Jak przekonwertować pliki PDF na obrazy JPG

Jak przekonwertować dokument lub plik PDF na serię obrazów JPG: najlepsze programy i witryny z bezpłatnymi aplikacjami online

Czasami trzeba wysłać dokument PDF, e-mailem lub za pośrednictwem strony internetowej, ale jest on zbyt duży, aby go wysłać, co zmusza Cię do znalezienia innych sposobów dostarczenia dokumentu. Na przykład w wielu witrynach administracji publicznej lub w każdej witrynie, do której należy przesłać zeskanowane formularze i dokumenty, może wystąpić problem z plikiem, który jest zbyt duży. Istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu: najpierw musisz spróbować z i Programy do kompresji plików PDF (o czym wspomniałem wcześniej), aby spróbować zmniejszyć rozmiar pliku. Jeśli kompresja nie wystarczy, najłatwiejszym rozwiązaniem jest konwertować obrazy PDF do JPG, który jest najlżejszym formatem i jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym.

W tym przewodniku pokażemy najlepsze bezpłatne narzędzia i aplikacje internetowe dla konwertować PDF do JPG, aby móc dobrać odpowiednie narzędzie w zależności od używanego urządzenia i potrzeb w tym konkretnym momencie (np. na firmowych komputerach PC będzie można korzystać tylko z narzędzi webowych).

Indeks
  1. Zamień pliki PDF na obrazy
    1. Programy do konwersji plików PDF na obrazy
    2. Witryny do konwersji plików PDF na obrazy
    3. Wnioski

Zamień pliki PDF na obrazy

Konwersja plików PDF do JPG mamy kilka możliwości, które możemy wykorzystać; strony internetowe i programy są dostępne do użytku na komputerze, dzięki czemu konwersję można przeprowadzić nawet bez połączenia z Internetem (przydatne w przypadku poufnych dokumentów, których absolutnie nie chcemy pobierać online).

Programy do konwersji plików PDF na obrazy

Na komputerze z zainstalowanym systemem Windows możemy zainstalować jeden z programów wymienionych poniżej; jeśli mamy komputer Mac lub PC z systemem Linux, do konwersji najlepiej użyć stron internetowych lub LibreOffice.

Pakiet biurowy LibreOffice umożliwia konwersję dokumentów PDF do JPG przy użyciu funkcji oferowanych przez program Strzelać; jeśli jesteśmy zainteresowani tym programem, możemy bezpłatnie pobrać LibreOffice z oficjalna strona.

Aby skorzystać z pakietu, nie będziemy musieli robić, aby otworzyć dokument PDF za pomocą, kliknąć Otwórz plik i wybrać plik PDF do konwersji; program LibreOffice Draw otworzy się automatycznie, a wszystkie strony pliku PDF będą traktowane tak, jakby były slajdami. Teraz możemy przekonwertować plik PDF na JPG, klikając lewy górny róg Kaucja -> Eksport i wybierając format w oknie, które się pojawi Jpeg Na polu Zapisz jako. Teraz kliknij Zapisz, aby przekonwertować dokument PDF na obrazy JPG w podanej ścieżce.

DocuFreezer to doskonały darmowy program do niekomercyjnego użytku, bez ograniczeń i ograniczeń, który może być używany do konwersji plików PDF na JPG bez żadnych problemów; możemy go bezpłatnie pobrać pod adresem oficjalna strona.

Jego narzędzie do przetwarzania wsadowego jest w stanie obsługiwać jednocześnie całe foldery dokumentów lub obrazów. Aby z niego skorzystać, po prostu pobierz pliki lub foldery zawierające pliki PDF do konwersji, wybierz w Typ pliku wyjściowego głos JPG następnie kliknij Start w prawym górnym rogu, aby rozpocząć proces konwersji w folderze pokazanym w Plik wydania (dostarczany jest plik podstawowy Dokumenty system jako dane wyjściowe do zapisania plików).

Jeśli szukamy innego dobrego programu do konwersji plików PDF do JPG, możemy skorzystać PDF do JPG, do pobrania bezpłatnie z oficjalna strona.

Pliki PDF można konwertować do JPG lub innych formatów graficznych (TIF, BMP, PNG, GIF).
Łatwy w użyciu, aby konwertować pliki PDF, po prostu przeciągnij i upuść pliki w interfejsie lub użyj przycisku plus w lewym górnym rogu, aby załadować wszystkie pliki do konwersji. Pamiętaj, aby wybrać JPG jako wyjście, a następnie kliknij w prawym dolnym rogu Zacznij konwertować teraz aby rozpocząć proces konwersji. W opcjach można określić DPI, czyli jakość zdjęć, aby skompresować plik lub zachować go w dobrej jakości za wyższą cenę.

PDF Editor-XChange to popularny program do otwierania plików PDF, który umożliwia zapisywanie plików PDF jako JPG w opcjach; możemy pobrać program bezpłatnie z oficjalna strona.

Po zainstalowaniu na komputerze po prostu otwórz plik PDF, który zamierzamy przekonwertować, otwórz menu Konwertuj u góry i wybierz element Eksportuj obrazy. Otworzy się nowe okno, w którym możemy wybrać strony do konwersji na obrazy; W Typ obrazu po prostu wybierz JPEG i naciśnij OK na dole, aby rozpocząć proces konwersji na obrazy, które zostaną zapisane w folderze zdefiniowanym w oknie (w zasadzie folder Dokumenty).

Witryny do konwersji plików PDF na obrazy

Oprócz programów zalecamy wypróbowanie również witryn internetowych, aby móc korzystać z prawdziwych aplikacji online do konwersji obrazów PDF na JPG, bez konieczności pobierania czegokolwiek.

Jedną z najlepszych witryn do konwersji plików PDF na obraz jest PDF2JPG.net, dostępne odoficjalna strona.

Za pomocą tej witryny możesz pobrać plik PDF do 25 MB, który zostanie automatycznie przekształcony w serię obrazów, które można pobrać pojedynczo lub wszystkie razem jako archiwum zip.
Naciskamy Wybierz plik PDFładujemy pliki PDF z komputera, a następnie wybieramy jakość zdjęć. Jeśli zależy nam na maksymalnej kompresji, możemy wybrać „złą” jakość 75 DPI, która zostanie następnie dokładnie sprawdzona, aby zobaczyć, czy dokument pozostaje czytelny i czy jakiekolwiek obrazy pozostają zbyt zdegradowane.
Na koniec wciskamy przycisk Konwertować i czekamy na zakończenie procesu konwersji, za pomocą którego obrazy zostaną utworzone i pobrane.

Inną witryną, której możemy użyć do konwersji dowolnego dokumentu PDF do obrazu JPG bez użycia żadnego programu, jest Smallpdfktóry wśród wielu funkcji oferuje również ten rodzaj konwersji; aby go użyć, po prostu zabierz nas do oficjalna strona.

Aby korzystać z tej witryny, po prostu prześlij pliki PDF, przeciągając je do pola Przeciągnij plik PDF tutaj lub klikając przycisk Wybierz plik, aby uruchomić menedżera i uzyskać dostęp do ścieżki, w której zapisywane są dokumenty do konwersji. Po pobraniu poczekaj na konwersję, aby natychmiast pobrać obrazy JPG dokumentu PDF. Na tej stronie możemy również przesyłać dokumenty PDF obecne w chmurach Dropbox lub Google Drive, w celu konwersji dokumentów udostępnionych lub zapisanych online.

Inną bardzo przydatną usługą online do konwersji plików PDF do JPG jest Narzędzia PDF24, dostępne od oficjalna strona.

Korzystanie z tej strony jest naprawdę bardzo proste: wgrywamy plik do serwisu wciskając przycisk Wybierz pliki (w przeciwnym razie możemy też po prostu przeciągnąć pliki do okna), jako format wyjściowy wybieramy JPG na dole rozwijanego menu , sprawdź ustawienia obrazu i na koniec kliknij Konwertuj, aby przekonwertować strony PDF na obrazy JPG.

Inną bardzo znaną usługą, której możemy użyć do konwersji obrazów PDF na obrazy JPG, jest ILovePDF, dostępne bezpłatnie i dostępne z oficjalna strona.

Ta usługa jest specyficzna dla konwersji PDF do JPG, więc możemy z niej skorzystać od razu, przeciągając pliki PDF do okna lub używając przycisku Wybierz plik PDF i wybierz jakość obrazu; witryna natychmiast wyodrębni niezbędne strony, uzyskując pobranie stron w formacie obrazu.

Wnioski

Istnieje wiele sposobów konwersji plików PDF na obrazy JPG, chociaż zalecamy natychmiastowe wypróbowanie usług online: wszystkie są bardzo dobre, szybkie i bezpieczne (nie zapisują danych osobowych ani plików PDF). Jeśli szczególnie martwimy się o prywatność lub chcemy dokonać konwersji bez połączenia z Internetem, zawsze możemy użyć LibreOffice lub dowolnego innego narzędzia widocznego w przewodniku.

W innym artykule widzieliśmy, jak zapisywać i wyodrębniać obrazy w dokumencie PDF; jeśli jesteśmy zainteresowani, możemy przeczytać dedykowany artykuł Zapisz i wyodrębnij obrazy z dokumentu PDF.
Aby edytować pliki PDF, możemy również przeczytać nasz przewodnik Darmowe witryny do bezpłatnej edycji plików PDF online.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up