Jak dodać lub napisać O za pomocą ukośnika? [ Ø ] na Androida, iOS lub PC

Litera ø lub znana jako „o z ukośnikiem” jest rzadko używana w językach łacińskich, takich jak hiszpański, włoski czy francuski. Ale z pewnością widziałeś to w niektórych tekstach w Internecie, a może w jakimś temacie związanym z matematyką, fizyką itp. Jeśli przyjrzysz się uważnie, ta litera nie znajduje się na większości klawiatur. W tym poście pokażemy Ci jednak, jak postępować wpisz lub z ukośnikiem z komputera.

Ogólnie ten list jest powszechny w językach krajów skandynawskichtakich jak norweski, duński czy nawet farerski. Dlatego jeśli podróżowałeś do tych krajów, prawdopodobnie widziałeś to wszędzie. W rzeczywistości bardzo często spotyka się imiona lub nazwiska zawierające tę literę; na przykład nazwisko piłkarza Martina Ødegaarda.

Chociaż nie ma takiego klucza do pisania litery ø, możemy umieścić go w dokumencie przy użyciu różnych kombinacji rdzeni. Później nauczymy Cię, jak korzystać z tych kombinacji, więc czytaj dalej ten post. Pamiętaj jednak, że wszystko może się zmienić w zależności od używanego systemu operacyjnego.

Indeks
 1. Ciekawość listu
 2. Instrukcje dotyczące pisania oa w ukośniku zgodnie z systemem operacyjnym
  1. System operacyjny Windows
  2. System operacyjny Ios

Ciekawość listu

Przekreślona litera o jest używana nie tylko w alfabetach języków skandynawskich, ale także używane w innych kontekstach. Następnie nazwiemy inne zastosowania litery Ø

Hiszpańska szara klawiatura

 • W dziedzinie immunologii ten list jest używany w odniesieniu do makrofagi krótko
 • W matematyce używasz symbolu takiego jak Ø kiedy chcesz zobacz pusty zestaw.
 • Inżynierowie komputerowi użyj tej litery, aby odnieść się do liczby 0 i w ten sposób nie mylą go z literą O.

Instrukcje dotyczące pisania oa w ukośniku zgodnie z systemem operacyjnym

Następnie nauczymy Cię, jak pisać forward lub pre-slash przy użyciu różnych systemów operacyjnych. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na poniższe wskazówki, a za kilka minut będziesz mógł napisać ten dziwny list. Teraz nie musisz już szukać gdzie indziej wystarczy przeczytać ten post, aby nauczyć się pisać literę ø.

System operacyjny Windows

Niestety litera O nie ma własnego klucza z ukośnikiem. Dlatego musimy uciekać się do kombinacji klawiszy, aby móc to napisać. Dzieje się tak jednak z innymi typami znaków, takimi jak litera „ç” lub „cedilla”. Jeśli chcesz napisać ukośnik z lub z Windows, musisz użyć następujących kombinacji

 1. Musisz przytrzymać klawisz „Alt” i drugą ręką wpisać cyfry 0248. Podczas wykonywania tej czynności napiszesz literę o z małym ukośnikiem „ø”.
 2. W drugim przypadku jeśli chcesz napisać O przekreślone wielką literą „Ø” musisz nacisnąć "Alt" i wpisać cyfry 0216.

Chociaż ta kombinacja oficjalnie nie istnieje, i Windows pozwala znaleźć inne rzeczy to przyda się również Tobie.

System operacyjny Ios

Jeśli masz Macintosha i musisz wpisać ukośnik lub ukośnik, musisz użyć następującej kombinacji przycisków:

 • Aby zapisać przecięcie małymi literami (ø) należy nacisnąć klawisz „⌥ Opt” i jednocześnie literę o
 • Ale jeśli przytrzymasz klawisz „⌥ Opt” i literę O w górnej części, wpiszesz przekreślone O w górnej (Ø)

Na komputerze Mac możesz użyć symbolu @ za pomocą kombinacji klawiszy, co jest bardzo łatwe do zrobienia.

Także bardzo przydatna jest znajomość głównych połączeń tego systemu operacyjnego Mac i więcej, jeśli tam zaczniemy.

szara klawiatura laptopa

Kiedy skończysz to czytać, w końcu zrozumiesz, jak napisać przejście o z najsłynniejszych obecnie systemów operacyjnych. Chociaż niewiele się z tego korzysta, nadal możemy napisać ją za pomocą prostej kombinacji klawiszy.

Jeśli zrobisz tego typu podstawowe kombinacje, które są niezwykle rzadkie w języku hiszpańskim, ty lub twój przyjaciel możesz w pewnym momencie wpaść w kłopoty, dlatego tak ważne jest, aby sobie z nimi poradzić.

Niewątpliwie ta wiedza nas prowadzi opanuj te systemy operacyjne w bardziej efektywny sposób co otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up