Jak naprawić problem z nieprawidłową kartą SIM: Mój iPhone lub Android nie rozpoznaje karty SIM

Czy kiedykolwiek otrzymałeś nieprawidłową wiadomość na karcie SIM? Oto, co powinieneś wiedzieć w tym artykule Oferujemy wszystkie informacje że być może szukasz tego konkretnego tematu.

I tak jest, chociaż to jasne Błąd urządzenia mobilnego z Androidem Są stosunkowo powszechne. W takim przypadku chcielibyśmy pokazać, jak pozbyć się problemu z nieprawidłową kartą SIM.

W rzeczy samej, problem z nieprawidłową kartą SIM Mogą to być spowodowane różnymi okolicznościami i dzisiaj chcemy wam pokazać niektóre z nich, które naszym zdaniem powinniśmy wziąć pod uwagę w takich przypadkach.

W szczególności chcielibyśmy Ci pokazać Jak możesz pozbyć się tej wiadomości?a co najważniejsze, jak używać nieprawidłowej karty SIM w swoim urządzeniu.

Coś, co powinniśmy wiedzieć i co to jest Najważniejsze jest to, że istnieją wirtualne karty SIM Jednak nie wiemy dokładnie, co to jest. Więc lepiej, jeśli wiesz, czym są wirtualne karty SIM lub eSIM i kiedy możemy je kupić.

Indeks
  1. Jak naprawić problem z nieprawidłową kartą SIM
  2. Mój telefon komórkowy nie rozpoznaje chipa

Jak naprawić problem z nieprawidłową kartą SIM

Cóż, pierwszą rzeczą do rozważenia jest to Ten problem może być spowodowany kilkoma przyczynami: Zwykle wprowadzana przez nas karta SIM nie jest oryginalną kartą firmy, w której się zarejestrowaliśmy.

Ale jeśli telefon nie jest odblokowany wymaga podpisu telefonicznegoWtedy nie będziesz mógł włożyć kolejnej karty SIM i oczywiście jest to szczegół, o którym nie powinieneś tracić z oczu.

My też mogliśmy to zobaczyć w ten sposób Inne czynniki mogą powodować ten problem. B. smartfon został zablokowany, ponieważ ktoś zgłosił go jako kradzież telefonu komórkowego.

W takich przypadkach musisz wziąć pod uwagę, że musisz sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy nie jest zablokowany. Jednak jeśli tak, to nie ma Nie można nic zrobić, aby rozwiązać problem.

Jednocześnie iw najlepszym przypadku taka możliwość istnieje że karta SIM jest uszkodzona Z tego powodu wyświetlany jest nieprawidłowy komunikat SIM. Dlatego też powinieneś przeanalizować tę sytuację.

To, co zalecamy w tym przypadku, to właśnie to Wypróbuj na innym kompatybilnym urządzeniu. Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z firmą, która to zapewnia.

Oto główne powody Może się okazać, że karta SIM nie działa i dlatego wyświetlany jest komunikat o nieprawidłowej karcie SIM. W przypadku jakichkolwiek innych pytań wystarczy skonsultować się z nami.

Urządzenia mobilne są istotną częścią życia każdego człowieka. Podłączanie przez cały dzień jest normalne, chociaż nie jest to zalecane przy wielu okazjach lub z powodów osobistych, studiować lub pracować, nawet mieszanka wszystkiego, ważne jest, aby pozostać w kontakcie.

Korzystanie z aplikacji takich jak WhatsApp, media społecznościowe i tym podobne to codzienność. Ale do tego jest to konieczne Układ naszego urządzenia działa poprawnieaby odbierać telefony i wiadomości, móc je wykonywać, w skrócie mieć mobilny internet.

Na wypadek, gdybyś eksperymentował Problemy z kartą SIM i telefon komórkowy nie rozpoznaje chipaPoniżej skomentuję kilka rozwiązań dla różnych przypadków, które można podać. Znalezienie przyczyny i rozwiązanie tego nie jest nauką. Postępuj więc zgodnie z zaleceniami, które dam ci krok po kroku poniżej.

gwóźdź Rekomendacja, która z pewnością będzie bardzo przydatna W pewnym momencie to tak, jakbyś mógł używać Nano Sim na dowolnym telefonie z lub bez adaptera karty SIM lub microSIM.

Mój telefon komórkowy nie rozpoznaje chipa

Jeśli ty Telefon komórkowy nie rozpoznaje karty SIM lub chip, może to faktycznie wynikać z jednej lub więcej możliwości, które skomentuję poniżej.

Należy zauważyć, że jest to bardzo ważne Twoja wersja systemu operacyjnego Android jest aktualnaJeśli nie, bardzo ważne jest, aby go zaktualizować. Zaleca się to zrobić bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej Wsparcie Google.

Chip jest brudnyWierz lub nie, jeśli chip zawiera trochę kurzu, a nawet tłuszczu itp. Może to spowodować, że telefon komórkowy nie odczyta go prawidłowo.

Więc to, co powinieneś robić, to Wyjmij go z rowka i wyczyść bawełną i alkohol etylowy, nie za dużo, lekko i bardzo ostrożnie, po tym możesz włożyć kartę SIM z powrotem do telefonu i powinno działać.

Uszkodzona karta SIM: Rzeczy, które mogą się zdarzyć, w tym przypadku nie ma sposobu, aby to rozwiązać, musisz iść i zdobyć kolejną kartę, zwykle nie ma opłaty za to, a oni zachowują numer, to dość szybki proces i zajmuje dużo czasu dłużej, aby dotrzeć do gałęzi niż zmienić chip.

Karta SIM zablokowana: Może się zdarzyć, że karta SIM jest zablokowana lub ten sam telefon komórkowy znajduje się w zakresie ujemnym. W takim przypadku musisz przetestować kartę SIM na innym telefonie komórkowym.

Jeśli to działa, oznacza to problem z urządzeniem i Musisz zmienić IMEI, Mamy do tego kilka samouczków. Jeśli karta SIM nadal nie działa, a pierwsze rozwiązanie niczego nie rozwiązuje, musisz wymienić chip.

Gotowe, wiesz, dlaczego mój telefon nie rozpoznaje karty SIM, więc następnym razem Telefon komórkowy nie rozpoznaje chipaMożesz wypróbować dowolne z powyższych rozwiązań i szybko je naprawić.

Czy skorzystałeś z tej szczegółowej procedury, aby rozwiązać problem z nieprawidłową kartą SIM? Jeśli masz jakieś pytania i chcesz, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, Możesz to zostawić w komentarzach a my z przyjemnością odpowiemy w najlepszy możliwy sposób.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up