Jak naprawić błąd „Plik jest za duży dla systemu”?

Kiedy próbujemy kopiować lub przenieść plik z dysku twardego na dysku USB widzimy komunikat „plik jest za duży dla systemu docelowego”. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zalecamy wykonanie szeregu kroków w celu rozwiązania błędu i umożliwienia przeniesienia plików do pamięci wymiennej bez żadnych przeszkód.

Indeks
  1. Jaki jest maksymalny rozmiar plików w systemie FAT32?
  2. Jaka jest przyczyna błędu „plik jest za duży dla docelowego systemu plików”?
  3. Co zrobić, gdy powie Ci, że plik jest za duży dla systemu Windows?
    1. Sformatuj FAT32 do NTFS
    2. Konwertuj pliki FAT32 na NTFS

Jaki jest maksymalny rozmiar plików w systemie FAT32?

FAT32 jest jednym z systemy plików najczęściej używany w napędach USB (dyskach wymiennych) ze względu na jego atrybuty obsługi, prostoty i przenośności. Windows obsługuje ten system natywnie, tak jak dzieje się to z innymi formatami, takimi jak NTFS lub exFAT.

Jednak system FAT32 ma pewne ograniczenia, a jednym z nich jest Pojemność przechowywania. W tym sensie maksymalny rozmiar plików w systemie FAT32 to 4,2 GB. Dlatego wygodnie jest sformatować dysk USB i zastąpić ten system plików, ponieważ nie pozwala on na adresowanie pliku, jeśli przekracza wskazany limit.

Na szczęście postęp technologiczny zaoferował: aktualizacja do systemu FAT 32-bitowy. Tak więc pojawienie się 64-bitowego systemu plików NTFS pozwala na maksymalne rozmiary plików do 18 miliardów GB.

Jaka jest przyczyna błędu „plik jest za duży dla docelowego systemu plików”?

Przyczyną błędu „plik jest za duży dla docelowego systemu plików” jest domyślny format dysków wymiennych, który ogranicza adresowanie każdego pliku jeśli przekracza 4 GB. Ponadto mogłeś sformatować dysk w systemie plików FAT32, co powoduje błąd.

napraw plik Windows zbyt duży błąd

Co zrobić, gdy powie Ci, że plik jest za duży dla systemu Windows?

Jeśli spróbujesz skopiuj plik na dysk USB i pojawi się komunikat informujący, że plik jest za duży dla systemu Windows, zalecamy zastąpienie lub zastąpienie systemu FAT32 systemem plików NTFS. Dzieje się tak, ponieważ NTFS nie ma ograniczeń rozmiaru, zapewnia opcje kompresji i lepsze zabezpieczenia.

Sformatuj FAT32 do NTFS

Przed sformatowaniem dysku USB konieczne jest wykonanie utworzyć kopię zapasową ponieważ podczas tego procesu wszystkie pliki (dokumenty, muzyka, filmy, instalatory aplikacji) znajdujące się na dysku wymiennym są eliminowane, a także modyfikowane są wartości urządzeń.

Do sformatuj FAT32 do NTFS musisz włożyć dysk wymienny do odpowiedniego portu i poczekać, aż system rozpozna urządzenie USB. Gdy zobaczysz ikonę dysku wymiennego z eksploratora plików w sekcji „Urządzenia i dyski”, kliknij ją prawym przyciskiem myszy.

Wybierz opcję „Format” iw menu opcji formatu znajdź sekcję „System plików”. Wybierz „NTFS” z listy rozwijanej i zaznacz pole „Szybkie formatowanie”. Następnie naciśnij przycisk „Start” i poczekaj kilka sekund lub kilka minut w zależności od pojemność dysku.

Jeśli nie chcesz tworzyć kopii zapasowych ani tracić plików, wpisz cmd w pasku wyszukiwania i kliknij „Uruchom jako administrator”. Następnie wpisz polecenie konwertuj „literę dysku”: /fs:ntfs /nosecurity. Zastąp „literę dysku” literą, która zidentyfikuj swój dysk USB. Na koniec naciśnij klawisz „Enter”.

usuń zbyt duży błąd pliku z systemu Windows

Konwertuj pliki FAT32 na NTFS

Jeśli chcesz uniknąć błędu „plik jest za duży dla systemu” konwertuj pliki FAT32 do NTFS. Istnieją dwie opcje: albo przezaplikacja formatu dysku lub poprzez operację z okna poleceń systemu Windows. Obie opcje skutecznie konwertują system plików z jednego formatu na inny.

Należy zauważyć, że po zastosowaniu procedury wymiany systemu plików system plików nie ulega zmianie. format pliku które są przechowywane na dysku wymiennym. Zamiast tego system pamięci masowej jest zoptymalizowany, a ograniczenia dotyczące rozmiaru plików, które chcesz zapisać na dowolnym dysku USB, są usuwane. Możesz nawet zabezpieczyć hasłem pamięć USB, jeśli uznasz to za konieczne.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up