Jak skonfigurować Steam Link, aby uzyskać najlepszą wydajność?

To Połączenie parowe To urządzenie, które umożliwia strumieniowe przesyłanie gier z głównego komputera do innych pomieszczeń w domu, takich jak salon. Niestety, proces konfiguracji urządzenia może być nieco skomplikowany i jest kilka innych rzeczy, których potrzebujesz, aby zapewnić płynne działanie i konfigurację. Napisaliśmy ten artykuł, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia i umożliwić jak najlepsze wykorzystanie połączenia parowego, niezależnie od tego, czy kupujesz je, czy posiadasz.

Indeks
  1. Czego potrzebuję?
  2. Jak rozpocząć konfigurację?
  3. Zoptymalizuj ustawienia przesyłania strumieniowego dla swojego urządzenia
  4. Dodatkowe uwagi i moje doświadczenia

Czego potrzebuję?

To małe pudełko zostało zaprojektowane jako niedrogi sposób na przesyłanie strumieniowe Steam do innego pomieszczenia w domu, zwykle do telewizora w salonie. Steam Link oferuje trzy porty USB (dla gamepada/klawiatury/myszy), port HDMI (do podłączenia do telewizora) oraz port Ethernet do przesyłania strumieniowego. Chociaż pudełko ma Wi-Fi na pokładzie, zdecydowanie odradzam korzystanie z niego, jeśli chcesz uzyskać najlepszą możliwą wydajność.

Steam Link, wraz ze Steam Big Picture, Steam Controller i Steam In-Home Streaming Mode, jest częścią inicjatywy Valve mającej na celu wprowadzenie gier na PC do salonu. To jest to, czego potrzebujesz, aby mieć najlepsze wrażenia.

  • O ile wiem, strumieniowanie w domu za pomocą łącza Steam nie wydaje się wpływać na wydajność poza pewnymi czasami ładowania, ale może to być spowodowane tym, że moja karta Nvidia ma dedykowane rdzenie CUDA, aby zrekompensować większość tego obciążenia. Jeśli nie możesz wygodnie grać w gry na swoim komputerze, prawdopodobnie nie uzyskasz dobrych wyników za pomocą linku.
  • To Połączenie parowe równy.
  • zarówno dla komputera stacjonarnego, jak i Steam Linka. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z WiFi . Upewnij się, że oba urządzenia są podłączone do tego samego routera/modemu.
  • Im silniejszy, tym lepiej.
  • Obsługiwany jest każdy nowoczesny gamepad, ale kontroler Steam zapewni najlepsze wyniki podczas korzystania z urządzenia.

Jak rozpocząć konfigurację?

Po wykonaniu niezbędnego okablowania i podłączeniu go do urządzenia, urządzenie powinno włączyć się automatycznie. Zobaczysz kolejkę do podłączenia konfiguracji KB / M lub jednego z gamepadów. Gdy to zrobisz, Steam Link przechodzi przez proces szybkiej konfiguracji (na razie nie przejmuj się tymi ustawieniami – możesz je wszystkie zmienić później) i szuka w sieci komputerów, które są gotowe do streamowania. Wybierz swój i uruchom go w trybie Big Picture na swoim komputerze!

Podczas tego procesu mogą pojawić się problemy. Jeśli nie masz kontrolera Steam, musisz użyć przewodowej myszy lub kontrolera, aby ukończyć proces konfiguracji. Kontrolery bezprzewodowe można również synchronizować przez Steam Link, ale ta funkcja jest w najlepszym razie bardzo skomplikowana. Prostym rozwiązaniem jest po prostu użycie bezprzewodowego kontrolera z odbiornikiem podłączonym bezpośrednio do komputera, na którym jest już skonfigurowany.

Możesz zsynchronizować kontrolery bezprzewodowe z menu Steam Link, ale próba zrobienia tego na moim bezprzewodowym tablecie Xbox One była dla mnie osobiście nieudanym ćwiczeniem.

Zoptymalizuj ustawienia przesyłania strumieniowego dla swojego urządzenia

Przejdźmy teraz do sedna sprawy: optymalizacji ustawień przesyłania strumieniowego dla Twojego sprzętu. W Big Picture przejdź do Ustawień.

Wybierz „Strumień domowy” w obszarze Funkcje.

Włącz „Kodowanie sprzętowe” na procesorze graficznym Nvidia w zaawansowanych opcjach hosta i preferuj metodę przechwytywania NVFBC. ( Użytkownicy AMD — Zmień tę opcję, aby włączyć kodowanie sprzętowe na procesorach graficznych AMD. Jeśli używasz również procesora AMD, wyłącz także opcję Intel iGPU. Wątki kodujące powinny pozostać w trybie automatycznym i chociaż niektóre routery lepiej radzą sobie z priorytetyzacją ruchu sieciowego, stwierdziłem, że nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, więc je wyłączyłem. Przetestuj go na swoim komputerze, aby sprawdzić, czy to pomaga.

Ustaw opcje klienta na „Nice”. Zbalansowany i gorszy nie zaoferował mi żadnych zauważalnych ulepszeń w sprzęcie Nvidii. W zaawansowanych opcjach klienta ustaw przepustowość na Unlimited (możesz wypróbować Auto, ale to niczego nie zmieniło w moim przypadku, a inni użytkownicy Nvidii zalecają korzystanie z Unlimited) i dostosuj pozostałe ustawienia do moich.

Jednak rozdzielczość ekranu zmieni się w zależności od tego, co działa na Twoim urządzeniu i sieci. Jeśli chodzi o mnie, musiałem ograniczyć rozdzielczość do 720p, aby zachować 60 klatek na sekundę - polecam zacząć od ograniczenia 720p jako podstawy, a następnie przełączyć się na 1080p lub wyższą, jeśli nie zauważysz żadnego spadku wydajności.

Dodatkowe uwagi i moje doświadczenia

Steam Link to prawdopodobnie najlepsze 20 dolarów, jakie kiedykolwiek wydałem. Aby móc przeglądać wrażenia z gry na moim pulpicie
Siedzenie w salonie i cieszenie się całą moją biblioteką tytułów i wydajności na PC było jak dotąd przyjemnością. Po zaktualizowaniu sieci i sprzętu komputerowego do czegoś bardziej wytrzymałego, mogę grać we wszystkie moje gry na wygodnej kanapie w rozdzielczości 1080p 60 fps, a ta wygoda zawsze jest tego warta.

Ponadto zainwestowanie w łącze Steam umożliwiło mojemu współlokatorowi i mnie cieszenie się lokalnymi grami wieloosobowymi na kanapie z mojego komputera. Chociaż oboje nie możemy się doczekać zmiany konsoli Nintendo i mamy kilka innych konsol na rynku, Steam Link jest naszym ulubionym ze względu na najwyższą wydajność i wierność wizualną, jaką oferuje. Nie wspominając o tym, że udostępniliśmy między nami nasze biblioteki Steam Family Sharing, więc setki dosłownych tytułów, które oboje mamy na Steam, są dostępne dla nas obojga na dużym ekranie.

Ogólnie mogę bardzo polecić produkt. Konfiguracja jest trochę trudna, przynajmniej na początku, ale kiedy już to zrobisz, masz niesamowite wrażenia z gry w dłoni. Jeśli jesteś już graczem na PC, myślę, że Steam Link jest niezbędny, jeśli nadal lubisz grać na kanapie ze znajomymi.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up