Jak odzyskać usunięte pliki, zdjęcia lub filmy z kosza na komputerze MAC?

Co jakiś czas przypadkowo usuwamy pliki lub później ich żałujemy. Czy można je odzyskać? Odpowiedź brzmi tak. Pliki, które całkowicie odzyskałeś, można odzyskać z dowolnego powodu. A w tym artykule zobaczymy, że: jak odzyskać usunięte pliki na MAC używaj tylko programów stron trzecich, tylko tych, które są domyślnie dostępne w naszej sekcji PROCHOWIEC.

Indeks
 1. Jak odzyskać usunięte pliki z kosza MAC
 2. Odzyskaj usunięte pliki z kosza na komputerze Mac za pomocą Time Machine
 3. Jak odzyskać trwale usunięte pliki na komputerze MAC za pomocą Disk Drill?
  1. Jak zainstalować i przeskanować dysk twardy za pomocą Disk Drill?
  2. Jak odzyskać dane

Jak odzyskać usunięte pliki z kosza MAC

Pierwsza z metod jest najprostsza i wielu może już ją znać. Zaraz odzyskamy pliki śmieci. Oczywiście będzie to zależeć od tego, czy go opróżniłeś. Ponieważ go opróżnisz, ta metoda w ogóle ci nie pomoże.

Ale poniżej pokażemy Ci inny, niezależnie od tego, czy usuniesz pliki z kosza, czy nie, będzie działać, aby odzyskać każdy rodzaj usuniętego pliku.

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to udać się do Recykling Box, w tym celu musisz dwukrotnie nacisnąć ikonę myszką.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to po kolei wyszukać pliki, które chcesz odzyskać, po prostu je wybierz. Jak? naciśnij Command, klikając każdy z nich.
 • Po wybraniu wszystkich plików, które chcesz odzyskać. Kliknij Plik, a następnie Odzyskiwanie.

Musisz to zrobić, aby móc odzyskać pliki z kosza z komputera MAC.

sposoby na odzyskanie usuniętych plików z komputera Mac

Odzyskaj usunięte pliki z kosza na komputerze Mac za pomocą Time Machine

Istnieje inna metoda odzyskiwania plików, bardzo odpowiednia po opróżnieniu kosza. Upewnij się, że nie stracisz wszystkiego, ponieważ dzięki Time Machine, który jest domyślnie dostępny w każdym MAC, możesz przywrócić i możesz znaleźć te pliki i odzyskać je bez problemu.

 • Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę w kształcie lupy u góry po prawej stronie i nazywa się Spotlighy.
 • Teraz musisz napisać „Wehikuł czasu„Aby mieć dostęp do programu, gdy tylko go zobaczysz, po prostu go uruchom.
 • Następnie musisz wyszukać folder, w którym znajdowały się pliki, które chcesz odzyskać.
 • Tutaj musisz poszukać kopii zapasowej plików, w tym celu możesz użyj strzałek, aby poruszać się w górę i w dół.
 • Po znalezieniu plików, które chcesz odzyskać, wystarczy przytrzymać klawisz Command i wybrać wszystkie pliki, które chcesz odzyskać, za pomocą myszy.
 • Możliwość ich odzyskania i zakończenia procesu. Jedyne, co pozostaje do zrobienia, to kliknąć Przywróć, dzięki czemu usuniesz już usunięte pliki.

Ta metoda jest naprawdę bardzo przydatna nie tylko do odzyskiwania plików. Jeśli nie, nawet foldery i inne typy plików. Pasuje kiedy usuniesz zdjęcie lub film, między innymi, a nawet opróżniłeś kosz na śmiecioraz. Są zawsze wspierani, co niewątpliwie jest doceniane.

Jak odzyskać trwale usunięte pliki na komputerze MAC za pomocą Disk Drill?

Jeśli nie udało Ci się odzyskać usuniętych plików z kopii zapasowej Time Machine lub kosza MAC, możesz to zrobić w inny sposób, szczególnie w przypadku plików, które wydają się trwale usunięte.

System operacyjny Mac zazwyczaj zapisują pliki na różnych lokalnych mediach dopóki nie zostaną nadpisane różnymi szczegółami. Być może w ten sposób możesz odzyskać je na dysku twardym za pomocą specjalnego programu do odzyskiwania danych.

jak odzyskać usunięte pliki z komputera Mac?

Disk Drill to jeden z tych programów, które są odpowiedzialne za skanowanie Twojego dysku twardego, pomagając przywrócić te usunięte pliki. Będziesz mieć darmową wersję, która może ci pomóc, chociaż możesz potrzebować pełnej wersji. Aby to zrobić, musisz wykonać dwa kroki:

Jak zainstalować i przeskanować dysk twardy za pomocą Disk Drill?

Zainstaluj go, dając mu pełny dostęp do dysku twardego i możliwość jego zmiany. Później uruchom program i kliknij Przywróć w pobliżu miejsca, w którym chcesz odzyskać pliki.

Jak odzyskać dane

Gdy znajdziesz utracony plik, który chcesz odzyskać, ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy Przywróć i wybierz, gdzie chcesz go zapisać plik do odzyskania.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up