Jak sformatować telefon z Androidem z komputera?

Jeśli masz problem z oprogramowaniem na urządzeniu mobilnym, którego nie możesz naprawić. Najskuteczniejszym sposobem na to jest sformatowanie systemu operacyjnego. W ten sposób, Zresetuj oprogramowanie telefonu Mogą rozwiązać prawie każdy napotkany problem z oprogramowaniem.

Przywróć swój telefon lub tablet Możesz naprawić prawie wszystko: przejdź od wolnego urządzenia do dowolnej usterki, która powoduje nieprawidłowe działanie urządzenia.

Jest to bardzo proste rozwiązanie, ponieważ może naprawić jeszcze poważniejsze problemy po zresetowaniu telefonu. Możesz nawet wybudzić lub włączyć telefon, nawet jeśli nie zdarzyło się to przed ponownym uruchomieniem.

Przed kontynuowaniem musisz zaznaczyć, że po zakończeniu once aby zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych Utracisz wszystkie zawarte w nim dane. Oznacza to: zdjęcia, filmy, aplikacje, kontakty, ustawienia itp. Wszystko, co miałeś na urządzeniu, co nie było fabrycznie (tj. właśnie je kupiłeś), zostanie usunięte.

Indeks
 1. Oto jak łatwo i szybko sformatować Androida
 2. Oto jak ponownie uruchomić Androida za pomocą fizycznych przycisków
 3. Oto jak ponownie uruchomić Androida po odzyskaniu
 4. Jak sformatować tablet z komputera?
 5. Jak odzyskać telefon z Androidem z komputera za pomocą Universal ADB Helper
 6. Ważne punkty, o których należy pamiętać
 7. Najnowsze wnioski

Oto jak łatwo i szybko sformatować Androida

Możliwości jest wiele, sformatuj swojego Androida niezależnie od marki i modelu. Najprostszą metodą jest skorzystanie z ustawień urządzenia.

Ta opcja jest bardzo dobra i może rozwiązać wiele problemów. Jedyną „złą” rzeczą jest to, że oczywiście musisz mieć dostęp do ustawień urządzenia. Przy kilku okazjach ci, którzy wybierają Uruchom ponownie telefon Nie możesz nawet wejść w tę opcję. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, czytaj dalej, ponieważ poniżej znajdziesz alternatywne metody.

Jeśli możesz przejść do Ustawień, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Oczywiście najpierw przejdź do „Ustawień”.
 2. Następnie, w zależności od wersji Androida, musisz przejść do „Zarządzania ogólnego”, które może być również „Bezpieczeństwo”.
 3. Teraz kliknij „Przywracanie danych fabrycznych”.
 4. Następnie „wartości domyślne”.
 5. Aby zakończyć „przywracanie ustawień fabrycznych”.

Oto jak ponownie uruchomić Androida za pomocą fizycznych przycisków

Jeśli musisz to zrobić Twardy reset urządzenia i nie dostajesz się do przycisku ustawień. Jedyną pozostałą opcją jest zrobienie tego za pomocą kombinacji fizycznych przycisków na urządzeniu. Na szczęście nie jest to wcale skomplikowane i w ciągu kilku minut Twój telefon będzie działał normalnie.

Ponieważ skrót klawiaturowy do wykonania twardego resetu różni się w zależności od urządzenia (modelu i marki), nie możemy tutaj określić, w jaki sposób odbywa się formatowanie Androida dla każdego z nich.

Zalecamy jednak dość obszerną stronę internetową, w której szczegółowo opisano, jak przywrócić ustawienia fabryczne dowolnego z urządzeń dostępnych obecnie na rynku: hardreset.info to dość obszerna witryna internetowa z wieloma bardzo szczegółowymi informacjami na jej temat.

Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć urządzenie, odczekać kilka sekund i nacisnąć kombinację klawiszy, w których się znajdujesz. sprecyzować hardreset.info.

Oto jak ponownie uruchomić Androida po odzyskaniu

W przypadku, gdy Twoje urządzenie ma bardziej złożony problem lub nawet się nie uruchamia. Najlepszą alternatywą w takich przypadkach jest sformatowanie, ale z odzysku, co na szczęście wcale nie jest skomplikowane.

Przywracanie to opcja dla urządzeń z systemem Android, która umożliwia przywrócenie telefonu komórkowego w przypadku problemu z oprogramowaniem. To jest dokładnie to, co zamierzamy zrobić.

Musisz najpierw wyłączyć urządzenie, aby uruchomić je w trybie odzyskiwania. W jaki sposób? "Albo co? Wszystko, co musisz zrobić, to przytrzymać przez kilka sekund przyciski Power + Volume Up. Jeśli masz przycisk Home, powinieneś go również przytrzymać.

Następnie przejdziesz do trybu odzyskiwania. Tutaj musisz poszukać opcji „Wipe Data / Factory Reset”. Musisz użyć klawiszy głośności, aby poruszać się i znaleźć tę opcję. Gdy go znajdziesz, po prostu potwierdź przyciskiem zasilania i poczekaj, aż telefon się uruchomi.

Jak sformatować tablet z komputera?

Jeśli żadna z poprzednich opcji nie działa, jedyną alternatywą jest zrobienie tego z komputera.

To jest możliwe Sformatuj telefon komórkowy z komputera lub uruchom ponownie tablet z komputera bez problemów i w kilka minut.

Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, które pozostawiam poniżej, bez pomijania żadnego:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz mieć To są sterowniki dla twojego telefonu komórkowego zainstalowanego na komputerze tak, abyś mógł go łatwo rozpoznać.
 2. Wtedy potrzebujesz ADB i FastBoot zainstalowane na twoim komputerze.
 3. Wyłącz telefon i wciśnij i przytrzymaj przyciski: włącz i zmniejsz głośność, poczekaj na uruchomienie urządzenia.
 4. Po uruchomieniu podłącz telefon komórkowy do komputera. W tym celu konieczne jest użycie oryginalnego kabla USB, aby uniknąć problemów z połączeniem.
 5. Następnie musisz uruchomić okno poleceń ADB i FastBoot, aby rozpocząć proces. Musisz wpisać każde z poniższych poleceń, a następnie nacisnąć Enter. Każde zamówienie jest wyszczególnione w ofertach, nie musisz dodawać posiłków, aby wysłać to zamówienie.
 • Pierwsze „wyczyść pamięć podręczną fastboot”, to polecenie czyści pamięć podręczną bez formatowania urządzenia.
 • Teraz wpisz „fastboot reboot”, aby ponownie uruchomić telefon. Tutaj możesz sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, idź swoją drogą.
 • Użyj polecenia „fastboot usuń dane użytkownika”, aby przywrócić ustawienia fabryczne.
 • Jak tylko skończysz, użyj "fastboot reboot", aby ponownie uruchomić urządzenie.

Jeśli polecenia nie działają, to dlatego, że telefon nie jest rozpoznawany przez komputer. Może to być spowodowane problemem z połączeniem przewodowym. Aby sprawdzić, czy rozpoznaje urządzenie, napisz polecenie „urządzenia fastboot”, które wyświetli ciąg znaków, których możesz użyć do identyfikacji urządzenia.

W ten sposób Uruchom ponownie urządzenie Jest to szczególnie przydatne w przypadkach, gdy telefon komórkowy nie działa z fizycznym przyciskiem lub ma problem z blokowaniem formatowania za pomocą przycisków lub opcji Ustawienia.

Jak odzyskać telefon z Androidem z komputera za pomocą Universal ADB Helper

Przede wszystkim musisz mieć zainstalowane sterowniki Androida na swoim komputerze. Po instalacji wykonaj następujące czynności:

 • Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera za pomocą oryginalnego kabla USB.
 • Po podłączeniu i rozpoznaniu przez system Windows musisz uruchomić narzędzie Universal ADB Helper, które możesz chodź stąd.
 • Na wyświetlonym ekranie wystarczy wybrać opcję „Uruchom ponownie”, a następnie opcję „Bootloader”.
 • Możesz teraz wybrać ten, który mówi „Przywracanie ustawień fabrycznych przez Fastboot”.

Ważne punkty, o których należy pamiętać

Czasami pierwsza metoda, którą Ci podajemy (ponowne uruchomienie telefonu komórkowego za pomocą „Ustawienia”), może nie rozwiązać niektórych problemów. W takim przypadku po odzyskaniu konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia, ponieważ rozwiązanie tych problemów będzie bardziej wydajne.

Należy również pamiętać, że czasami rozwiąże wiele problemów Zainstaluj ponownie oprogramowanie układowe urządzenia lub pamięć ROM. Dlatego ponowne uruchomienie systemu operacyjnego nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nie musisz rozpaczać ani wyrzucać swojego urządzenia. Po prostu spróbuj ponownie zainstalować system operacyjny telefonu komórkowego.

Urządzenia Samsung nie mają trybu bootloadera / fastboot. Dlatego metoda formatowania z komputera nie jest możliwa. W przypadku tej marki wskazane jest korzystanie z innych wymienionych wcześniej metod.

Jeśli po zrobieniu. wciąż nie działa Przywróć ustawienia fabryczne wszystkimi tymi metodami, a nawet po ponownej instalacji systemu operacyjnego. Wskazane byłoby skorzystanie z serwisu technicznego, ponieważ bardzo prawdopodobne, że było to spowodowane awarią sprzętu.

Jeśli tak, zalecamy, aby przestać nalegać na tę sekcję oprogramowania, która niczego nie rozwiązuje, i zanieść ją bezpośrednio do specjalisty, aby mógł dokładnie powiedzieć, co jest nie tak z Twoim telefonem.

Najnowsze wnioski

Przywracanie ustawień fabrycznych Androida wcale nie jest skomplikowane i być może uda Ci się uruchomić telefon bez żadnych problemów w ciągu kilku sekund. Rzadko zdarza się, że formatowanie telefonu z Androidem przy użyciu jednej z tych metod nie działa. W takim przypadku jest bardzo prawdopodobne, że problem nie ma rozwiązania lub, jak powiedziałem wcześniej, jest to spowodowane awarią sprzętu.

Jak zawsze pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości lub masz problem, musisz go rozwiązać Zresetuj Androida do ustawień fabrycznych lub jak wykonać twardy reset Możesz zostawić to trochę głębiej w polu komentarza.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up