Jak skonfigurować, połączyć i zaakceptować połączenia pulpitu zdalnego w systemie Windows 7?

Microsoft Remote Desktop Manager dla systemu Windows 7 umożliwia łączenie się z dowolnym komputerem w sieci. Umożliwia to dostęp do plików, dokumentów i zasobów sieciowych na dowolnym komputerze tak, jakbyś siedział przed nimi, niezależnie od ich lokalizacji.

Zacznij od zezwolenia na dostęp do stacji roboczej. Jeśli Twój system operacyjny nie ma jej zainstalowanego, wersję Standard Edition można pobrać bezpłatnie i szybko. Posiada wszystkie podstawowe funkcje, których większość użytkowników potrzebuje, aby połączyć się z komputerem zdalnym. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej niezawodnego, dostępna jest płatna wersja korporacyjna spełniająca wymagania dotyczące połączenia, takie jak VPN.

Indeks

Konfiguracja połączeń ze zdalnym pulpitem

1. Przejdź do »Start -> Panel sterowania -> Konta użytkowników (jeśli są aktywowane) -> System i zabezpieczenia«.

2. W obszarze System wybierz kartę Zezwalaj na zdalny dostęp.

3. Jeśli włączysz Pulpit zdalny, masz dwie opcje:

  • Wybierz „Zezwalaj na połączenia z komputerów z dowolną wersją Pulpitu zdalnego” i kliknij Zastosuj. Ta opcja umożliwia włączenie więcej niż jednej wersji Pulpitu zdalnego.

  • Jeśli masz wersję tylko Uruchom Pulpit zdalny, po prostu wybierz ostatnią opcję. „Zezwalaj tylko na połączenia z komputerów z uruchomionym Pulpitem zdalnym z uwierzytelnianiem na poziomie sieci”

4. Kliknij przycisk Wybierz użytkownika, a następnie przycisk Dodaj.

5. Następnie wybieramy użytkowników, którzy będą mieli dostęp do Remote Managera. Wybierz „Zaawansowane -> Znajdź teraz”. Pojawi się menu rozwijane, w którym możesz wybrać użytkowników, komputery lub nazwy domen, do których możesz przyznać dostęp, kliknij nazwę, do której uzyskasz dostęp, i kliknij OK, aby zapisać zmiany.

6. Kliknij przycisk OK trzy razy, aby zamknąć wszystkie otwarte okna i rozpocząć następujące kroki połączenia.

Notatka — Aby odebrać użytkownikowi uprawnienia dostępu do pulpitu zdalnego, wybierz konto w poprzednich krokach, a następnie wybierz opcję Usuń.

Konfiguracja do akceptowania połączeń pulpitu zdalnego

Aby administrator mógł połączyć się z Twoim komputerem, musi mieć uprawnienia dostępu do komputera. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach szkoleniowych i często używane przez techników do rozwiązywania problemów.

1. Aby skonfigurować dostęp, przejdź do „Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu”.

2. Wybierz kartę Zdalny, a następnie wybierz Zezwalaj na połączenia Pomocy zdalnej z tym komputerem. U dołu ekranu wybierz "Zezwalaj na połączenia z komputerów z dowolną wersją Pulpitu zdalnego". Na koniec wybierz Zaawansowane, aby otworzyć nowy ekran. Wybierz „Zezwalaj na zdalne sterowanie tym komputerem” i kliknij OK.

Notatka : Zanim będziesz mógł połączyć się ze zdalnym pulpitem, musisz skonfigurować router i zaporę sieciową

  • Połącz się z pojedynczym komputerem za routerem - skonfiguruj przekierowanie portów routera, aby umożliwić połączenia z portem 3389, a następnie wprowadź swój adres IP dostarczony przez dostawcę usług internetowych.

  • Połącz się z wieloma komputerami za routerem: Dla każdego komputera, z którym chcesz połączyć się zdalnie, musisz skonfigurować każdy komputer do nasłuchiwania na różnych portach, aby uniknąć konfliktów portów.

  • Jeśli masz zaporę, musisz ją również skonfigurować, aby umożliwić komunikację z portem, który otworzyłeś na routerze.

Połącz się ze zdalnym pulpitem

Po wykonaniu całej pracy związanej z konfiguracją Pulpitu zdalnego jedyną rzeczą do zrobienia jest rozpoczęcie tego kroku za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do komputerów w sieci.

1. Przejdź do „Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Podłączanie pulpitu zdalnego”.

2. Otworzy się pole podobne do poniższego, w którym możesz wprowadzić adres komputera zdalnego. Kliknij Połącz, aby wprowadzić swoje dane uwierzytelniające.

3. Po wprowadzeniu danych dostępowych zostaniesz połączony z Pulpitem zdalnym, gdzie możesz uzyskać dostęp do komputera w sieci.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up