Jak obrócić zdjęcie na PC, Mac, Android i iPhone

Czy mamy obraz do góry nogami lub pokręcony? Zobaczmy, jak go wyprostować na komputerze i telefonie

Kiedy robimy zdjęcia i przenosimy je na komputer w celu retuszowania zdjęć lub zapisujemy je na wewnętrznym dysku komputera, możemy znaleźć pod spodem zdjęcia „do góry nogami”, które są obrócone w niewłaściwym kierunku. : Nawet jeśli w telefonie wyglądały jak idealne zdjęcia (dzięki automatycznemu obracaniu), kończą ze zdjęciami, które należy obrócić do prawidłowej orientacji. Czasami błąd w obracaniu zdjęć występuje również z telefonu i zauważamy go dopiero po otwarciu galerii bez możliwości odkupienia innych zdjęć.

W tym przewodniku zebraliśmy wszystkie metody, które możemy zastosować Obróć obraz na PC, Mac, Android i iPhone, można zatem interweniować, nie zmieniając zbytnio zdjęcia i nie tracąc szczegółów zrobionego zdjęcia, zwłaszcza jeśli jest to jedyna dostępna kopia.

Indeks
 1. Jak zrobić zdjęcie lub zdjęcie
  1. Obracaj obrazy w systemie Windows 10
  2. Obracaj zdjęcia na Macu
  3. Obracaj zdjęcia na Androidzie
  4. Obracaj zdjęcia na iPhonie i iPadzie
  5. Wniosek

Jak zrobić zdjęcie lub zdjęcie

Obracanie zdjęcia to bardzo prosty proces i możemy go używać na dowolnym posiadanym przez nas urządzeniu, w większości przypadków za pomocą narzędzi obecnych w systemie operacyjnym, bez konieczności pobierania jakichkolwiek programów lub aplikacji innych firm.

Obracaj obrazy w systemie Windows 10

Windows 10 ma wiele prawidłowych metod odwracania obrazu do góry nogami lub wymaga obracania. Musisz tylko użyć najbardziej odpowiedniego. Pierwsza metoda pozwala zwrócić zdjęcia bezpośrednio z folderu, w którym się znajdują: aby kontynuować, otwórzmy folder ze zdjęciami, naciśnij raz odwrócone zdjęcie i przejdź na górę menu Narzędzia obrazu i naciśnij przyciski Skręć w lewo jest Skręć w prawo obracać zdjęcia.

Po prostu dotknij tyle razy, ile to konieczne, aż obraz będzie prosty lub w orientacji, którą uważamy za najbardziej odpowiednią. Głosy Skręć w lewo jest Skręć w prawo Są one również dostępne z menu kontekstowego plików graficznych, które odwraca się do góry nogami po naciśnięciu prawego przycisku na zdjęciu.

Inną metodą, której możemy użyć w systemie Windows 10, jest dwukrotne kliknięcie zdjęcia, aby je otworzyć i kliknięcie raz wZastosowanie zdjęć, naciskamy przycisk koło aż do uzyskania pożądanej orientacji.

W takim przypadku nie ma możliwości wyboru, czy skręcić w prawo, czy w lewo, ale wystarczy kilkakrotnie nacisnąć, aż do uzyskania prawidłowego wyniku. Aby to zrobić najpierw, możemy również użyć skrótu klawiaturowego CTRL + R gdy zdjęcie jest otwarte w aplikacji, aby natychmiast uzyskać rotację.

Nadal używamy Windows 7 lub Windows 8.1 jako systemów operacyjnych, zalecamy korzystanie z aplikacji do przeglądania zdjęć, takiej jak IrfanWidok, do pobrania z oficjalna strona.

Gdy zdjęcie zostanie otwarte w tej zaawansowanej przeglądarce, naciśnij u góry menu obrazek i naciskamy na głosy Skręć w lewo jest Skręć w prawo obróć obraz; oprócz pozycji menu możemy również przyciski L i R na klawiaturze, aby obrócić otwarty obraz w programie. Aby dowiedzieć się więcej o potencjale tego widza, zapraszamy do lektury poradnika Przeglądaj zdjęcia i otwieraj zdjęcia na komputerze za pomocą Irfanview.

Obracaj zdjęcia na Macu

Jeśli mamy Maca Mini, iMaca lub MacBooka, możemy obracać obraz za pomocą aplikacji Preview, która jest już wbudowana w system operacyjny macOS. Aby odwrócić zdjęcie, otwórz Finder z paska uruchamiania, przejdź do folderu, w którym znajduje się problematyczne zdjęcie, kliknij je dwukrotnie i po otwarciu aplikacji Przegląd, naciskamy na górze menu Przybory i używamy głosu Skręć w lewo jest Skręć w prawo.

Alternatywnie możemy użyć skrótów klawiaturowych Polecenie + R jest Polecenie + L lub dotknij symbolu koło aby obrócić obraz na Macu.

Obracaj zdjęcia na Androidzie

Kiedy robisz zdjęcia aparatem smartfona lub tabletu z Androidem, możesz je znaleźć do góry nogami, zwłaszcza jeśli odblokowałeś czujnik orientacji: wystarczy przechylić telefon przed zrobieniem „krzywych zdjęć”. Na szczęście możemy to szybko naprawić, otwierając aplikację. Galeria na posiadanym przez nas urządzeniu naciskamy przycisk the Edytować, otwórzmy menu skaleczenie i używamy klucza koło aby zmienić orientację obrazu.

Ponieważ przycisk jest jedynym, jeśli obraz jest do góry nogami lub po złej stronie, będziemy musieli nacisnąć kilka razy, aż do uzyskania pożądanej orientacji; na końcu zmian klikamy zapisać lub Zapisz i zamknij.

Alternatywnie możemy również skorzystać z aplikacji Zdjęcia Google, dostępny na wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android, a także można go pobrać ze strony Sklep Google Play.

Aby obrócić zdjęcie, otwórz aplikację Zdjęcia Google, stuknij zdjęcie, które chcesz poprawić, stuknij Edytuj na dole (ikona z trzema poziomymi liniami), przewiń do menu skaleczenie i na koniec naciśnij przycisk naciśnij koło.

Naciśnij przycisk raz lub więcej razy, aż do uzyskania pożądanej orientacji; Aby zapisać nowe zdjęcie, naciśnij Zapisz kopieaby utworzyć nowy obraz z prawidłowym obrotem.

Obracaj zdjęcia na iPhonie i iPadzie

Nawet na iPhonie i iPadzie możemy napotkać ten sam problem, co w przypadku urządzeń z Androidem. Aby obrócić obrazy, otwieramy aplikację zdjęcie, stuknij zdjęcie, które chcesz obrócić, wybierz element w prawym górnym rogu Edytować, naciskamy symbol koło poniżej i użyj przycisku koło w lewym górnym rogu, aby obrócić zdjęcie lub obraz.

Naciśnij raz lub więcej razy, aż uzyskasz żądany wynik, a następnie naciśnij Zakończ w prawym dolnym rogu, aby zastosować zmiany.

Alternatywnie możemy również skorzystać z aplikacji Zdjęcia Googlektóra działa inaczej niż aplikacja na Androida i którą możemy pobrać za darmo zSklep z aplikacjami Apple.

Po otwarciu aplikacji naciśnij zdjęcie, które chcesz obrócić, i naciśnij na dole menu Edytować Wybierz menu (z trzema poziomymi liniami) koło i używamy klucza koło aby obrócić obraz do prawidłowej orientacji.

Wniosek

Jak widzieliśmy, obracanie skręconego lub odwróconego zdjęcia jest naprawdę bardzo łatwe, niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Wszystkie metody, które Ci pokazaliśmy, są wbudowane w system operacyjny lub obejmują korzystanie z bezpłatnych aplikacji bez martwienia się o skomplikowane programy do edycji zdjęć.

Aby edytować zdjęcia bezpośrednio online bez instalowania programu, zalecamy zapoznanie się z naszymi instrukcjami 16 aplikacji internetowych do edycji zdjęć do edycji zdjęć jest 10 skomplikowanych efektów edycji zdjęć dzięki darmowym narzędziom online.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up