Jak korzystasz z NFC w telefonie komórkowym? Praktyczne zastosowania do wypróbowania

Co to jest NFC i jakie może mieć praktyczne zastosowanie? Omówienie NFC i przykłady użycia tagów NFC w Androidzie, które każdy może wypróbować

Jest coraz więcej smartfonów, w których możemy to znaleźć Technologia NFC, jedna z technologii o największym potencjale, ale którą wszyscy użytkownicy szybko wyłączają, ponieważ wyczerpuje baterię (co i tak nie jest prawdą). W rzeczywistości NFC może na zawsze zmienić sposób, w jaki płacimy lub uzyskujemy dostęp do obowiązkowych zakresów identyfikatorów i stać się tak samo ważne jak Wi-Fi i Bluetooth w telefonach lub smartfonach pierwszej generacji używanych do tej pory.

Jeśli nigdy nie słyszeliśmy o NFC lub zawsze go wyłączaliśmy na nowszych telefonach, pokażemy Ci w tym przewodniku jak korzystać z NFC i do czego może się przydaćtrzymanie go przez cały czas (nawet biorąc pod uwagę, że nie skraca to znacząco żywotności baterii).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak płacić za pomocą NFC na Androidzie i iPhonie

Indeks
 1. Instrukcja obsługi NFC
  1. Co to jest NFC
  2. Jak włączyć NFC w telefonie?
  3. Aplikacja do korzystania z NFC z
  4. Inne zastosowania NFC
  5. Jak zaprogramować tag NFC
  6. Wnioski

Instrukcja obsługi NFC

NFC to bardzo ciekawa technologia, której należy się nauczyć od razu, aby być gotowym, gdy stanie się standardem w komunikacji kontaktowej lub płatnościach cyfrowych. W kolejnych rozdziałach pokażemy, czym jest NFC, jak ją aktywować w telefonie i jakich aplikacji możesz obecnie używać z NFC.

Co to jest NFC

NFC to skrót od Near Field Communication i to zestaw standardów, które umożliwiają smartfonom i innym urządzeniom komunikowanie się za pomocą sygnałów radiowych, gdy znajdują się w pobliżu. NFC jest teraz dostępne we wszystkich smartfonach Samsung Galaxy, Huawei, Xiaomi i wszystkich innych smartfonach i iPhone'ach z Androidem; Dane są przesyłane bezprzewodowo i są bezpieczne, szyfrowane i odczytywane tylko przez urządzenia, które mają bliski kontakt.

NFC jest również wspierane przez technologię w telefonach z Androidem Wiązka AndroidaFunkcja umożliwiająca dwóm smartfonom szybkie udostępnianie strony internetowej, kontaktów, zdjęć, filmów lub innego rodzaju informacji. Aby z niego skorzystać, po prostu wybierz plik do wysłania, użyj Android Beam lub NFC i dotknij obu telefonów (z tyłu obu), aby wysłać plik z jednego do drugiego. Przesyłanie plików jest obsługiwane tak, jak w przypadku Bluetooth, ale po uruchomieniu nie następuje parowanie. Wystarczy nacisnąć i wszystko zrobi to za Ciebie. Z aplikacjami takimi jak Przesyłanie plików przez Wi-Fi W systemie Android możesz użyć tej funkcji do wysyłania plików z jednego telefonu do drugiego.

Aby dowiedzieć się więcej o szybkim przesyłaniu plików między dwoma telefonami, zapoznaj się również z naszym przewodnikiem Do czego i podczas korzystania z Wifi-Direct.

Jak włączyć NFC w telefonie?

Urządzenia ze sprzętem NFC mogą nawiązać komunikację z innymi urządzeniami NFC wyposażonymi w tę samą technologię. Najprostszym sposobem aktywacji tej technologii jest otwarcie ekranu z Szybkie ustawienia na Androidziegdzie Przycisk do aktywacji NFC.

Jeśli nie możemy znaleźć przycisku NFC w Szybkich ustawieniach, spróbujmy go zmienić, aby również szukać Google, który może być ukryty lub nie na pierwszym planie. Jeśli Google NFC nie jest dostępny, spróbujemy również poszukać menu NFC w aplikacji ustawieniaaby móc szybko aktywować funkcję; Jeśli nie ma menu NFC, to telefon z Androidem, którego nie posiadamy, nie ma technologii NFC.

Na iPhonie i iPadzie nie ma potrzeby aktywowania języka, ponieważ na urządzeniach Apple, w których jest obecny NFC, jest on używany przez system operacyjny we właściwym czasie i jest automatycznie dezaktywowany, gdy nie jest to konieczne.

Aplikacja do korzystania z NFC z

Bez wątpienia najbardziej użytecznym sposobem korzystania z NFC jest Google Pay, do pobrania za darmo z Sklep Google Play i odSklep z aplikacjami Apple.

Dzięki tej aplikacji jest to możliwe Zmień dowolną kartę kredytową lub debetową w kartę cyfrową, dostępne tylko za pomocą odcisku palca lub tajnego kodu PIN, przydatne dla Płać szybko w sklepach lub centrach handlowych z aktywowanym POS (więcej i więcej). Po dodaniu karty kredytowej możemy płacić jednym dotknięciem telefonu Zawsze miej aktywne NFC Gdy płacisz, otwórz aplikację Google Pay, użyj odcisku palca lub twarzy, by odblokować blokadę bezpieczeństwa, i przejdź się tył telefonu w punkcie sprzedażyaby autoryzować płatność za pomocą jednej z kart cyfrowych dodanych do konta Google.
Dla użytkowników iPhone'a i iPada dostępna jest specjalna aplikacja o nazwie Apple Payktóry działa identycznie jak aplikacja Google; Użytkownicy Samsunga mogą również skorzystać z aplikacji Samsung Pay, również w tym przypadku z działaniem bardzo podobnym do aplikacji Google Pay.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze przewodniki czytaj Jak aktywować i korzystać z Google Pay jest Jak płacić za pomocą Google Pay i PostePay smartfonem.

Inne zastosowania NFC

Oprócz korzystania z NFC do płatności zbliżeniowych, możemy również skorzystać z tej technologii Znacznik NFC;; Są to jedynie dowolnie programowalne chipy, które zawierają informacje lub polecenia, które mogą być odczytane przez smartfony wyposażone w NFC.

Chip nie wymaga prądu i może być używany jako rozszerzony kod QR. Jak nawiązać połączenie NFCWystarczy dotknąć dwóch aktywowanych urządzeń. Każdy może kupić tag NFCktóre są dość tanie i jest to możliwe Skonfiguruj akcję, która ma zostać podjęta, gdy smartfon zetknie się ze znacznikiem NFC.

Na przykład, jeśli zawsze wyciszasz smartfon, gdy zasypiasz, zamiast robić to ręcznie co noc, możesz umieścić tag NFC na stoliku nocnym, dzięki czemu kiedy kładziesz się spać, możesz umieścić smartfon na tagu i będzie być automatycznie wyciszone.

Możesz także utworzyć tag NFC zawierający identyfikator SSID i hasło sieci Wi-Fi. Kiedy ludzie wracają do domu, mogą dotknąć chipa NFC, aby połączyć się z Internetem bez ręcznego wprowadzania haseł. Możesz przechowywać tag NFC, adres internetowy, wpis Foursquare lub Facebook, kartę kontaktową, numer telefonu, wiadomość, adres lub cokolwiek innego, co chcesz.

NFC ma wiele innych Możliwe zastosowania, pełne:

 • Podobnie jak w przypadku korzystania z kodu QR, ale szybciej
 • Karty pokładowe na lotnisku
 • Przepustka do obszarów o ograniczonym dostępie
 • Klucz samochodowy NFC
 • Płatności różnego rodzaju
 • Kasowanie biletu elektronicznego

Jeśli chcesz spróbować, możesz Kup samoprzylepne tagi NFC, które kosztują kilka euro powyżej Amazonka i mogą być wykorzystywane do celów osobistych i niekomercyjnych.

Jak zaprogramować tag NFC

Tag NFC można wtedy łatwo zaprogramować Korzystanie ze smartfona z systemem Android z aplikacją Narzędzia NFC.

Za pomocą tej aplikacji możemy zaprogramować beacony do wykonywania określonych czynności na smartfonie lub uruchamiać określone aplikacje po prostu przyklejając etykietę z tyłu telefonu lub umieszczając smartfon na etykiecie (np. na pulpicie lub na uchwycie telefonu komórkowego)). . Do tworzenia zdarzeń i akcji możemy wykorzystać również inne aplikacje, takie jak: Zadania NFC lub Cyngiel.

Wnioski

To tylko ogólny pomysł na zrozumienie potencjału NFC, standardu przesyłania danych między pobliskimi urządzeniami, który staje się coraz bardziej popularny. Pamiętaj tylko, że wszystkie nowe elektroniczne dowody osobiste we włoskich gminach mają chip NFC z naszymi danymi osobowymi i odciskami palców.

Zapraszamy do lektury naszych poradników 10 sposobów korzystania z tagów NFC na smartfonie z systemem Android jest Automatycznie zmieniaj głośność dzwonka i typ wibracji w systemie Android.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Twórz, skanuj i czytaj kody QR z komputera i telefonu komórkowego

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up