Jak odblokować telefon komórkowy lub telefon komórkowy za pomocą wzoru odblokowania, hasła lub odcisku palca, jeśli nie pamiętasz

Jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, jakie obecnie posiadają smartfony, jest bezpośrednio związana z blokadą ekranu, która zapewnia, że ​​nikt inny niż prawdziwy właściciel urządzenia nie ma do niego dostępu i w ten sposób nikt nie może zagłębić się w nasze posty, sieci społecznościowe i jak. Prawda jest taka, że ​​istnieją różne metody blokowania ekranu, wśród których wyróżnia się wzór blokady, hasło oraz, w najnowszych terminalach, czytniki linii papilarnych.

Co najlepsze, możemy łatwo wybrać dowolną z tych metod, zawsze mając na uwadze, jakiego rodzaju zabezpieczenia szukamy w naszych urządzeniach. Dla większości użytkowników Wzór blokady Jest to nadal najczęściej stosowana metoda, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają jeszcze czytnika linii papilarnych. Eliminując wszystkie te elementy, o których już wspomniano, należy podkreślić, że istnieją kwestie ogólne, które wymagają podkreślenia.

W zależności od modelu smartfona wygodniej jest skorzystać z metody odblokowywania lub blokowania, chociaż nadal zalecamy obstawianie bezpośrednio przez odcisk palcajeśli uważasz, że jest to najbezpieczniejszy system, do którego możemy dziś dążyć. Fajną rzeczą w tym systemie jest to, że nawet nie odblokowuje się, jeśli umieścimy palec, który nie jest tym, który zarejestrowaliśmy na czujniku, więc jest znacznie bezpieczniejszy niż jakakolwiek inna tradycyjna opcja.

W każdym razie i chociaż jasne jest, że rozmawialiśmy już dużo więcej o innych opcjach, takich jak wzór lub odcisk palca, hasło jest również bezpieczne, ponieważ dopóki szukamy dobrej kombinacji, możemy być absolutnie pewni sprawy. We wszystkich przypadkach możemy mieć klucz o wysokim poziomie bezpieczeństwa, stosując kombinacje zalecane przez specjalistów ds. bezpieczeństwa, zwłaszcza małymi literami, Również wielkie litery i cyfry.

Indeks
  1. Jak odblokować telefon
  2. Odblokuj telefon bez wzoru
  3. Jak odblokować telefon, jeśli nie pamiętasz kodu PIN
  4. Odblokuj przez Gmaila
  5. Twardy reset, ostatnia opcja

Jak odblokować telefon

Niestety czasami zapomniałeś wzoru blokady lub hasła, przez co nie możesz odblokować urządzenia. W takich przypadkach konieczne będzie przywrócenie ustawień fabrycznych, znane również jako twardy reset. Dlatego zalecamy jednoczesne naciśnięcie na początku następującej kombinacji: zwiększanie głośności + przycisk Home + przycisk zasilania na niektórych terminalach; Z drugiej strony oczywiście przycisk głośności + zasilania.

Gdy pojawi się nowy ekran, musisz przejść do opcji czyszczenia danych / przywracania ustawień fabrycznych, która będzie wymagała użycia przycisków głośności, a następnie przycisku zasilania po wybraniu opcji. Na pytanie, czy chcesz śledzić system, wpisz tak, a następnie przejdź do menu startowego i naciśnij teraz uruchom ponownie system, aby zrestartować Androida i wejść normalnie, chociaż krok po kroku oczywiście stracisz całą zawartość . Więc czego próbujesz? Nigdy nie zapomnij swoich haseł ani wzorów.

Ilekroć nasi czytelnicy pytają nas o różne porady, które możemy im udzielić w zakresie bezpieczeństwa mobilnego, mówimy, że przydaje się blokowanie Dostęp do ekranu urządzenia. Oczywiście wiemy, że większość nowoczesnych komputerów ma skanery linii papilarnych lub tęczówki oka, ale w przypadku wcześniejszych musimy brać kod PIN lub wzór za pewnik.

Mówiąc dokładniej, wielu użytkowników używa słynnych wzorców, w których musimy przesuwać palcem po ekranie i łączyć różne punkty, aby wygenerować klucz, którego możemy użyć do wywołania ekranu terminala. Co się stanie, jeśli zapomnę wzór lub znajdę zgubiony telefon ze wzorem i zechcę go odblokować, aby oddać go tym, którzy go zgubili? Czy jest jakiś sposób na odblokowanie go bez wzoru?

W tym momencie powinieneś wiedzieć, że na szczęście możemy odblokować telefon bez powodu, jeśli możemy.To powód, którego nie pamiętamy, lub jeśli go straciliśmy, jak powiedziałem. Dlatego jeśli obecnie cierpisz z powodu tego problemu lub obawiasz się, że tobie się przytrafi, zachęcamy do dalszego czytania tego artykułu, aby nie zostawiać go technikowi i tym samym wydawać pieniędzy.

Odblokuj telefon bez wzoru

Gdy pojawi się ekran, w którym musimy wprowadzić model, jeśli pamiętamy, poniżej widzimy alternatywną opcję, w której sam system pyta nas, czy zapomnieliśmy o modelu. Oczywiście, jeśli telefon komórkowy należy do nas, powiemy tak, wysyłając do nas e-mail na nasze konto Gmail urządzenie, abyśmy mogli je odblokować.

To oczywiście najłatwiejsze rozwiązanie, jakie możemy zaoferować użytkownikom, gdy zapomnimy o wzorze odblokowania telefonu, choć oczywiście wiemy też, że nie zawsze możemy z niego skorzystać. Niestety, jeśli w ogóle nie pamiętamy naszego konta Gmail, użyj zakupionego przez nas telefonu i połącz go z innym lub znajdź go na ulicy, Powyższa sztuczka nie pomoże.

Alternatywą dla tego samouczka, o którym wspomnieliśmy wcześniej, jest przywrócenie ustawień fabrycznych lub przywrócenie ustawień fabrycznych naszego Androida, czego ostatnio się nauczyliśmy. Problem polega oczywiście na tym, że nie możemy uzyskać dostępu do zawartości urządzenia, a tym samym nie możemy wykonać kopii zapasowej, stracimy wszystkie nasze informacje.

Jeśli chcesz przechowywać inne treści, wystarczy, że zaufasz urządzeniu z włożoną kartą microSD, ponieważ możemy ją wyjąć bez narażania zainstalowanych na nim dokumentów, muzyki i aplikacji. Następnie wykonaj krok po kroku, o którym wspomnieliśmy w powyższym linku, Możesz zresetować telefon do ustawień fabrycznychi nie będziesz miał problemu z używaniem go, nawet jeśli nie pamiętasz wzoru blokady.

Jak odblokować telefon, jeśli nie pamiętasz kodu PIN

Cóż, zacznijmy od wszystkich szczegółów, które naszym zdaniem powinniśmy wziąć pod uwagę w tym zakresie. A pierwszy dotyczy sytuacji, gdy telefon komórkowy się zawiesza. Zasadniczo dzieje się tak, gdy telefon komórkowy nie pozwala na wprowadzenie swojej zawartości po kilku próbach. Problem w takich przypadkach polega na tym, że jedynym rozwiązaniem bez utraty treści jest użycie Telefon komórkowy z kontem Google. Reszta to twardy reset. Przejdźmy do szczegółów.

Jeśli Twój telefon został zablokowany, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wejście do Google i wyszukanie opcji Zapisz hasło. Gdy tak się stanie, system poprosi Cię o podanie adresu e-mail, który posiadasz jako alternatywę, i wyśle ​​Ci metody weryfikacji tożsamości, aby go zliczyć. Dzięki temu nawet po wykonaniu tej czynności nadal możesz używać swojego konta Google do odblokowywania telefonu Zapomniałem modelu, kodu PIN lub hasła. Ale co, jeśli nie mamy drugiego e-maila i możliwości jego posiadania?

Niestety, jak wspomniano wcześniej, jedyną alternatywą jest ponowne uruchomienie urządzenia i rozpoczęcie pracy na nowym koncie. W tym kontekście musisz wiedzieć, że musisz przejść do trybu odzyskiwania urządzenia. W tym momencie musisz Zresetuj informacje i pamięć podręczną. To prosta metoda, którą każdy może zrobić, chociaż problem polega na tym, że tracimy wszystkie informacje, a także zawartość, którą posiadamy.

Dlatego zalecamy jednoczesne naciśnięcie na początku następującej kombinacji: zwiększanie głośności + przycisk Home + przycisk zasilania na niektórych terminalach; Z drugiej strony oczywiście przycisk głośności + zasilania. To najłatwiejszy krok w odblokowaniu urządzenia. Gdy pojawi się nowy ekran, następną rzeczą do zrobienia jest przejście do opcji czyszczenia danych / przywracania ustawień fabrycznych, która wymaga użycia przycisków głośności, a następnie przycisku zasilania po wybraniu opcji-

W końcu system zapyta, czy chcesz kontynuować krok po kroku, a następnie wpisz tak, a następnie przejdź do menu startowego i kliknij zrestartuj system teraz, aby ponownie uruchomić i Wprowadź Androida normalnie. Twój telefon powinien uruchomić się ponownie za kilka minut. Jak być może zauważyłeś, w takich przypadkach zalecamy zapamiętanie go podczas wprowadzania kodu PIN, wzoru lub hasła, a przynajmniej przy zachowaniu dostępu do konta. Google działa jak sejf.

Odblokuj przez Gmaila

Jeśli niepoprawnie wprowadzisz wzór odblokowania, sam telefon komórkowy daje ci możliwość: Wejdź na swoje konto Gmaila, aby rozwiązać problem. Wystarczy podać nazwę i hasło do konta, z którego Idziesz do Sklepu Google Play.

Twardy reset, ostatnia opcja

Jeśli żadna z podanych przez nas opcji nie zadziałała, jedyną opcją, jaka Ci pozostaje, jest wykonanie twardego resetu urządzenia, tj. H. pełne formatowanie usuwanie danych, plików itp.

Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych utratą wszystkich informacji w telefonie, lepiej użyć programu, który pozwala na zapisanie wszystkich danych w systemie przechowywania w chmurze następnie wszystkie informacje.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up