Jak obracać i nakładać warstwy krajobrazu strony w szybkim i łatwym programie Word

Często się zdarza, że ​​chcemy wykonywać pracę w programie Word, ale zamiast tego, aby arkusz był poziomy, musimy ustawić go pionowo. Dzisiaj zobaczymy, jak przekonwertować stronę na Słowo od pionu do poziomu w kilku krokach.

Ten samouczek jest dość prosty i będzie bardzo przydatny dla każdego, czy to zaawansowana znajomość Worda lub jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki. Zobaczymy szczegółowo wszystko, co musimy zrobić, aby móc wyświetlać arkusz w poziomie, w programie Word możesz zrobić wiele rzeczy, od listy każdej strony po tworzenie łatwego kalendarza.

Indeks
  1. Zmień arkusz z pionowego na poziomy
  2. Zmień stronę Word z pionowej na poziomą
  3. Cud słów

Zmień arkusz z pionowego na poziomy

Właśnie stworzyliśmy nowy dokument słowny domyślnie jest pionowy. Ogólnie jest to dość wygodne, ponieważ w większości przypadków używamy arkusza w ten sposób, łatwiej jest używać programu Word, niż mogłoby się wydawać.

Czasami jednak może się to okazać bardziej przydatne arkusz poziomo. Dlatego podam ci następujące instrukcje, abyś mógł dokonać tej modyfikacji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do powyższej karty i wyszukać tę, która mówi „Projekt strony„Wszystkie opcje, z których będziemy korzystać.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć miejsce, w którym jest napisane „OrientacjaA potem pojawia się małe menu z dwiema opcjami: Pionową i Poziomą. W ten sposób wszystkie utworzone strony zmienią się automatycznie. Bez względu na to, czy złamiesz stronę, poniższe arkusze zachowają ten format.

słowo poziomej strony

Gdzie potrzebujesz tylko jednego arkusza całego dokumentu, aby był poziomy. Więc wszystko, co musisz zrobić, to najechać myszą na arkusz, który chcesz zmodyfikować. Następnie musisz przejść do ikony z napisem „Jestem chory„A potem wśród wszystkich pojawiających się opcji przechodzisz na dół, który mówi”Niestandardowe krawędzie”.

Zmień stronę Word z pionowej na poziomą

Po wykonaniu tej czynności otworzy się wyskakujące okienko z kilkoma opcjami. Tutaj musisz przejść do sekcji orientacji i „Poziomy”. Teraz będziesz musiał przejść do „Zastosować„I wybierz”Od terazAby zachować pionową orientację stron przed tą.łatwe przewracanie słów na stronie

Gdzie chcesz tylko tę stronę w poziomie i nic więcej niż tę stronę. Więc wszystko, co musisz zrobić, to umieścić kursor myszy nad stroną, którą chcesz zmodyfikować, a to po zmodyfikowaniu tej, którą wcześniej zmodyfikowałeś, a zamiast tego wybrać ją "Jestem chory"Orientacja pozioma, musisz ją pozostawić domyślnie i w środku"Zastosować "Wybierz"Od teraz”.

Krótko mówiąc, musisz powtórzyć proces, który omówiliśmy wcześniej, ale na następnej stronie, aby wszystkie pozostałe pozostały pionowe. Kiedy to zrobisz, zobaczysz to Strony słowne przodem do tej, którą zmieniłeś w pionie, a nowa strona w poziomie.

Cud słów

Word jest niezbędnym narzędziem pracy, w którym możemy pisać dokumenty z szeroką gamą opcji. wschód Edytor tekstu wydany po raz pierwszy w 1983 roku, związany z aplikacje biurowe Microsoft Office.

Używając Worda będziesz mógł pisać dokumenty, raporty, listy, życiorysy i wiele więcej z pełnym bezpieczeństwem, mając sprawdzanie pisowni i gramatyki. Obejmuje również między innymi formatowanie tekstu, czcionki, obsługę HTML, obsługę obrazów, zaawansowane projektowanie stron.

Funkcje tego oprogramowanie do edycji tekstu jest bardzo wszechstronne. Możesz napisać rodzaj litery, którą chcesz, wybrać jej rozmiar, umieścić ją tam pogrubiony, italski lub podkreślone, zmień kolor, modyfikuj marginesy i odstępy między wierszami, wstawiaj obrazy, grafikę i wiele więcej.

Po napisaniu dokumentu możesz go zidentyfikować po swoim ulubionym imieniu, wydrukować, zapisać na komputerze, wysłać e-mailem lub zmodyfikować w dowolnym momencie.

Słowo 2019 Jest to najnowsza wersja, z innowacyjnymi narzędziami, takimi jak pióro cyfrowe, tłumacz, zamiana tekstu na mowę i nawigacja po stronach w stylu książki. Niewątpliwie jest to niezbędny element przy opracowywaniu wszelkiego rodzaju dokumentów, gwarantując jednocześnie jakość.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up