Jak naprawić błąd 0x80240017 na komputerze z systemem Windows 10? -Przyczyny i rozwiązanie

Wspaniała usługa reprezentująca Windows Update została uruchomiona przez Microsoft w celu: aktualizować system operacyjnychociaż w większości przypadków jest to przydatne do wprowadzania nowych funkcji, nie można ignorować kodów błędów, które użytkownicy napotykają podczas aktualizacji komputerów.

W tej sytuacji system jest zagrożony i nie może przejść do pełnej aktualizacji, dopóki te błędy nie zostaną rozwiązane, tak jak w tym przypadku, z powszechnym błędem 0x80240017, o którym będziemy rozmawiać w tej sekcji.

Indeks
 1. Jaki jest powód, dla którego ten błąd pojawia się na twoim komputerze z systemem Windows?
 2. Jak usunąć błąd 0x80240017 w systemie Windows?
  1. Usuń i ponownie zainstaluj Sklep Windows
  2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
  3. Uruchom skanowanie SFC
 3. Co powinieneś zrobić, jeśli nic z tego nie działa na twoim komputerze z systemem Windows?

Jaki jest powód, dla którego ten błąd pojawia się na twoim komputerze z systemem Windows?

Istnieje kilka powodów, dla których ten kod błędu może pojawić się na twoim komputerze, mimo to ten, który ma największą wagę, to nieudana aktualizacja aktualizacji systemu Windows. Z drugiej strony może się to zdarzyć, ponieważ zainstalowałeś aplikację innej firmy, która spowodowała uszkodzenie wszystkich plików systemowych.

Możliwe są również błędy w procesie instalacji aplikacji, niezależnie od tego, czy nie został on ukończony, czy po prostu zdarzył się wypadek, w końcu istnieje możliwość, że istnieją aplikacje, które nie zostały poprawnie usunięte.

Jak usunąć błąd 0x80240017 w systemie Windows?

Na szczęście ten błąd jest bardziej powszechny niż myślisz, dlatego opracowano kilka sposobów jego rozwiązania, chociaż nie wszystkie sztuczki mogą działać na twoim komputerze z systemem Windows. Podobnie, jeśli jedno nie działa dla ciebie, przejdź do drugiego.

strona startowa systemu Windows

Usuń i ponownie zainstaluj Sklep Windows

Pierwsza sztuczka to zresetuj Sklep Windowsusuwanie i powrót do ponownie zainstaluj sklep z aplikacjami dla systemu Windowsspowoduje to zresetowanie wszystkich dokonanych aktualizacji, pozostając w punkcie zerowym, bez występowania błędów lub kodów błędów.

W każdym razie, jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo danych i folderów zawierających aktualizacje, możesz wykonać ich kopię zapasową przed przystąpieniem do usuwania Sklepu Windows.

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Ogólnie rzecz biorąc, system Windows 10 ma tendencję do tymczasowego wprowadzania błędów, które są typowymi problemami dla użytkowników podczas używania i aktualizowania systemu operacyjnego, dlatego ta wersja systemu Windows zawiera narzędzie do rozwiązywania problemów.

I rzeczywiście, uruchomienie tego zintegrowanego narzędzia Windows może być korzystne, ponieważ może się zdarzyć, że błąd zostanie rozwiązany automatycznie ponieważ sam błąd 0x80240017 ma coś wspólnego z Windows Update.

Teraz, aby go uruchomić, wystarczy kliknąć przycisk Start i wybrać ikonę koła zębatego, która przeniesie Cię do ustawień, tam wybierz kartę „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie możesz nacisnąć tę, która wspomina „Rozwiązywanie problemów” .

Po wykonaniu powyższych czynności należy przejść do prawego panelu i wybrać „Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów”, przejść do sekcji „Windows Update”, która wskazuje, że rozwiązuje problemy uniemożliwiające aktualizację systemu Windows.

Gdy go znajdziesz, wybierz go i naciśnij „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów”, co spowoduje rozpoczęcie skanowania, które ma na celu wykrycie wszelkich problemów na komputerze.

dodatkowa strona do rozwiązywania problemów

Ważne jest, aby po zakończeniu procesu postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć kroki, a na koniec należy ponownie uruchomić komputer, aby zapisać zmiany, a następnie sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Uruchom skanowanie SFC

Kontroler plików systemowych (SFC) dla swojego akronimu w języku angielskim stanowi dla systemu Windows zintegrowane narzędzie, które pomaga naprawić uszkodzone i uszkodzone pliki lub dokumenty, które znajdują się w systemie i które mogą powodować problemy związane z uszkodzeniem .

Jeśli podczas tego skanowania zostaną wykryte nieprawidłowości, to narzędzie automatycznie zastąpi uszkodzone pliki na nowe i w idealnym stanie technicznym. Ta sztuczka jest ujawniona, ponieważ jednym z powodów pojawienia się błędu 0x80240017 jest istnienie uszkodzonych plików.

W takim przypadku uruchomienie skanowania SFC umożliwia naprawienie problemu, ponieważ wykryje i naprawi problemy związane z systemem. Aby go uruchomić, przejdź do paska zadań i kliknij ikonę Windows.

Następnie wybierz administratora systemu lub opcje, aby przejść do wykonania polecenia, a następnie wystarczy wykonać kroki, które pokazuje ten sam komputer, aby przeprowadzić skanowanie i naprawę.

Na koniec zamknij ikonę systemu, uruchom ponownie komputer i ponownie pobierz i zainstaluj aktualizacje, aby sprawdzić, czy błąd 0x80240017 zniknął.

urządzenie do pisania

Co powinieneś zrobić, jeśli nic z tego nie działa na twoim komputerze z systemem Windows?

Jeśli żadna z powyższych sztuczek nie zadziała, a problem nie zostanie rozwiązany, spróbuj zresetuj składniki Windows Update ręcznie. Wiadomo, że ta metoda ma wyższy wskaźnik powodzenia w naprawianiu kodu błędu aktualizacji.

Z tego powodu można go wypróbować, ponieważ zresetowanie składników aktualizacji może rozwiązać wszelkiego rodzaju błędy. Jeśli jednak nadal masz problemy z aktualizacją systemu operacyjnego, a zresetowanie składników systemu Windows go nie rozwiąże, przejdź do następnej metody.

Co by to było, gdyby zaktualizować sterowniki bez pomocy programów, których brakuje na twoim komputerze, ponieważ bez tego Windows Update nie będzie działał poprawnie. Dlatego zaleca się ich aktualizację w następujący sposób:

 • Za pomocą zintegrowanego menedżera urządzeń, który posiada Twój komputer, w którym musisz wyszukać „Menedżer urządzeń”, a następnie kliknąć pierwszą kategorię i nacisnąć „Aktualizuj sterownik”, krok ten należy również powtórzyć na wszystkich urządzeniach w kategorii .
 • Przejdź do witryny producenta, aby pobrać najnowsze sterowniki, ponieważ nawet jeśli zaktualizowałeś wszystkie sterowniki, system może pominąć aktualizację lub dwie.
 • Zautomatyzuj proces za pomocą aktualizować dyski.

urządzenie przenośne

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up