Jak podzielić duży plik na kilka małych plików

Darmowe i łatwe w użyciu programy komputerowe i narzędzia do dzielenia większych plików na mniejsze części, dzięki czemu można je wysyłać online

Dziel duże pliki jest to bardzo przydatne do udostępniania bardzo dużych obiektów multimedialnych i skompresowanych pakietów oprogramowania, zwłaszcza jeśli musimy wysłać je e-mailem lub czatem (gdzie i tak istnieją ograniczenia dotyczące maksymalnego rozmiaru każdego pliku). Dzielenie dużych plików na wiele plików o wielkości 100 MB lub podobnej jest konieczne, gdy chcemy udostępnić osobiste wideo DVD, gdzie łatwo jest przekroczyć 2 lub 3 GB.

W tym przewodniku pokażemy Ci wszystkie metody, o które możemy się ubiegać podziel duże pliki na wiele małych plików, aby ułatwić udostępnianie online bardzo dużych plików ISO, plików DVD lub innych typów dużych plików. Oczywiście używamy tych metod tylko do dzielenia plików, do których posiadamy prawa autorskie: dzielenie gier lub filmów DVD-Video jest możliwe, ale nie możemy ich swobodnie udostępniać bez płacenia (w ten sposób popełniając naruszenie).

Indeks
 1. Jak podzielić duże pliki
  1. 7-Zip
  2. HJ-Split
  3. GSplit
  4. filesplit.org (online)
  5. Wnioski

Jak podzielić duże pliki

Dzielenie bardzo dużego pliku na mniejsze może być konieczne, jeśli plik jest naprawdę za duży, nawet w przypadku nowoczesnych szybkich połączeń internetowych: pliki o wielkości 1 GB lub większej stają się trudne do pobrania w rozsądnym czasie. Z drugiej strony, dzieląc plik, można pobierać, a następnie pobierać pliki z Internetu przy mniejszym wysiłku, pobierając po kolei wszystkie „fragmenty” tego samego pliku, które następnie zostaną połączone. Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym metodom dzielenia dużych plików.

7-Zip

Jedną z najskuteczniejszych metod dzielenia dużych plików jest użycie 7-Zip, popularne oprogramowanie do kompresji plików open source do pobrania z oficjalna strona.

Aby podzielić pliki, które są zbyt duże, otwórz program, przejdź do ścieżki, w której znajduje się plik, który jest zbyt duży (za pomocą menedżera plików wbudowanego w 7-Zip), wybierz go lewym przyciskiem myszy, naciśnij pewnie Dodaj a po wyświetleniu okna tworzenia skompresowanego pliku kliknij menu rozwijane pod elementem Podziel na porcje aby wybrać rozmiar każdego pojedynczego fragmentu.
Po dokonaniu wyboru kliknij OK u dołu, aby potwierdzić i rozpocząć proces kompresji, który automatycznie podzieli pliki na kilka fragmentów; aby je połączyć, po prostu otwórz plik główny (za pomocą 7-Zip), upewniając się, że wszystkie fragmenty znajdują się w tym samym folderze, abyś mógł rozpakować.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa kompletny program, taki jak 7-Zip, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika. Użyj 7Zip, aby otworzyć foldery plików ZIP, RAR i skompresowanych.

HJ-Split

Innym bardzo znanym programem, którego możemy użyć do dzielenia dużych plików, jest HJ-Split, do pobrania bezpłatnie z Hippo File.

Za pomocą tego małego programu możliwe jest dzielenie dużych plików bez ich kompresji, ale tworzenie wielu małych fragmentów, które można łączyć z tym samym HJ-Split z innego komputera. Aby użyć tego narzędzia, otwórz je, kliknij Podzielićwciskamy przycisk Plik wejściowy aby wybrać plik do podzielenia, wybierz folder, w którym chcesz zapisać fragmenty w polu Produkcja następnie wciskamy klawisz Początek.
Aby połączyć pliki, ponownie otwieramy HJ-Split, tym razem naciśnij Zareplikować, Kliknij Plik wejściowywskazujemy pierwszy fragment utworzony za pomocą aplikacji (upewniając się, że wszystkie fragmenty znajdują się w tym samym folderze) i na końcu wciskamy Początek zebrać fragmenty i zdobyć duży plik.

GSplit

Jako alternatywę dla widzianych wcześniej programów możemy również użyć GSplit do dzielenia dużych plików; ten darmowy program można pobrać z oficjalna strona.

GSPlit to darmowa, przenośna aplikacja, która na to pozwala podziel duże pliki na małe części, dające możliwość ich współdzielenia, wykonywania kopii zapasowych na dyskietkach (jeśli nadal z nich korzystasz), na płytach CD, DVD, pamięciach USB i nośnikach, wysyłanie ich e-mailem itp. itp. Aby podzielić plik za pomocą GSplit, naciskamy Plik do podzielenia, wybierz plik, który chcesz podzielić na mniejsze pliki, kliknij Folder docelowy aby wybrać folder, w którym chcesz umieścić różne części pliku i na koniec naciśnij Podziel plik i rozpoczyna się operacja dzielenia plików. Po podzieleniu pliku tworzony jest plik wykonywalny, który po uruchomieniu gromadzi wszystkie pliki w oryginalnym pliku.
Osoba, do której wysyłany jest plik, nie musi instalować GSplit na swoim komputerze, aby zebrać pliki, wystarczy, że otworzy plik wykonywalny utworzony przez GSplit z fragmentami plików.

filesplit.org (online)

Jeśli plik, który chcemy podzielić, nie jest zbyt duży dla naszego połączenia (szczególnie w przypadku przesyłania), ale może być dla tych, którzy go potrzebują, możemy uniknąć używania programów do dzielenia dużych plików i polegania na stronie PineTools, do których mamy dostęp oficjalna strona.

Aby skorzystać z tej ważnej bezpłatnej usługi, naciśnij przycisk Wybierz plikwczytaj nasz plik do podzielenia, wybierz w prawej części czy chcesz podzielić przez liczbę plików czy wielkość każdego fragmentu (wybierając odruchowo żądaną liczbę fragmentów lub wielkość każdego pojedynczego fragmentu) i na koniec naciśnij Podziel plik poniżej, aby podzielić.
Na koniec procesu będziemy mogli wgrać wszystkie fragmenty lub udostępnić je bezpośrednio na głównych portalach społecznościowych, dzięki czemu od razu będziemy mieli fragmenty gotowe do udostępnienia online.

Wnioski

Podczas gdy dzielenie plików można uznać za dość anachroniczne w przypadku szybkich łączy internetowych naszych czasów, nigdy nie powinniśmy brać wszystkiego za pewnik - wciąż jest wielu Włochów z szybkościami połączeń poniżej 10 megabitów na sekundę, a jeśli musimy wysłać im dużego pliku, woleliby pobierać jeden fragment na raz, zamiast czekać godzinami, aby pobrać pojedynczy duży plik.
Ten system podziału plików może być również przydatny w przypadku chronić tajny plik: Tylko użytkownicy posiadający wszystkie fragmenty będą mogli uzyskać dostęp do całego pliku.

W innym artykule pokazaliśmy, co najlepsze programy do łączenia części plików, rar, przodkowie, albumy mp3. Jeśli zamiast tego musimy podzielić pliki PDF, możemy przeczytać nasz przewodnik Jak scalać i dzielić pliki PDF z komputera PC, Mac i online.
Jeśli ta procedura stanie się nudna i czasochłonna, możemy również skorzystać z usług udostępniania online, takich jak te opisane w przewodniku, np Alternatywy WeTransfer do przesyłania plików o dowolnym rozmiarze.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up