Jak automatycznie zapisywać zdjęcia mobilne na komputerze?

Jak automatycznie zapisywać wszystkie zdjęcia ze smartfona na komputerze, aby były bezpieczne i zawsze dostępne?

Kiedy robimy dużo zdjęć smartfonem w podróży, często nie dostrzegamy niebezpieczeństwa utraty wszystkiego. Kradzież, nagły upadek lub mimowolne anulowanie może zniszczyć wiele cennych wspomnień, z których nie chce się lekceważyć.

W takich przypadkach technologia pomaga nam poprzez wykorzystanie chmury (tj. wirtualnej przestrzeni w Internecie) i konkretnych aplikacji, które są w stanie Automatycznie zapisuj zdjęcia na smartfonie aby móc je przeglądać na komputerze w dowolnym momencie, aby zawsze (teoretycznie przez całą wieczność lub przynajmniej tak długo, jak serwery są online) zostały zachowane.

W tym poradniku zobaczymy jak razem Automatycznie zapisuj zdjęcia i obrazy na smartfonie (bez względu na to, czy małe zmiany w Androidzie lub iPhonie) i jak Sprawdź je na swoim komputerze z synchronizacją w czasie rzeczywistym.

Indeks
  1. Zdjęcia Google
  2. Dysk Google (alternatywna metoda)
  3. Microsoft OneDrive
  4. Dropbox
    1. dyplom

Zdjęcia Google

Zdjęcia Google to usługa Google co nam pozwala zapisać dużo zdjęć (z wykorzystaniem 15 GB udostępnionych we współdzielonym magazynie w chmurze) w określonej jakości; Aplikacja osobiście dba o zmniejszenie zdjęć do rozdzielczości wystarczającej do drukowania i udostępniania, aby można je było zapisać w chmurze w sposób oszczędzający miejsce w porównaniu z oryginalną rozdzielczością.

Jeśli zależy nam na pobieraniu najwyższej jakości lub naprawdę zależy nam na pobieraniu dużej ilości zdjęć, musimy skorzystać z jednej z subskrypcji, które są pokazane na Google jeden, kto jeszcze Koszty zaledwie 1,99 € miesięcznie zapewnia miejsce na dysku (a tym samym Zdjęcia Google) 100 GB. Jeśli potrzebujemy jeszcze więcej przestrzeni dyskowej, po prostu wybierz jedną z innych dostępnych subskrypcji do maksymalnie 30 TB (dostępna za 299,99 EUR miesięcznie).

Aby skorzystać z tej usługi automatycznego przesyłania zdjęć, wystarczy Pobierz aplikację Zdjęcia Google na swój telefon do Android i dla iPhonenatomiast aby uzyskać dostęp do zdjęć z komputera, musimy skorzystać ze strony internetowej Zdjęcia Google.

Aby dowiedzieć się więcej, możemy również przeczytać nasze artykuły Przewodnik po subskrypcjach Google One i różnicach w korzystaniu z Dysku Google oraz Odzyskaj miejsce na telefonie i Zdjęciach Google, usuwając duże zdjęcia i filmy.

Dysk Google (alternatywna metoda)

Na kilka lat Google całkowicie usunął folder Zdjęcia Google z tych na Dysku Googleuniemożliwiając natychmiastowy dostęp do wszystkich zdjęć zsynchronizowanych ze Zdjęciami Google (jak pokazano powyżej, musimy nadal korzystać z witryny).

Aby przywrócić tę przydatną funkcję, musimy użyć Folder ze zdjęciami z naszego smartfona z systemem Android z Dyskiem Google za pośrednictwem aplikacji Automatyczna synchronizacja dla Dysku Google, dostępne bezpłatnie pod adresem Sklep Google Play.

Instalując tę ​​aplikację na telefonie, mamy ją ważna alternatywa dla Zdjęć Google aby zsynchronizować folder zdjęć z wybranym folderem na Dysku Google za pomocą automatycznej synchronizacji.

Aby kontynuować, po prostu otwórz aplikację, zaloguj się na konto Google, a następnie nadaj wszystkie niezbędne uprawnienia dostępu i zmiany pamięci w chmurze Wybierz folder w chmurze, który chcesz zsynchronizować. Po wykonaniu tych kroków jesteśmy proszeni o Określ folder telefonu do synchronizacji: Upewnij się, że wybrałeś jeden Folder DCIM lub jeszcze lepiej podfolder DCIM -> kamera aby zapisać zdjęcia, a następnie wybierz rodzaj synchronizacji, którą chcesz wykonać.

Aplikacja pozwala jednak na wybór różnych rodzajów synchronizacji Aby poprawnie zastąpić Zdjęcia Google, lepiej wybrać synchronizację jednokierunkową (tylko nowe zdjęcia z telefonu do chmury)aby zapobiec przypadkowemu usunięciu zdjęć. W ustawieniach aplikacji możemy również wybrać, czy Unikaj pobierania filmów (wprowadzając numery, których należy unikać) oraz częstotliwość synchronizacji (natychmiast w sieci WLAN, po kilku minutach w sieci komórkowej).

Teraz, gdy aplikacja zaczęła synchronizować wszystkie zdjęcia, przejdźmy do komputera i zainstaluj Klient Dysku Google bezpośrednio z oficjalna strona, upewnij się, że masz Pobierać (pod nagłówkiem Kopia zapasowa i synchronizacja) i podczas instalacji użyj tego samego konta Google, które jest używane w aplikacji Autosync dla Dysku Google.

Microsoft OneDrive

Jeśli szukamy bardzo prostego sposobu na automatyczne zapisywanie zdjęć mobilnych na PC, wystarczy zainstalować aplikację na telefonie Microsoft OneDrive, Dostępne od Sklep Google Play.

Po zainstalowaniu w telefonie nie musisz logować się na konto Microsoft, aktywować automatyczną synchronizację folderów ze zdjęciami i upewnić się, że aplikacja jest nadal aktywna w pamięci (w razie potrzeby dezaktywować systemy oszczędzania energii dla danej aplikacji).

Po rozpoczęciu synchronizacji zdjęcia są zapisywane na OneDrive, chmura Microsoftu jest również zintegrowana z Windows 10 i Windows 11: Aby uzyskać dostęp do zdjęć, włączamy komputer, zaglądamy do menu startowego OneDrive, w razie potrzeby logujemy się (za pomocą tego samego konta Microsoft, które jest używane w aplikacji telefonu) i czekamy na zakończenie synchronizacji, abyśmy mogli szybko włączyć zapisane zdjęcia.

Jedynym zastrzeżeniem do tej usługi jest oferowana za darmo pamięć w chmurze: w chwili pisania tego tekstu darmowe miejsce w chmurze to tylko 5 GB, za mało dla tych, którzy robią dużo zdjęć. Na szczęście Microsoft oferuje subskrypcję 100 GB autonomicznej usługi OneDrive, który zwiększa pamięć masową w chmurze do 100 GB w cenie 2 € miesięcznie.

Użytkownicy platformy Microsoft 365 zyskują jeszcze więcej przestrzeni dyskowej: w przypadku abonentów Office Online przestrzeń dyskowa wynosi 1 TB (1000 GB). Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz poradnik Tak działa subskrypcja Microsoft 365.

Dropbox

Dropbox to jedna z najczęściej używanych usług do przechowywania wszystkich typów plików w chmurze (w tym zdjęć) dzięki usłudze synchronizacji zdjęć zrobionych smartfonem. Dostępna przestrzeń dyskowa jest bardzo ograniczona (2 GB), musimy zatem starannie wybrać, które zdjęcia zapisać, a które usunąć. W każdym przypadku możliwe jest wykorzystanie dostępnej przestrzeni poprzez zakupdedykowana subskrypcja (10 € miesięcznie za 2 TB przestrzeni dyskowej).

Korzystanie z Dropbox jest łatwe Pobierz aplikację Dropbox do Android oraz iPhonekorzystając z linków odpowiednich sklepów lub samodzielnie wyszukując nazwę aplikacji.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, na którym mają być automatycznie zapisywane zdjęcia, wystarczy wprowadzić dane logowania do konta, otworzyć boczne menu i wybrać element ustawienia i aktywuj głos wśród wielu dostępnych opcji Włącz pobieranie z aparatu.

Od teraz wszystkie zdjęcia zrobione smartfonem są przesyłane do Dropbox, a także tych, które już istnieją (aplikacja zada sobie również trud pobrania zdjęć już zrobionych i znajdujących się w książce adresowej). Aplikacja pozwala również wybrać foldery do synchronizacji, aby uniknąć tych, których nie chcemy synchronizować.

Jeśli chcemy zamiast tego Synchronizuj foldery zdjęć Dropbox Wystarczy pobrać klienta Komputer Dropbox. Na koniec instalujemy klienta, wprowadzamy poświadczenia Dropbox i czekamy na synchronizację zawartości. Wszystkie zdjęcia będą dostępne w folderze Dropbox widocznym w sekcji Zasoby komputera, w tym w tym, w którym dostępne są również pliki do pobrania na telefon.

dyplom

Jeśli robisz telefonem dużo zdjęć, zawsze lepiej zrobić ich kopię zapasową w bezpiecznej i niezawodnej chmurze, dzięki czemu nawet w przypadku zepsucia, zgubienia lub kradzieży telefonu nigdy ich nie stracisz. Jeśli dużo zajmujemy się edycją zdjęć lub często pracujemy na komputerze, możemy również uzyskać dostęp do zdjęć przechowywanych w chmurze, synchronizując specjalny folder na komputerze, dzięki czemu możemy natychmiast przeglądać zrobione zdjęcia.

Tylko ci, którzy używają iPhone'a może także Użyj automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć na iCloud co kosztuje tylko 1 euro miesięcznie, aby mieć 50 GB przestrzeni dyskowej.

Nadal możemy czytać nasze poradniki na temat chmury Zaloguj się do wszystkich kont w chmurze ze swojego komputera i jak Synchronizuj pliki między usługami Cloud Drive, aby je podwoić.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up