Jak sprawdzić, czy to mój oryginalny Samsung Galaxy S5, czy chiński klon - kluczowe różnice

Na pewno ważny był Samsung Galaxy S5 ulepszenia przeciwko Galaxy s4 pod względem projektu i oferowanych funkcji.

Ogromna sprzedaż Samsunga Galaxy S5 była prawdziwą żyłą złota na kopie telefonów, więc dołożyli wszelkich starań, aby znaleźć nabywców na replikę Galaxy S5. Jeśli planujesz zakup tego telefonu komórkowego, pokażemy Ci, jak to zrobić odróżnić Samsunga Galaxy S5 od chińskiego klona.

android galaxy mobile

Indeks
 1. W ten sposób można odróżnić Samsunga Galaxy S5 od chińskiego klona
 2. Jeśli to możliwe, dowiedz się, jak odróżnić oryginalny Galaxy S5 od chińskiego
  1. 1. - Oryginalne pudełko Samsung S5
  2. 2. - Gniazdo Micro USB
  3. 3.- Charakterystyka tylnej okładki
  4. 4. - Różnice w ekranie
  5. 5.- Aparat oryginalnego urządzenia
  6. 6. - System operacyjny
  7. 7. - Kies
 3. Więc możesz wiedzieć, jak określić, czy Twój Samsung jest oryginalny, czy chiński
  1. 8.- Specyfikacje obu telefonów komórkowych
  2. 9.- numer IMEI
  3. 10. - Cena rynkowa

W ten sposób można odróżnić Samsunga Galaxy S5 od chińskiego klona

Wykryj różnicę między oryginałem a repliką Nie jest to takie trudne, wystarczy obserwować pewne cechy, takie jak pudełko obu telefonów komórkowych, port micro USB, obudowa obu telefonów komórkowych, ekran, kamera, zainstalowany system operacyjny i oczywiście, czy nie ea. kompatybilny z Kies.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób możemy odpowiednio odróżnić oryginalne urządzenie mobilne od tego, które jest chińskim klonem oraz .i. w miarę postępu technologii w nowych modelach Są do darmowego wypuszczenia na rynek i bardziej niż cokolwiek innego, jeśli są to urządzenia wielkiej marki Samsung.

Takiego, który wypuścił niesamowity sprzęt, taki jak urządzenie Samsung Galaxy S5 Stawiam Samsunga o krok wyżej między konkurencyjnymi markami technologicznymi.

Jeśli to możliwe, dowiedz się, jak odróżnić oryginalny Galaxy S5 od chińskiego

1. - Oryginalne pudełko Samsung S5

Idir w przypadku mobilnego oryginału i repliki nie ma wielu różnic, ale aby wykryć oryginalne pudełko, wystarczy dokładnie sprawdzić naklejki.

Pudełko Samsung Galaxy S5 ma etykietę z wyszczególnieniem jego koloru, Numer IMEI i kod kreskowy, chociaż tej informacji nie ma na naklejkach w fałszywym pudełku.

2. - Gniazdo Micro USB

IS Samsung Galaxy S5 ma port microUSB 3.0chociaż funkcja imitacji ma gniazdo microUSB 2.0.

Dzięki temu bardzo łatwo jest zauważyć różnicę między dwoma telefonami komórkowymi, wystarczy zobaczyć port i można szybko zidentyfikować, czy telefon komórkowy jest oryginalny, czy nie, oprócz oryginału. posiada pokrowiec, który sprawia, że ​​jest wodoodporny.

3.- Charakterystyka tylnej okładki

to jest trudno odróżnić jakość wykonania między dwoma telefonami do plastiku używanego w tylnej obudowie telefonu komórkowego.

Jedyną różnicą, jaką można znaleźć, jest wnętrze czapki, ponieważ oryginał posiada gumową powłokę od wewnątrz, co sprawia, że ​​jest wodoodporny, natomiast telefon nie jest imitacją.

oryginalna chińska bateria

4. - Różnice w ekranie

Istnieje ważna różnica między dwoma ekranami, tak jak w oryginalnym Galaxy S5 jego ekran ma technologię AMOLED, z rozmiarem 5,1 cala i rozdzielczością FullHD (1080p).

5.- Aparat oryginalnego urządzenia

Aplikacja aparatu na obu telefonach jest bardzo podobna, mają te same ikony dla każdego trybu i konfiguracji, ale nie ma imitacji te same funkcje, które były dostępne w oryginale.

Galaxy S5 nie ma określonych trybów w aparacie jako HDR w czasie rzeczywistym, chociaż mobilne lustro może mieć opcję panoramiczną, która jest domyślnie dostępna w systemie operacyjnym Android.

6. - System operacyjny

Oryginalny Samsung Galaxy S5 jest domyślnie wyposażony w interfejs TouchWiz Posiada takie funkcje, jak miniodtwarzacz, wiele okien, czujnik tętna i wiele innych.

Na replice można polegać podobny interfejs, ale bez tak zaawansowanych funkcjiPonadto oryginalna wersja zawiera system Android 4.4KitKat zaktualizowany do systemu Android 6.0 Marshmallow.

7. - Kies

Samsung Kies służy do podłącz telefony Samsung do komputera i wykonuj różne zadania, w tym synchronizację, tworzenie kopii zapasowych, przesyłanie multimediów i wiele innych.

Gdy użytkownik próbuje połączyć się z telefonem komórkowym z Samsung Kies przez kabel do transmisji danychtelefon jest połączony.

Ale z drugiej strony, jeśli telefon komórkowy jest fałszywy, pojawi się komunikat sugerujący możliwość połączenia się z telefonem, to pewny sposób na odróżnienie Samsunga Galaxy S5 od chińskiego klona.

zestaw instalacyjny aplikacji Kies

Więc możesz wiedzieć, jak określić, czy Twój Samsung jest oryginalny, czy chiński

8.- Specyfikacje obu telefonów komórkowych

Jeden sposób, aby to zapewnić Twoja aplikacja mobilna jest oryginalną aplikacją co pozwala zobaczyć specyfikacje telefonu komórkowego. Zdecydowanie aplikacje takie jak CPU-Z są szeroko stosowane i wyświetlają najważniejsze informacje o urządzeniu.

Zezwala na działanie dowolnej z tych aplikacji w telefonie komórkowym Porównaj ze sobą specyfikacje telefonu komórkowego na ekranie z innymi danymi zebranymi w aplikacji. Nie można się odnieść, więc nawet niektóre aplikacje ostrzegają, gdy smartfon jest fałszywy.

9.- numer IMEI

Również najbardziej atrakcyjny i skuteczny sposób na odróżnienie Samsunga Galaxy S5 od Klon chiński ma trzy numery IMEI, Służy to do sprawdzenia, czy telefon został skradziony lub jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje na jego temat.

Możesz pobrać aplikację IMEI.info, która pozwala uzyskać informacje z dowolnego telefonu komórkowego po prostu posiadając numer IMEI, więc ten numer a Samsung Galaxy S5 oryginał będziesz miał zagwarantowane informacje o telefonie komórkowym, ale z repliką nie uzyskasz żadnych informacji na jego temat.

10. - Cena rynkowa

Jeśli planujesz Samsung Galaxy S5 i można znaleźć, że cena jest bardzo tania, może to być replika Galaxy S5, więc możesz wypróbować dowolną z metod przedstawionych w tym samouczku.

Zniszczyć na pierwszy rzut oka trudno je rozróżnić, jak wyglądają, ale są szczegóły, które będą stanowiły prawdziwą różnicę między nimi.

Na przykład replika Samsunga Galaxy S5 można je uzyskać w cenie około 60 euro na rynku z dostawą wliczoną w cenę.

Jak widzisz, masz na to 10 różnych sposobów odróżnić Samsunga Galaxy S5 od chińskiego klona, więc w żaden sposób nie mogą Cię oszukać i kupić fałszywy telefon komórkowy, gdy szukałeś oryginału.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up