Jak podłączyć komputer Mac do telewizora?

3 metody podłączenia naszego Maca do telewizora lub Smart TV: przewodowo, bezprzewodowo lub jako monitor

Komputery iMac i MacBook firmy Apple mają wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, który pozwala pracować z dowolną aplikacją i w dowolnym scenariuszu z doskonałą jakością. W przypadku niektórych aplikacji lub niektórych usług zawsze możemy rozważyć użycie nowoczesnego telewizora jako dodatkowego monitora lub jako monitora ekskluzywnego (jak Mac mini): praca na arkuszach Excela na przekątnych większych niż 28 cali jest z pewnością bardziej satysfakcjonująca niż w przypadku 13 , 18- lub 24-calowe monitory znajdujące się w produktach Apple.

Jeśli nigdy nie podłączaliśmy komputera Mac do telewizora, trafiłeś do właściwego przewodnika: właśnie tutaj pokażemy Ci Jak podłączyć komputer Mac do telewizora, wykorzystując najlepsze obecnie dostępne technologie do przesyłania sygnału audio/wideo drogą kablową (łatwiejszy i szybszy wybór) lub bezprzewodowo (wybór znacznie bardziej praktyczny i praktyczny ze względu na brak kabli).

Indeks
  1. 3 sposoby podłączenia Maca do telewizora
    1. Podłącz komputer Mac do telewizji kablowej
    2. Podłącz komputer Mac do telewizora bezprzewodowo
    3. Aktywuj telewizor jako drugi monitor
    4. Wnioski

3 sposoby podłączenia Maca do telewizora

Aby podłączyć Maca do telewizora, musimy najpierw wybrać rodzaj połączenia (kablowe lub WiFi) i dopiero potem zaprogramować system, aby używał telewizora jako drugiego monitora. System operacyjny macOS obsługuje wszystkie typy telewizorów HDMI, podczas gdy do połączenia Wi-Fi potrzebujemy dedykowanego urządzenia odbiorczego.

Podłącz komputer Mac do telewizji kablowej

Kiedy podłączamy Maca do telewizora za pomocą kabla, w większości przypadków nie musimy używać kabla HDMI, zamiast tego musimy polegać na porcie Thunderbolt 3 (USB-C), który może obsługiwać strumienie HDMI. wysłać do telewizora.

Jeśli mamy ze sobą Maca Port USB-C lub Thunderbolt 3 (USB-C), możemy wykonać połączenie kablowe z Hybrydowy kabel USB-C na HDMI, dostępne w Amazon za mniej niż 20 euro.

Aby użyć tego kabla, podłączamy wtyczkę USB Type-C do jednego z portów Thunderbolt 3 w naszym Macu, a następnie podłączamy wtyczkę HDMI tego samego kabla do jednego z wolnych portów HDMI z tyłu dowolnego telewizora (Smart TV i prosty telewizor).

Kiedy nasz Mac ma jeszcze kilka lat na barkach, możemy użyć gniazda do połączenia Mini DisplayPort; Aby korzystać z tego gniazda, potrzebujesz innego kabla hybrydowego, takiego jakAmazonBasics — kabel Mini DisplayPort do HDMI, dostępne w Amazon za mniej niż 10 €

Również w tym przypadku użycie kabla jest bardzo proste: podłącz gniazdo Mini DisplayPort do złącza o tej samej nazwie w komputerze Mac, a gniazdo HDMI (dostępne na tym samym kablu) do jednego ze złączy HDMI dostępnych w komputerze. boku lub z tyłu wybranego telewizora.

Jeśli mamy Maca Mini lub iMaca Pro, możemy używać urządzenia Apple z prostym Kabel HDMI Snowkids 4K60HZ, dostępne w Amazon za mniej niż 10 €

Połączenie w tym przypadku jest całkowicie identyczne jak w przypadku każdego innego urządzenia HDMI w przeszłości: podłączamy jeden koniec kabla do gniazda HDMI z tyłu komputera Mac, a drugi koniec do portu HDMI w telewizorze.

Aby dowiedzieć się więcej o kablach wideo i ich gniazdach, odsyłamy do naszego przewodnika Różnice między typami kabli komputerowych, złączy, wtyczek i złączy.

Podłącz komputer Mac do telewizora bezprzewodowo

Nie obsługujemy używania kabli i chcemy bezprzewodowo podłączyć naszego Maca do telewizora? W takim przypadku musimy Dodaj obsługę AirPlay na naszym telewizorzedzięki czemu w razie potrzeby można go używać jako drugiego monitora.

W chwili pisania tego tekstu na rynku jest bardzo niewiele telewizorów z natywną obsługą AirPlay, więc najlepiej od razu skorzystać z kompatybilnego urządzenia. koncentrowaćApple TV 4K, dostępne w Apple Store za mniej niż 250 euro.

Podłączając ten TV box do telewizora i domowej sieci WiFi, otrzymujemy świetny odbiornik do strumieni AirPlay, dzięki któremu możemy zamienić telewizor w dodatkowy monitor dla Maca lub MacBooka siedząc wygodnie na kanapie. lub fotel.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa Apple TV, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Kiedy warto Apple TV 4K: mocne i słabe strony.

Aktywuj telewizor jako drugi monitor

Teraz, gdy widzieliśmy, jak podłączyć komputer Mac do telewizora za pomocą kabla lub bezprzewodowo, pokażemy, co musimy zrobić w systemie operacyjnym macOS, aby wykryć nowy telewizor i aktywować go jako zaawansowany monitor, abyśmy mogli za pomocą aplikacji można otworzyć nowy „powiększony” pulpit (który zawiera również część ekranu telewizora).

Jeśli nawiązaliśmy połączenie kablem, naciśnij ikonę Apple w lewym górnym rogu, otworzymy menu Ustawienia systemowe, wejdźmy do menu monitor, kliknij zakładkę układ i sprawdź, czy oba monitory są obecne.

Aby rozszerzyć pulpit, usuń zaznaczenie z artykułu Podwójny monitor; Aby zobaczyć tę samą zawartość z komputera Mac na telewizorze, upewnij się, że głos pokazany powyżej jest aktywny (wszystko, co robimy na ekranie komputera Mac, jest wyświetlane na telewizorze).

Z drugiej strony, jeśli chcemy korzystać z połączenia bezprzewodowego do podłączenia Maca do telewizora, upewnij się, że urządzenie Apple i odbiornik (tj. Apple TV, ale także smart TV z obsługą wtyczki AirPlay 2) są połączone tak samo Sieć Wi-Fi, a następnie dotknij ikony w prawym górnym rogu Gra lotnicza Na komputerze Mac kliknij urządzenie odbierające, którego chcesz użyć, a następnie naciśnij element the Używaj jako osobnego monitora.

Podłączyliśmy Maca do telewizora bez dodatkowych kabli, a także wykorzystaliśmy rozszerzenie pulpitu; Jeśli chcemy zduplikować wszystko, co dzieje się na ekranie Maca za pomocą AirPlay, ponownie otwórz menu AirPlay w prawym górnym rogu i tym razem wybierz punkt Monitoruj powielanie. Czy menu AirPlay nie pojawia się w prawym górnym rogu? Nie martw się, możemy go aktywować ręcznie, ruszając w drogę Apple -> Preferencje systemowe -> Widoki i aktywuj głos Pokaż zduplikowane opcje na pasku menu, jeśli są dostępne.

Wnioski

Jak widzieliśmy, podłączenie komputera Mac do telewizora jest naprawdę proste, bez względu na to, jaką technologię lub kabel zdecydujemy się użyć na tę okazję. Gdy poznasz te wskazówki, będziesz mógł pracować na komputerach Mac i wyświetlać prezentacje lub arkusze kalkulacyjne na większym ekranie. Z drugiej strony, jeśli często używamy Maca do zabawy, możemy strumieniowo przesyłać filmy z YouTube lub Netflix do telewizora za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Pozostając w temacie Mac i Ekrany, zapraszamy do lektury naszych artykułów Wiele sposobów wykorzystania komputera Mac Mini jako komputera PC, telewizora i serwera NAS jest Jak zdalnie sterować ekranem Mac Mac.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up