Jak samodzielnie wykonać wstępnie wypełnione 730 online

Czy chcemy zadzwonić pod numer 730 online bez kontaktu z CAF lub księgowym? Zobaczmy, jak robić wszystko w domu i przeglądać dokumenty osobiste.

W przypadku osób pracujących na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas określony konieczne jest coroczne wypełnianie zeznania podatkowego na formularzu 730 udostępnianym przez Urząd Skarbowy. Jeśli wcześniej zadanie to powierzono CAF lub księgowym (również dla użytkowników prywatnych bez VAT), dziś 730 możemy bardzo dobrze wykonać online, korzystając z wstępnie wypełnionego formularza online, sprawdzając najpierw, czy wprowadzone dane są poprawne. wysłać.

Pokażemy Ci szczegółowo w poniższym przewodniku Jak zrobić własne 730 online?wchodząc na odpowiednią stronę Urzędu Skarbowego e natychmiast pokazuje, jakie informacje potrzebujesz przejrzećaby zrozumieć, czy możemy dostarczyć 730 zgodnie z zaleceniami państwa lub dokonać zmian osobiście (chociaż w tym przypadku zawsze zaleca się kontakt z CAF lub księgowym, aby uniknąć błędów).

Indeks
 1. 730 przewodnik online
  1. Szybko uzyskaj dane uwierzytelniające SPID
  2. Jak uzyskać dostęp do wstępnie wypełnionego 730 online?
  3. Dowiedz się, jak przejrzeć 730 online
  4. Jak załadować i skompilować 730
  5. Jak przesłać 730 online?
  6. Wniosek

730 przewodnik online

Aby móc uzyskać dostęp do tej wygodnej usługi, najpierw potrzebujemy naszych danych uwierzytelniających SPID, które są niezbędne do uwierzytelnienia jako obywatel i otrzymania naszego arkusza informacyjnego. W pierwszym rozdziale krótko wyjaśnimy, jak szybko uzyskać poświadczenia SPID, aw następnych rozdziałach wyjaśnimy, jak w kilku prostych krokach uzyskać dostęp do 730 online.

Szybko uzyskaj dane uwierzytelniające SPID

SPID jest coraz bardziej poszukiwany przez administrację publiczną i może być również używany online dla 730; Jeśli nie mamy jeszcze danych uwierzytelniających, lepiej użyć ich, aby od razu je naprawić SPID oferowany przez Poste Italiane.

Po otwarciu strony pokazanej powyżej natychmiast naciśnij przycisk Dołącz teraz, miej pod ręką dokumenty wyświetlone po prawej stronie okna, wybierz jedną z metod uwierzytelniania tożsamości po lewej stronie, a następnie kliknij Dalej, aby rozpocząć proces uwierzytelniania i aktywacji SPID Poczty Włoskiej.

Jeśli jesteśmy już klientem Poste Italiane (z BancoPosta, Postepay lub innymi usługami pocztowymi), możemy wybrać system uwierzytelniania Aplikacja PosteID lub SMS na certyfikowany telefon komórkowy jako szybkie sposoby na uzyskanie SPID (mniej niż 5 minut); Jeśli z drugiej strony nie jesteśmy klientami Poste Italiane, lepiej wybierz Rozpoznawanie osobistew celu umożliwienia przeprowadzenia procedury w dowolnym urzędzie pocztowym na terytorium Włoch.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury naszych poradników Jak ubiegać się o SPID i otrzymać go? jest Jak włączyć SPID: kompletny przewodnik.

Jak uzyskać dostęp do wstępnie wypełnionego 730 online?

Z aktywnymi poświadczeniami SPID, mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby „czatować” online przez 730 z agencją skarbową. Aby kontynuować, po prostu otwórz Strona internetowa dla prekompilowanej deklaracji.

Po otwarciu wyświetlanej strony naciśnij przycisk Połącz z SPID, ponownie wciskamy Połącz z SPID, wybieramy dostawcę, dla którego aktywowaliśmy SPID (jeśli postępowaliśmy zgodnie z poprzednim rozdziałem, wybieramy PosteID) i wprowadź poświadczenia, aby kontynuować. Przypominamy o tym Dostęp SPID działa za pośrednictwem dwuskładnikowego systemu uwierzytelniania: oprócz identyfikatorów konieczne jest zatem wprowadzenie kodu zabezpieczającego otrzymanego za pośrednictwem aplikacji lub SMS-em (w zależności od systemu wybranego podczas tworzenia SPID).

Po zalogowaniu otworzy się nowa strona urzędu skarbowego: kliknij punkt, w którym chcesz otrzymać zwrot podatku dochodowego Twoje wyjaśnienie (dostępne w rubryce Twoja wstępnie wypełniona deklaracja), możesz zatem uzyskać dostęp do strony poświęconej 730 online.

Aby natychmiast zobaczyć 730 wstępnie wypełnionych przez Agencję Skarbową, kliknij element widok, obok daty wysłania oświadczenia. Z nowej strony musimy zwrócić uwagę na istniejące informacje, ponieważ to na nich dokonuje się niezbędnych obliczeń dla 730, a w szczególności obliczy pieniądze, które musimy dać lub otrzymać od państwa.

Dowiedz się, jak przejrzeć 730 online

W nowym oknie, które otworzyliśmy, dostępne są 4 sekcje informacji, z których wszystkie są przydatne do obliczania online 730.

W kategorii Unikalna certyfikacja będziemy mieli dostęp do wszystkich zaświadczeń wydanych przez pracodawców, dla których pracowaliśmy w ostatnim roku kalendarzowym (słynne CUD, jak nazywano je jeszcze kilka lat temu). Sprawdzamy, czy dostępne są wszystkie zaświadczenia pracodawcy (które zgodnie z prawem należy co roku składać w urzędzie skarbowym drogą elektroniczną) i porównujemy dane z zaświadczeniami, które pracodawca nam przesłał w formie papierowej lub cyfrowej: zazwyczaj takie dokumenty podatkowe są wydawane od lutego do marca ). Jeśli nie otrzymaliśmy certyfikatu, wskazane jest natychmiastowe zwrócenie się do pracodawcy (również w przypadku kolejnych zwolnień), aby zawsze móc porównać dane agencji dochodów z tymi, które pracodawca udostępnił nam pracownikom.

W obszarze Różne dochody wskazane są inne źródła dochodu, z których korzystamy i które przyczyniają się do obliczenia 730 online: Jeśli jesteśmy pracownikami, ta sekcja jest zwykle pusta, z wyjątkiem dziedziczenia, własności ziemi lub znacznych wygranych w grach hazardowych.

W obszarze Opłaty i koszty Wszystkie wydatki, które ponieśliśmy w poprzednim roku kalendarzowym i które pomagają obniżyć podatki, które musimy zapłacić, są wliczone: w większości przypadków wszystkie koszty zdrowotne, które ponieśliśmy w aptece lub specjalistycznych usługach, o które zamówiliśmy faktura. W celu wypełnienia tej sekcji zawsze musimy podać NIP przy zakupie leków w aptece lub gdy mamy fakturę wystawioną przez specjalistę. Jeśli czegoś brakuje lub „brakuje faktury specjalistycznej”, wskazane jest skontaktowanie się z CAF lub księgowym w celu przeliczenia 730.

W ostatniej części Zaliczki, potrącenia, nadwyżki i inne dane są zaliczki i potrącenia na przepustce z poprzedniego roku lub inne przydatne informacje.

Jak załadować i skompilować 730

Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich danych naciśnij przycisk powyżej Wybierz model, odpowiadamy tak na wskazaniach procedury kierowanej i starannie dobierzemy rodzaj pracy zgodnie z pytaniami zadanymi przez witrynę, aby wybrać między różnymi dostępnymi modelami. Jeśli jesteśmy pracownikami i chcemy mieć natychmiastowy dostęp do 730 online, również możemy Ci odpowiedzieć Nie otrzymać formularze dostarczone przez agencję skarbową natychmiast na pierwsze żądanie.

W przypadku 730 z serii przeglądamy artykuł Wstępnie skompilowany formularz 730 i naciśnij potwierdź wybórdzięki czemu możesz odblokować faktyczne pobieranie 730. Aby rozpocząć pobieranie, naciśnij przycisk. Szablon PDF z flagą Włoch, aby pobrać (wstępną) wersję 730, którą wyślemy później. W tym przypadku również od razu otwieramy plik PDF i sprawdzamy, czy wszystkie wprowadzone dane są poprawne.

Aby przejść do kolejnego etapu deklaracji, naciśnij przycisk Edytować na ekranie pobierania 730; Ten krok jest konieczny dlaczego musimy Wybierz, komu chcesz przypisać 8 promili, 5 promili i 2 promile.

Aby dopełnić tej formalności, otwórz stronę edycji, jak pokazano powyżej, kliknij sekcję Wybór 8, 5 i 2 na tysiąc i dokonujemy wyborów dla wszystkich przedmiotów. W końcu schodzimy do sekcji Wydrukuj i wyślijtak, że masz dostęp do ostatecznej deklaracji.

Jak przesłać 730 online?

W kategorii Wydrukuj i wyślij mamy ciekawą automatyczny kalkulator kredytowy i debetowyco szybko pokazuje, ile pieniędzy musimy mieć od państwa (jeśli 730 pokazuje, że jesteśmy zadłużeni) lub ile pieniędzy musimy przekazać państwu (jeśli 730 pokazuje, że jesteśmy zadłużeni).

Po zakończeniu obliczeń zaznacz pole Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych wrażliwych określonych w oświadczeniu, naciśnij przycisk Wyślij i potwierdź, jeśli to konieczne, aby wysłać wypełniony i podpisany numer 730 do agencji skarbowej. Właściwie gotowe: zalecamy pobranie ostatecznej wersji 730, którą wysłałeś od razu, naciskając przycisk Szablon PDFdzięki czemu zawsze masz kopię dokumentu w formie cyfrowej (zalecamy, aby przechowywać ją w bezpiecznym miejscu, np. NAS lub jeden Dysk twardy USB). Po złożeniu nie ma odwrotu: dlatego lepiej dokładnie przeanalizować każdą sekcję i, w razie wątpliwości lub niepewności, zwrócić się o pomoc do CAF, sponsora lub zaufanego księgowego.

Wniosek

Robienie 730 online nie jest takie trudnePonieważ dane do kalkulacji są już w posiadaniu państwa włoskiego i musimy tylko sprawdzić, czy pracodawcy przekazali dane poprawnie, sprawdzić koszty zdrowotne (które tak bardzo pomagają w obniżeniu należnych podatków) i wybrać, do kogo przypisz 8 promila, 5 promila i 2 promila. Kiedy wpadamy w kłopoty jeśli brakuje certyfikatu lub gdy kwota spłaty zadłużenia jest bardzo wysoka lepiej skontaktować się z księgowym, ponieważ ręczne przeprojektowanie 730 od podstaw dla zwykłego obywatela nie jest możliwe.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi poradnikami na temat administracji publicznej i zarządzania usługami internetowymi Dostęp do strony INPS przez SPIDPS jest Przewodnik po witrynie INPS: oferowane usługi i dostęp do nich.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up