Jak dołączyć do różnych filmów w systemie Windows 10? - Popraw swoje filmy bez żadnych kosztów

Wcześniej możliwe było tworzenie i edytowanie filmów za pomocą programu Windows Movie Maker. Dzisiaj system Windows 10 ma inną domyślną aplikację o nazwie „Edytor wideo”. Następnie pokażemy Ci prostą i skuteczną procedurę łączenia różnych filmów w systemie Windows 10 i dodawania ulepszeń do Twoich filmów bez żadnych kosztów.

Indeks
  1. Gdzie znaleźć edytor wideo w systemie Windows 10?
  2. Jak wygląda proces dołączania do wielu filmów w systemie Windows 10?
    1. Jak pozostawić film oczekujący, jeśli nie dokończyłeś jego edycji?
  3. Jak dodać przejścia między filmami w systemie Windows 10?
  4. Ile audio można dołączyć do każdego filmu?
  5. Czy można usunąć dźwięk ze wszystkich dodanych filmów?

Gdzie znaleźć edytor wideo w systemie Windows 10?

możemy znaleźć edytor wideo w systemie Windows 10 w menu Start lub za pomocą paska wyszukiwania. Jeśli wolisz tę drugą opcję, kliknij ikonę lupy na pasku zadań, wpisz „edytor wideo”, a następnie kliknij „Otwórz”.

Otworzy się okno, w którym możesz zobacz projekty wideo poprzednie lub utwórz nowy. Aby to zrobić, musisz nacisnąć przycisk „+”, wpisać nazwę projektu, dodać bibliotekę z komputera, kolekcję lub sieć i zaimportować pliki wideo.

Jak wygląda proces dołączania do wielu filmów w systemie Windows 10?

Proces dla dołącz do wielu filmów w systemie Windows 10 Polega na wykorzystaniu edytora wideo Windows, zintegrowanej aplikacji tego systemu operacyjnego. Po uzyskaniu dostępu do tego narzędzia kliknij opcję „Wybierz”, którą znajdziesz w górnej części interfejsu.

Na pasku opcji naciśnij opcję „Nowe wideo” i kliknij „Nowy projekt wideo”. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć jeden film zaczynając od różnych fragmentów, czyli kilku filmów. Aby to osiągnąć, przejdź do „Biblioteki projektów” na lewym panelu bocznym interfejsu.

dołącz do wielu filmów w systemie Windows 10

Następnie kliknij „+ Dodaj”, aby uzyskać dostęp do Przeglądarka plików. Wybierz dysk, na którym znajdują się pliki wideo, które chcesz dodać, i zaznacz każdy z nich. Możesz także przenieść pliki, klikając każdy film i przeciągając go do biblioteki projektu. Tam będziesz miał podgląd każdego dodanego wideo.

Dodaj każdy plik do „scenorysu historii” na dole interfejsu, aby uporządkuj kolejność filmów przed dołączeniem do nich jako pojedynczy film. Scenorys zawiera długość każdego filmu i podgląd każdego fragmentu. Na koniec kliknij „Zakończ wideo”, wybierz jakość i naciśnij przycisk „Eksportuj”.

Wpisz nazwę nowy plik wideo oraz lokalizację, w której będzie przechowywana. Po zapisaniu filmu możesz uzyskać do niego dostęp z edytora, dodać muzykęzmień prędkość odtwarzaniadodawaj tekst, przycinaj klipy, dodawaj efekty 3D i rozjaśniaj lub rozjaśniaj ciemne wideo.

Jak pozostawić film oczekujący, jeśli nie dokończyłeś jego edycji?

Istnieje sposób na pozostawienie wideo w oczekiwaniu na wypadek, gdyby nie zakończyłeś jego edycji za pomocą wersji roboczej, czyli zduplikowania projektu lub Utwórz kopię zapasową. Aby wykonać ten proces, musisz nacisnąć trzy punkty, które pojawiają się w prawej górnej części interfejsu i kliknąć „Utwórz kopię zapasową projektu”.

Wybierz dysk, na którym chcesz przechowywać kopię, i nadaj mu nazwę. Polecamy użyj dysku wymiennego USB aby móc kontynuować edycję pliku w dowolnym momencie z tego samego komputera lub innego urządzenia.

dołącz do różnych filmów w systemie Windows 10

Jak dodać przejścia między filmami w systemie Windows 10?

Do dodać przejścia między filmami w systemie Windows 10 musisz dodać tyle filmów, ile chcesz, do biblioteki projektu i ułożyć je w scenorysie tuż przed pojawieniem się pierwszego przejścia. Następnie kliknij opcję „Przenieś” i dodaj plik wideo zawierający wybrane przejście.

Dodaj efekty 3D do przejścia, aby nadać każdemu filmowi większy efekt, dodaj niestandardowy tekst i dostosuj filtry kolorów. Możesz też zmodyfikuj dźwięk przejścia z jakąś piosenką i dodaj nagranie głosowe. Po zakończeniu edycji kliknij przycisk „Zakończ wideo”.

Ile audio można dołączyć do każdego filmu?

Do każdego filmu można dołączyć do pięciu plików audio. Chociaż edytor Windows zawiera listę dźwięków, które można dodać jako muzykę w tle, użytkownicy mogą również dodaj własny dźwięk nakładanie na siebie melodii i aranżowanie muzyki w określonych odstępach czasu.

Czy można usunąć dźwięk ze wszystkich dodanych filmów?

Na szczęście jest to możliwe usuń dźwięk ze wszystkich dodanych filmów. Aby to zrobić, musisz dodać wszystkie swoje klipy wideo do scenorysu na dole edytora wideo. Następnie wybierz te filmy, zaznaczając pole w prawym górnym rogu podglądu wideo.

dołącz do różnych filmów w systemie Windows

Po zaznaczeniu pól wszystkich filmów w storyboard, kliknij opcję „Muzyka w tle”. Następnie wybierz opcję „Brak” i naciśnij przycisk „Gotowe”. Spowoduje to usunięcie dźwięku z dodanych filmów. Z drugiej strony, jeśli jest to konieczne, można poprawić dźwięk filmów.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up