Jak korzystać z wielu kont Amazon jednocześnie?

Czy chcemy korzystać z wielu kont Amazon jednocześnie? Zobaczmy, jak to działa na wszystkich urządzeniach (Fire TV, Alexa, smartfon i komputer)

Jeśli mamy wiele kont Amazon (na przykład konto osobiste i konto przeznaczone do działalności biznesowej lub komercyjnej), bardzo przydatne może być posiadanie obu z nich gotowych do użycia na tym samym komputerze bez konieczności konfigurowania dwóch różnych przeglądarek. W rzeczywistości Amazon umożliwia łatwe zarządzanie multikontem na wszystkich najpopularniejszych urządzeniach i jest dostępny zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i przez specjalne aplikacje (np. Android i dla iPhone/iPad); Za pomocą kilku kliknięć myszką lub kilku dotknięć palcem możemy szybko przełączyć się z konta osobistego na konto firmowe (i odwrotnie).

W tym przewodniku widzimy razem Jak korzystać z wielu kont Amazon na komputerze w tym samym czasie?, na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety), na Fire TV Stick oraz na urządzeniach z asystentami głosowymi kompatybilnymi z Amazon Alexa (np. Amazon Echo, Echo Dot, Echo Show i Echo Studio).

Indeks
 1. Jak zmienić konto Amazon
  1. Zmień swoje konto Amazon na swoim komputerze
  2. Zmień swoje konto Amazon na smartfonie lub tablecie
  3. Zmień konto Amazon na Fire TV Stick
  4. Zmień swoje konto Amazon z Alexa
  5. Wniosek

Jak zmienić konto Amazon

Zmiana konta Amazon jest dość prosta, ponieważ wystarczy dodać inne konta do używanej przeglądarki lub aplikacji i po zalogowaniu wybrać, czy chcesz korzystać z konta osobistego, czy z jednego z kont dodanych później.

Zmień swoje konto Amazon na swoim komputerze

Aby zmienić konto Amazon na komputerze, otwórzmy to Strona główna Amazon w naszej ulubionej przeglądarce (Google Chrome lub Microsoft Edge jest dobra) wciskamy u góry menu Konta i listy a jeśli jesteśmy już zalogowani na nasze główne konto, przewiń w dół, aby znaleźć sekcję Inne konta, kliknij Połącz z Amazonem i element w nowym oknie Użyj innego konta.

Na nowym ekranie, który się otworzy, kliknij Dodaj konto i wprowadź poświadczenia. W razie potrzeby powtórzymy powyższe kroki, aby dodać więcej niż dwa konta. Aby szybko przełączyć się z jednego konta na drugie (po ich dodaniu), najedź myszą na prawy górny róg Konta i listy i wybierz artykuł Użyj innego konta. Na tym samym ekranie możemy również usunąć konta Amazon, do których nie chcemy już mieć dostępu lub do których chcemy usunąć dostęp.

Zmień swoje konto Amazon na smartfonie lub tablecie

Aby zamiast tego zmienić konta Amazon na smartfonach i tabletach, otwórz aplikację dedykowaną naszej platformie (linki do pobrania znajdziesz we wstępie do przewodnika), naciśnij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu, naciśnij menu Moje konto, naciskamy Użyj innego konta i na koniec wybierz artykuł Dodaj konto.

Wprowadzamy dane dostępowe konta, które ma zostać zweryfikowane, aby mieć je dostępne w podróży; Aby zmienić konto, otwórz ten sam ekran co poprzednio i naciśnij konto, które ma być używane o tej porze dnia. Jeśli mamy do zarządzania wieloma kontami i chcemy je usunąć, przechodzimy do tego samego ekranu, który ostatnio widzieliśmy, i naciskamy przycisk Zarządzaj, abyśmy mogli usunąć konta Amazon, na których już nam nie zależy (po prostu naciśnij przycisk w kształcie litery X obok nazwy rachunku).

Zmień konto Amazon na Fire TV Stick

Niestety, Fire TV Sticks nie pozwalają na jednoczesne korzystanie z wielu kont, ale zawsze możemy usunąć rekord z istniejącego konta, aby dodać nowe. Aby to zrobić, włączamy Fire TV Stick i podłączony do niego telewizor, przełączamy na właściwe wyjście wideo (jedno z połączeń HDMI) i przechodzimy do menu ustawienia, wybieramy menu Moje konto, naciskamy Konto Amazon i na koniec wybierz artykuł Anuluj rejestrację, naciśnij dwukrotnie.

Po odłączeniu konta dotknij Zaloguj się na swoje konto Amazon, klikamy na artykuł Mam już konto Amazon, zapisz kod wyświetlany na telewizorze i użyj dowolnej przeglądarki (z komputera, ale także ze smartfona) z) Strona główna Amazon, zaloguj się na konto, którego chcesz użyć na Fire TV Stick, a gdy pojawi się ekran Zarejestruj swoje urządzenie, wpisujemy kod wyświetlany na telewizorze, aby zakończyć rejestrację.

Zmień swoje konto Amazon z Alexa

Nawet z Amazon Alexa możesz używać tylko jednego konta Amazon na raz; Jeśli chcesz zmienić konto, po prostu wyloguj się ze starego i natychmiast wprowadź nowe dane uwierzytelniające na używanym urządzeniu Echo (lub dowolnym innym urządzeniu zgodnym z poleceniami głosowymi Alexa). Aby kontynuować, otwórzmy aplikację Amazon Alexa na naszym telefonie lub tablecie (aplikacja jest dostępna dla Android i dla iPhone), przechodzimy do menu Inny, otwórzmy menu ustawienia, przewiń stronę w dół i naciśnij przycisk . Wychodzić, znajduje się na końcu poprzednio używanej nazwy konta.

Możemy teraz wprowadzić dane dostępowe nowego konta w aplikacji, ale aby móc przypisać je do różnych urządzeń Echo, musimy je zresetować indywidualnie. Aby go zresetować, po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk akcji przez 20 sekund, aż kontrolka lub kółko LED ponownie zacznie migać; Jak dodać urządzenia Echo, dowiemy się również z naszego przewodnika Skonfiguruj nowe ustawienia Amazon Echo i Alexa.

Wniosek

Konto Amazon jest zawsze bardzo osobiste i nie powinniśmy pozwalać nikomu na dodawanie go bez naszej zgody, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mieli dwa oddzielne konta Amazon do rzeczy osobistych i działalności korporacyjnej, abyśmy mogli w dowolnym momencie zdecydować, czy z niego skorzystać robić zakupy za pomocą osobistej karty lub ze środków firmy.

Jeśli nie wiemy, jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla Amazon, możemy przeczytać nasz przewodnik Zaloguj się do Facebooka, Google, Amazon i innych serwisów za pomocą zduplikowanego hasła. Wręcz przeciwnie, jeśli chcemy wiedzieć, które modele Amazon Echo najlepiej kupić, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem Porównanie modeli Amazon Echo i najlepszych urządzeń Alexa.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up