Jak łatwo skonfigurować OpenVPN na komputerze Mac za pomocą Tunnelblick

Większość dostawców VPN zapewnia swoim klientom niestandardowe klienty VPN do łączenia się z ich siecią. To oprogramowanie waha się od nieszkodliwego do niedziałającego i może być punktem frustracji dla użytkowników.

Na szczęście prawdopodobnie nie musisz go używać. Większość dostawców obsługuje również OpenVPN, standard VPN typu open source, który działa na oddzielnym kliencie oprogramowania. Najpopularniejszym klientem OpenVPN dla komputerów Mac jest Wizja tunelu , i to jest doskonałe. Tunnelblick został opracowany specjalnie dla komputerów Mac, a jego smukła ikona jest cicho wyświetlana na pasku menu i jest gotowa do połączenia z VPN w dowolnym momencie.

Indeks

  instalacja

  Aby rozpocząć, musisz zainstalować Tunnelblick ze strony programisty i zainstalować niezbędne pliki konfiguracyjne OpenVPN od dostawcy usług VPN.

  1. Pobierz najnowszą stabilną wersję z witryny Tunnelblick i zainstaluj ją na komputerze Mac.

  2. Gdy otwierasz Tunnelblick po raz pierwszy, pojawia się komunikat informujący, że potrzebujesz plików konfiguracyjnych VPN. Kliknij „Mam pliki konfiguracyjne”.

  3. Następne okno wyjaśnia, jak zainstalować pliki konfiguracyjne VPN. Kliknij „Akceptuj”.

  4. Powyższe pliki konfiguracyjne powinny być dostępne u Twojego dostawcy VPN w postaci listy plików z rozszerzeniem .ovpn. Pliki te zawierają wszystkie dane dotyczące usług VPN, których Tunnelblick potrzebuje do nawiązania połączenia. Aby je znaleźć, może być konieczne skontaktowanie się z obsługą klienta lub Google.

  5. Po pobraniu plików otwórz ekran konfiguracji Tunnelblick, klikając jego ikonę na pasku menu i wybierając „Szczegóły VPN ...”.

  6. Aby dodać pliki konfiguracyjne do Tunnelblick, przeciągnij i upuść pliki .ovpn do lewego obszaru menu Findera. Nie przeciągaj i nie upuszczaj innych plików, takich jak pliki .crt lub .pem.

  7. Wybierz „Zastosuj do wszystkich” i kliknij „Tylko ja” w następnym oknie.

  8. Ustawienia są automatycznie dodawane do systemu i są dostępne do połączenia.

  Zaloguj się i wyloguj

  1. Aby otworzyć nowe połączenie VPN, kliknij ikonę paska menu Tunnelblick i wybierz ustawienie.

  2. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło do swojego dostawcy VPN i kliknij "OK".

  3. W prawym górnym rogu monitora pojawi się małe okienko, pokazujące stan połączenia. Po nawiązaniu połączenia okno powiadomienia znika.

  4. Jeśli symbol Tunnelblick jest teraz czarny zamiast jasnoszarego, połączenie się powiodło.

  5. Aby wyświetlić stan połączenia i zewnętrzny adres IP, kliknij symbol Tunnelblick i spójrz na pierwszą linię. Aby się wylogować, kliknij tę samą pozycję menu.

  Udostępniaj dane uwierzytelniające między konfiguracjami

  Jeśli Twój dostawca VPN ma wiele punktów wyjścia, możesz skonfigurować Tunnelblick, aby używał tych samych danych uwierzytelniających dla nich wszystkich. W przeciwnym razie zostaniesz poproszony o podanie danych uwierzytelniających raz na konfigurację, co może być denerwujące. Jeśli to możliwe, skonfiguruj go przed pierwszym połączeniem z VPN, ponieważ zmniejszy to potencjalne błędy.

  1. Kliknij symbol tunelu.

  2. Wybierz „Szczegóły VPN...”, aby otworzyć menu konfiguracji.

  3. Na wyświetlonym ekranie menu kliknij kartę Ustawienia, a następnie kliknij przycisk Zaawansowane....

  4. Na karcie „Poświadczenia VPN” wybierz opcję „Wszystkie ustawienia używają wspólnych poświadczeń”. Spowoduje to skonfigurowanie wszystkich połączeń VPN do korzystania z tej samej nazwy użytkownika i hasła.

  5. Aby ustawić nazwę użytkownika i hasło dla informacji logowania, zaloguj się do połączenia VPN, dla którego dane logowania nie zostały jeszcze zapisane.

  6. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło i upewnij się, że wybrałeś „Zapisz pęk kluczy” w sekcji Nazwa użytkownika i hasło.

  7. Po zalogowaniu aplikacja zapisuje te dane logowania i stosuje je do każdego innego uruchomionego połączenia VPN.

  Wniosek

  Tunnelblick to potężny klient OpenVPN dla systemu macOS, który może przetwarzać wiele konfiguracji jednocześnie. Kiedy możesz uzyskać pliki konfiguracyjne OpenVPN od swojego dostawcy VPN, możesz zacząć.

  Czy ten artykuł jest pomocny? Inaczej

  Automatyczna jakość wyświetlania 360p 720p 1080p .st0 {Wypełnij: #FFFFFFFF;}.st1 {Wypełnij: #0099FFFF;} Główne Produkty

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej