Mac OS X., powinieneś dostać to w Folder aplikacji. W międzyczasie, jeśli używasz dysku wymiennego z systemem OS X Lion, upewnij się, że jest on podłączony.
 • Przyszedł w tym momencie, Pobierz i otwórz UniBeast w Twoim komputerze
 • Musisz otwórz go i zaakceptuj wszystkie jego warunki do momentu wybrania miejsca docelowego, którym musi być wymienny napęd pamięci, przed kliknięciem Kontynuuj
 • Ponadto, jeśli korzystasz ze sklepu Mac App Store, wybierz opcję Zainstaluj Mac OS X Lion. Jeśli korzystasz z Apple Store, wybierz opcję USB OS X Lion Thumb Drive. Pamiętaj, że jeśli używasz laptopa, przed kliknięciem Kontynuuj poszukaj opcji zgodnych z tymi urządzeniami.
 • Na końcu, Wybierz hasło dostęp i kliknij Zainstaluj
 • Po tym będziesz mieć poczekaj na zakończenie procedury Jak wyjaśniliśmy, zajmuje to kilka minut, ale i tak spróbuj to powstrzymać lub coś w tym stylu, ponieważ możesz popełnić poważny błąd.

dysk rozruchowy z uniBeast

Wskazówki dotyczące tworzenia rozruchowego wymiennego dysku twardego

Poza wszystkim, o czym wspomnieliśmy do tej pory, nie chcieliśmy tracić z oczu faktu, że takie są wskazówki, o których należy pamiętać W takich przypadkach wskazówki, jak osiągnąć lepsze wyniki lub uniknąć problemów.

Na przykład możemy to polecić, kiedy tylko to zrobisz takich procesów, nie zatrzymuj ich lub odłącz komputer podczas instalacji, ponieważ może to spowodować problemy z utratą danych itp.

Inną opcją jest utworzenie rozruchowego wymiennego dysku twardego

Jasne, nigdy nie pobrałeś i nie zainstalowałeś systemu Windows na komputerze bez nagrania obrazu ISO na DVD, a zgodzisz się z nami, to znacznie więcej wygodne, aby mieć je na dysku USB, a nie na płycie DVD.

Jest też dużo szybszy i też należy go wziąć pod uwagę, jeśli Twój komputer lub ten, który formatowałeś, nie ma czytnika DVD, Robienie tego przez USB to jedyna opcja.

utwórz wymienny dysk twardy

Rufus to program, który pozwala precyzyjnie ustawić dysk USB jako bootowalną pamięć USB systemu Windows, dzięki czemu można go zainstalować na dowolnym komputerze.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić pobierz Rufus W tym artykule przedstawimy Ci informacje, które pozwolą Ci to zrobić, ale chcemy również opowiedzieć o wszystkich możliwościach, jakie oferuje ten prosty, ale potężny program.

Szansa Rufus

Gruntownie Rufus naprawdę a mała aplikacja, to zbyt proste, z określoną funkcją i kilkoma opcjami, co w zupełności wystarczy do wypełnienia jej misji.

Le Rufus będziesz w stanie przekonwertować pendrive normalne, cokolwiek masz w domu na rozruchowym dysku USB, Jeśli chodzi o to, jak podaliśmy wcześniej przykład, zainstaluj system Windows.

Konfiguracja aplikacji jest niezwykle łatwaCo więcej, nie musisz w ogóle niczego dotykać i podłączać dysk USB do komputera, wybierać obraz ISO i kiedy wszystko będzie gotowe, naciśniemy tam, gdzie jest napisane "Start", teraz możesz pobrać "Boot Dysk „gotowy.

Jeśli potrzebujesz uruchomić komputer w systemie DOS, możesz to zrobić, możliwości są bardzo dobre i wszystko, co tam jest aplikacja, która jest mała pod każdym względemPamiętaj, że waży nie więcej niż 5 MB i ma ogromny potencjał dla każdego typu użytkownika.

Rufus, mała, ale bardzo przydatna aplikacja

rufus opcje

Pobierz Rufus Nie jest to wcale skomplikowane, ma dwie wersje, jedną do instalacji, a drugą przenośną. Gdzie od czasu do czasu go używasz zainstaluj Linuksa na swoim komputerzelub w przypadku niepowodzenia Okna, Zalecam pobranie wersji przenośnej, która działa świetnie.

Dzięki niemu sprawy związane z tym, o czym wspomnieliśmy powyżej, będą znacznie łatwiejsze, Możesz pobierz Rufus na swojej oficjalnej stronie internetowej i szybko zacznij korzystać z tej prostej aplikacji, ponieważ jest bezpłatna.

Czy udało Ci się krok po kroku utworzyć bootowalny dysk wymienny?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up