Jak skonfigurować niestandardową stronę główną w wielu przeglądarkach

Jeśli za każdym razem, gdy włączasz komputer, zawsze odwiedzasz określoną witrynę, powinna to być Twoja strona główna. Każda przeglądarka ma możliwość zdefiniowania własnej strony startowej. Proces ten nie zajmuje dużo czasu w popularnych przeglądarkach i jest odpowiedni również dla początkujących.

Indeks
  1. Skonfiguruj niestandardową stronę główną w Firefoksie
  2. Zmień stronę główną na Opera
  3. Dodaj niestandardową stronę główną w Safari (iPad)
  4. Dodaj nową niestandardową stronę główną w Microsoft Edge
  5. Dodaj niestandardową stronę główną w Chrome
  6. dyplom

Skonfiguruj niestandardową stronę główną w Firefoksie

Dodanie wybranej strony głównej w Firefoksie to proste zadanie. Uruchom przeglądarkę Firefox i w sekcji Strona główna kliknij menu rozwijane Strona główna i nowy system Windows. Wybierz Niestandardowe adresy URL i zacznij wpisywać adres URL witryny, którą chcesz dodać jako swoją stronę główną.

Po dodaniu adresu strony, która ma być nową stroną główną, uruchom ponownie Firefoksa, a pierwsza strona, którą zobaczysz, będzie Twoją nową stroną główną. Nie martw się, że musisz szukać przycisku zapisywania, ponieważ go nie ma.

Związane z Jak zmienić domyślną wyszukiwarkę w różnych przeglądarkach

Zmień stronę główną na Opera

Opera umożliwia również łatwe dodanie dowolnej strony jako nowej strony głównej. Kliknij czerwone „O” w lewym górnym rogu i przejdź do Ustawień.

Przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję „Po uruchomieniu”. Wybierz opcję „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron” i kliknij „Dodaj nową stronę”.

Kliknięcie opcji spowoduje wyświetlenie nowego okna, w którym należy dodać adres URL nowej strony głównej. Gdy skończysz, kliknij niebieski przycisk Dodaj. Aby zobaczyć nową stronę główną, musisz ponownie uruchomić Operę. Po ponownym uruchomieniu Twoja ulubiona strona będzie pierwszą stroną, którą zobaczysz.

Dodaj niestandardową stronę główną w Safari (iPad)

Sprawy działają trochę inaczej, jeśli chodzi o dodawanie niestandardowej strony głównej w mobilnym Safari. Otwórz Safari i przejdź do adresu URL strony głównej, którą chcesz dodać. W prawym górnym rogu kliknij pierwszą ikonę (kwadrat ze strzałką skierowaną w górę).

Przewiń w lewo i wybierz opcję „Dodaj do ekranu głównego”. Okno zmieni się, aby pokazać adres URL witryny. Powinieneś zobaczyć niebieską opcję do dodania w prawym górnym rogu.

Safari nagle się kończy. Nie panikuj, bo to normalne. Przejdź do ekranu głównego iPada i pojawi się link do nowej niestandardowej strony głównej.

Dodaj nową niestandardową stronę główną w Microsoft Edge

Aby skonfigurować niestandardową stronę główną, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i przejdź do Ustawień. Przewiń w dół, aby ustawić swoją stronę główną. Kliknij menu rozwijane, wybierz Konkretna strona i wprowadź adres URL witryny. Kliknij na dyskietkę obok, aby zapisać.

Dodaj niestandardową stronę główną w Chrome

W Google Chrome kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i przejdź do Ustawień.

Aktywuj opcję „Pokaż przycisk start” i wprowadź adres URL strony. Aby wyświetlić nową stronę główną, kliknij przycisk strony głównej po lewej stronie paska adresu.

dyplom

Czynności, jakie należy wykonać, aby dana witryna była Twoją stroną główną, są krótkie i łatwe do naśladowania. Ponieważ każda przeglądarka jest zaprojektowana inaczej, kroki mogą się nieznacznie różnić. Powyższe instrukcje powinny umożliwić skonfigurowanie niestandardowej strony głównej w różnych przeglądarkach.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up