Jak korzystać z procedur w domu i poza Google Home

Czy chcemy, aby urządzenia, oświetlenie i automatyka domowa włączały się lub wyłączały automatycznie, gdy wychodzimy lub wracamy do domu? Zobaczmy, jak to zrobić

Dzięki Google Home możemy zautomatyzować niektóre czynności domowe za pomocą poleceń głosowych i niektórych łatwych w użyciu urządzeń automatyki domowej, które są teraz dostępne dla wszystkich typów kieszeni i potrzeb. Aby stworzyć nowe polecenia głosowe i nowe interakcje między urządzeniami, musimy skorzystać z aplikacji Strona główna Google, prawdziwe serce technologii do identyfikacji i planowania wszystkich urządzeń automatyki domowej w tym samym czasie. Jednak nie zawsze jest łatwo zaplanować serię rutynowych czynności, kiedy wychodzimy lub zasypiamy, aby uniknąć konieczności wydawania polecenia głosowego za każdym razem.

W tym przewodniku pokażemy Korzystaj z nowej rutyny w domu i poza domem, wbudowanej w najnowszą wersję Asystenta Google i natychmiast konfigurowalny na dowolnym smartfonie, wystarczy, że dostarczysz nam aplikację i postępujesz zgodnie z instrukcjami, które podamy w kolejnych wierszach.

Indeks
  1. Jak skonfigurować nową rutynę Google Home
    1. wymagania
    2. Skonfiguruj w domu i poza nim
    3. Dodaj członków rodziny
    4. Wnioski

Jak skonfigurować nową rutynę Google Home

W kolejnych rozdziałach pokażemy, jak skonfigurować Google Home, aby nowa rutynowa działała. W domu i poza nim (wprowadzone wraz z nową aktualizacją aplikacji), kroki, aby ją aktywować i używać, a na koniec, jak upewnić się, że naprawdę aktywuje się, gdy wychodzimy z domu lub wracamy po pracy. Jest to ważne dla tej rutyny Podaj wszystkie uprawnienia do lokalizacji, które są ważne, aby aplikacja mogła rozpoznać, gdzie jesteśmy i aktywować odpowiednie procedury. Nowa funkcja nie jest wyłącznie domowa: możesz użyć rutyny do innych celów, które wymagają geofencing, zamiast koniecznie łączyć ją, gdy wychodzisz z domu (możesz jej używać, gdy wychodzisz z domu). Praca lub jeśli często jeździmy w określone miejsce).

wymagania

Aby skonfigurować nową procedurę Google Home „Home and Away”, musimy upewnić się, że aplikacja jest obecna na naszym urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iPhone. Przed przeczytaniem instrukcji upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji, pobierając ją Google Home na Androida lub Google Home na iPhone'a. Po pobraniu musimy upewnić się, że aplikacja ma dostęp do wszystkich uprawnień, szczególnie tych związanych z geolokalizacją.

Na Androidzie otwieramy aplikację ustawieniawejdźmy do menu AplikacjaOtwórzmy menu Zarządzaj aplikacjązidentyfikujmy aplikację PrzyjęcieOtwórzmy menu Uprawnienia aplikacji i upewnij się, że autoryzacja geolokalizacji jest nadal aktywna (Zawsze dozwolone) i że wszystkie inne uprawnienia wymagane przez aplikację są również wymagane.

Test do wykonania na iPhonie wygląda podobnie: otwieramy aplikację ustawieniawejdźmy do menu Życie prywatneOtwórzmy menu Wynajemwybieramy artykuł Strona główna Google i załóż zawsze.

Jesteśmy teraz gotowi, aby w pełni wykorzystać możliwości aplikacji Google Home EA. Ciesz się nową rutyną w domu i na zewnątrz nie ma problemu. Jeśli nigdy nie dostosowywaliśmy uprawnień w naszym telefonie komórkowym, zapraszamy do bliższego przyjrzenia się temu ważnemu aspektowi (tj. Konfigurowalnym uprawnieniom na smartfonach z systemem Android) za pomocą naszego przewodnika Zezwalaj na uprawnienia aplikacji na Androida.

Skonfiguruj w domu i poza nim

Gdy nasz smartfon będzie gotowy, otwórz aplikację Google Home i naciśnij przycisk powyżej Skonfiguruj procedury w domu i na wyjeździe.

Na nowym ekranie kliknij SkonfigurujW razie potrzeby przeprowadzimy migrację konta Nest (teraz zawarte w Google), utworzymy sieć Nest, aby urządzenia mogły się komunikować, i, jeśli to konieczne, wskażemy, które urządzenia powinny wchodzić w interakcję z nową procedurą (kiedy wychodzimy z domu lub kiedy to robimy otrzymane) w domu) i jakie środki należy podjąć (wyłączyć, włączyć lub ustawić określony tryb pracy lub temperaturę). Po tej konfiguracji jesteśmy proszeni o potwierdzenie adresu prywatnego i Wskaż zasięg geofencing na mapie: Gdy tylko nasze urządzenie przekroczy tę barierę (przychodzące lub wychodzące), zdefiniowane procedury są automatycznie wykonywane.

Dodaj członków rodziny

Dodając członków rodziny, możemy cSpraw, aby poczuli się, jakby wykonywali rutynę w domu iw drodze, nie czekając, aż wrócimy;; Aby dodać członków do rodziny Google Home, otwieramy aplikację, stukamy element Zaproś osobę do domu i stukamy Zaproś osobę, abyśmy mogli wejść na konto Google osoby, która może korzystać z funkcji inteligentnych z naszego domu.

To wtedy ustalamy rutynę W domu i w podróżymożemy zdecydować się na rozszerzenie go również na członków rodziny, tak aby system wykonywał procedury automatycznie, nawet jeśli któryś z nich wróci. Oczywiście inne osoby również muszą mieć zainstalowany i skonfigurowany Google Home, z aktywnymi wszystkimi uprawnieniami do geolokalizacji.

Wnioski

Geofencing nie jest absolutną nowością na arenie Androida (widzieliśmy w przeszłości wiele aplikacji, które pozwalają zdefiniować ten typ wirtualnego ogrodzenia, aby wejść lub wyjść), ale po raz pierwszy jest on wbudowywany bezpośrednio w dom oprogramowanie do zarządzania automatyzacją jednego Asystenta głosowego, dzięki czemu można wykonywać określone czynności (takie jak włączanie i wyłączanie światła lub uruchamianie odkurzacza automatycznego, gdy tylko wyjdziemy z domu) bez konieczności używania polecenia głosowego. Nowa rutyna może być również skonfigurowana dla biura lub dowolnego innego miejsca, w którym pracujemy lub spędzamy dużą część dnia.

Jeśli chcemy zautomatyzować automatyzację domu w naszym domu bez przechodzenia przez Google Home, możemy zapoznać się z naszymi artykułami Zautomatyzuj oświetlenie, gniazdka i termostaty, aby zaoszczędzić pieniądze jest Tak działa IFTTT do automatyzacji wiadomości i kontrolowania automatyki domowej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up