Jak naprawić „Nie można załadować profilu użytkownika w systemie Windows 10”? - Wyjaśnienie

Gdy komputer jest włączony, zwykle pojawia się skrzynka użytkownika, w której musimy kliknąć, aby uzyskać dostęp do profilu wraz z przechowywanymi tam informacjami. Z tego powodu czasami zdarza się, że zamierzamy się zalogować i ekran robi się niebieski, a później pojawia się komunikat odzwierciedlający błąd.

Ten błąd posuwa się nawet do zgłoszenia tego w systemie wystąpił problem z uszkodzonymi plikamiw rzeczywistości ma większą częstość występowania po aktualizacji systemu operacyjnego do Windows 10, dlatego następujące metody są narażone na jego rozwiązanie.

Indeks
  1. Czy utworzenie nowego użytkownika systemu Windows rozwiązuje problem?
  2. Jak możesz użyć poprawki rejestru, aby naprawić błąd?
  3. Co zrobić w zależności od liczby folderów z kluczami SID?
    1. Pojedynczy folder z kluczem SID
    2. Dwa foldery z kluczem SID

Czy utworzenie nowego użytkownika systemu Windows rozwiązuje problem?

Jeśli błąd pojawia się podczas logowania, oznacza to, że profil, do którego chcesz uzyskać dostęp, ma uszkodzone pliki lub że uprawnienia folderu profilu administratora zostały zmodyfikowane, co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie użytkownika.

Z tego powodu tworzenie nowego użytkownika w systemie Windows jest jednym z główne metody rozwiązania problemuponieważ jest bardzo możliwe, że zablokowany nie będzie można ponownie uzyskać, więc przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę, że nowy użytkownik musi mieć wszystkie funkcje administratora.

Osiąga się to poprzez aktywację konta administratora za pomocą ikony systemowej, wprowadzenie odpowiednich poleceń, a następnie otwarcie konfiguracji, naciskając Windows + I, a następnie kliknij kartę „Konta”.

konfiguracja okien

Teraz, aby przejść do tworzenia nowego profilu użytkownika w systemie Windows, kliknij lewy panel, w którym zobaczysz sekcję „Rodzina i inne osoby”, a następnie kliknij na dodanie kolejnej osoby do danego komputera, w ten sposób będziesz mieć możliwość utworzenia nowego konta użytkownika przy nowej nazwie w celu automatycznego zalogowania.

Ważne jest, aby wybrać opcje, które mówią, że nie masz żadnych informacji logowania i nie dodajesz adresu e-mail ani konta Microsoft, a jedynie skoncentruj się na utworzeniu nowego użytkownika.

Jak możesz użyć poprawki rejestru, aby naprawić błąd?

Jak wyjaśniono, ten błąd wynika głównie z faktu, że użytkownik zawiera uszkodzone pliki, więc działa poprawka rejestru może naprawić błądjednak istnieje ryzyko utraty użytkownika.

Ale tego ostatniego można uniknąć, tworząc kopię zapasową rejestru, po zapisaniu informacji można przystąpić do naprawy użytkownika.

Przede wszystkim musisz uruchomić komputer w trybie awaryjnym, abyś mógł nacisnąć polecenie Windows + R, co spowoduje wyświetlenie okna z nazwą „Uruchom”, znajdującego się tam, wpisz „Regedit”.

Spowoduje to otwarcie okna jako takiego, w którym zostanie opracowana regulacja rejestru systemu Windows, ponieważ jest to edytor tego samego, tutaj przejdź do menu plików i kliknij kartę eksportu i zapisz kopię zapasową rejestracji. Po zakończeniu możesz wrócić do edytora rejestru.

edytor rejestru

W tej sekcji musisz zacząć przeszukiwać folder po folderze, aż znajdziesz ten, który obserwujesz, ma nazwę, typ i dane podobne do użytkownika, opcje te zwykle pojawiają się po prawej stronie panelu.

Jeśli dane powiązane z Twoją nazwą użytkownika jest identyczne, to traktujemy to jako hasło tego użytkownika, a jeśli jest wręcz przeciwnie i nie jest powiązane z nazwą użytkownika, musi kontynuować wyszukiwanie w każdym folderze.

W przypadku pojawienia się folderu profilu z sufiksem .bak po nazwie użytkownika, wystarczy zmienić nazwę, zanim przejdziesz do innego ruchu, po naprawieniu możesz zweryfikować skojarzenie nazwy.

Mimo to ta wpadka nie jest problemem, który zdarza się bardzo często, jednak zawsze możesz poprosić o pomoc lub instrukcje od wsparcie Microsoft naprawić to. Wracając do procedury, po zlokalizowaniu użytkownika w folderach kliknij prawym przyciskiem myszy.

Spowoduje to wyświetlenie opcji statusu, która faktycznie dostosuje rejestr, ponieważ spowoduje to zresetuj dane wartości do zera, a następnie naciśnij Enter, aby zapisać zmiany. Po utworzeniu nowych wartości w rejestrze zamknij okna i uruchom ponownie komputer.

Tym razem nie trzeba włączać komputera w trybie awaryjnym, ale normalnym i próbować zalogować się przy użyciu zwykłego profilu użytkownika i hasła (jeśli jest). Jeśli błąd się nie pojawia, oznacza to, że problem z uszkodzonymi plikami został rozwiązany.

utwórz nowego użytkownika

W danym przypadku, gdy próbujesz się zalogować, a błąd nadal się pojawia, powinieneś spróbować innych metod, ponieważ jest ich wiele, lub możesz skonsultować się z wyspecjalizowanym technikiem.

Co zrobić w zależności od liczby folderów z kluczami SID?

Foldery z kluczami SID to foldery z unikalne nazwy zawierające ciąg znaków alfanumerycznychktóre przypisują kontroler domeny Windows do każdego użytkownika, to znaczy są to foldery zawierające indywidualne informacje, które pomagają w identyfikacji użytkownika.

Dlatego liczba folderów wskazuje tylko, ilu użytkowników jest zarejestrowanych, w tym przypadku można przeprowadzić procedurę zmiany wartości w folderze użytkownika z uszkodzonymi plikami, aby następnie wykonać modyfikacje w określonych profilach użytkowników.

Pojedynczy folder z kluczem SID

Ponieważ zarejestrowany jest tylko folder z kluczem SID, łatwiej będzie go znaleźć i zidentyfikować w edytorze rejestru Windows w celu późniejszej modyfikacji, ponieważ po umieszczeniu w sesji edytora wystarczy wybrać każdy folder z osobna i spojrzeć na klucz do identyfikacji użytkownika.

Dwa foldery z kluczem SID

Zachowuje tę samą procedurę, jak wyjaśniono powyżej, ale tutaj powinieneś dokładnie przeszukać aby móc znaleźć dany folder i przejść do wprowadzania zmian.

dodaj nowych użytkowników

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up