Jak aktywować kontrolę rodzicielską na komputerze, smartfonie i modemie?

Czy chcemy uruchomić skuteczną formę kontroli nad nastoletnimi urządzeniami? Zobaczmy, jak to działa na Windows PC, Android i iPhone oraz modem

Internet jest coraz częściej przedmiotem zainteresowania nastolatków i bardzo młodych ludzi, którzy spędzają dużo czasu z telefonem w ręku lub komputerem. Rodzice mogą mieć trudności ze śledzeniem odwiedzanych witryn, ponieważ wolą używać jakiejś formy automatycznej kontroli do natychmiastowego blokowania witryn lub kategorii witryn, których nie powinni odwiedzać. Ten system sterowania znany jest jako bezpieczeństwo dziecka i można go łatwo aktywować na dowolnym nowoczesnym urządzeniu, z możliwością nawet zdalnego kontrolowania dostępu (na przykład, gdy dziecka nie ma w domu).

Pokażemy Ci w poniższym przewodniku Jak aktywować kontrolę rodzicielską na komputerze, smartfonie i modemie?aby móc zastosować skuteczny i automatyczny filtr do wszystkich urządzeń, z których dziecko lub osoba niepełnoletnia korzysta na co dzień.

Indeks
  1. Aktywuj kontrolę rodzicielską w systemie Windows
  2. Aktywuj kontrolę rodzicielską na smartfonach i tabletach
  3. Aktywuj ochronę dzieci w modemie
    1. dyplom

Aktywuj kontrolę rodzicielską w systemie Windows

Na komputerze z systemem Windows 10 możemy aktywować kontrolę rodzicielską zintegrowaną z systemem i łatwo konfigurowalną za pomocą konta Microsoft, dzięki czemu zawsze możemy coś zmienić, nawet jeśli nie jesteśmy fizycznie obecni przed komputerem. Aby aktywować kontrolę rodzicielską w systemie Windows, dotknij menu Start w lewym dolnym rogu i otwórz aplikację ustawieniaotwieramy menu Aktualizacja i bezpieczeństwo, klikamy na artykuł Bezpieczeństwo systemu Windows i na koniec kliknij w menu Opcje rodzinne.

Jeśli naciśniesz element Pokaż parametry rodziny, zostaniemy przekierowani do specjalna strona internetowagdzie możesz utworzyć nową grupę rodzinną (z kontami Microsoft), naciskając przycisk Utwórz grupę kont rodzinnych. Teraz, gdy dodaliśmy wszystkie konta Microsoft i dobrze zdefiniowaliśmy role (nadrzędne i podrzędne) oraz ograniczenia, które mają być włączone, wszystko, co musimy zrobić, to dodać mniejsze konta Microsoft na komputerze, aby natychmiast włączyć wszystkie ograniczenia dla kontroli rodzicielskiej wybrany.

Aktywuj kontrolę rodzicielską na smartfonach i tabletach

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie prawie nie spędzają czasu przed komputerem poza nauką: kontrola rodzicielska musi dotyczyć przede wszystkim smartfonów i tabletów, które są prawdziwym oknem na cyfrowy świat dla młodych ludzi i bardzo młodych ludzi. Najskuteczniejszym systemem kontroli rodzicielskiej, z którego możesz skorzystać, jest Link do rodziny Google, konfigurowalny zarówno na urządzeniu rodzica, jak i na urządzeniu dziecka.

Aplikacje do pobrania można znaleźć pod następującymi linkami:

Po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych aplikacji skonfigurujmy nasze konto Google jako rodzica, a konta podrzędne jako dzieci i Wybieramy czynności, które może wykonywać lub strony, które może odwiedzać.

Po skonfigurowaniu konta z kontrolą rodzicielską telefon komórkowy dziecka z Androidem jest poważnie ograniczony, aplikacje można pobierać, a strony internetowe otwierać tylko za zgodą rodziców. Ta aplikacja jest również idealna jako aktywny system monitorowania dzieci z możliwością śledzenia ich ostatniej pozycji w czasie rzeczywistym.

Do Dowiedz się, jak korzystać z Google Family Link my też możemy to wykorzystać Oficjalny przewodnik Google; Jeśli zamiast tego chcemy odkryć inne skuteczne aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida i iPhone'a / iPada, możemy przeczytać nasze poradniki Służy do monitorowania dzieci i dzieci poza domem oraz Jak szpiegować na iPhonie.

Aktywuj ochronę dzieci w modemie

Kiedy chcemy zastosować kontrolę rodzicielską do wszystkich urządzeń w domu przydatne może być zdefiniowanie filtrów bezpośrednio z modemu; Jeśli nie chcesz paść ofiarą tej samej kontroli rodzicielskiej, może to być dobry pomysł połączyć dwa modemy kaskadowo i korzystaj z sieci tylko dla nieletnich (tej, w której włączamy kontrolę rodzicielską).

Nie wszystkie modemy mają kontrolę rodzicielską, ale modemy operatorów telefonicznych prawie zawsze oferują tę opcję. Na modemie Fastgate (dostarczonym przez operatora Fastweb) możemy skonfigurować bezpieczeństwo dzieci, na przykład otwierając dowolną przeglądarkę internetową (z komputera już podłączonego do modemu), wprowadzając 192.168.1.254 i logując się za pomocą posiadanych przez nas danych dostępowych w naszym posiadaniu. Po wejściu do menu naciśnij Progresywny i naciśnij bokiem w menu Kontrola rodzicielska.

Po otwarciu tego ekranu naciśnij przycisk Dezaktywować Aby aktywować tę funkcję, wybierz, czy filtr ma być zastosowany do pojedynczego urządzenia, czy do wszystkich urządzeń w sieci i naciśnij Dodaj adres url aby skonfigurować strony, których nie chcemy otwierać na urządzeniach używanych przez niepełnoletnie dzieci.

Może być kaskadowany jako modem lub używany tylko dla bezpieczeństwa dzieci możemy na to spojrzeć AVM FRITZ!7530 Pudełko, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 150 euro.

Wchodząc w ustawienia tego modemu i kierując nas w drogę Internet -> filtr Mamy dostęp do jednej z najbardziej skutecznych i konfigurowalnych kontroli rodzicielskich, dzięki predefiniowanym i konfigurowalnym profilom, systemowi zarządzania autoryzowanymi witrynami za pomocą list, ustawieniom priorytetów i personalizacji kontroli dla każdego podłączonego urządzenia.

Aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z modemów niemieckiej firmy AVM, zalecamy zapoznanie się z naszymi instrukcjami Zalety routera FRITZ!Box dla Twojej sieci domowej oraz Jak korzystać z modemu FRITZ! Box w sieci światłowodowej FTTH.

dyplom

Chociaż kontrola rodzicielska może mocno obciążać relacje rodzic-dziecko, ważne może być uniemożliwienie dzieciom dostępu do przestarzałych witryn internetowych lub pobierania niebezpiecznych lub nieodpowiednich programów lub aplikacji. Z czasem będziemy w stanie wyjaśnić naszym dzieciom powód tej troski, a one prawie na pewno nam podziękują (być może nigdy się do tego nie przyznając).

Dla bardziej bojaźliwych rodziców, możemy dowiedzieć się więcej, czytając nasze poradniki dla Monitoruj i ograniczaj korzystanie z komputera przez dzieci potem lista najlepszych Aplikacja tajnego agenta na Androida do szpiegowania, śledzenia lokalizacji, wiadomości i nie tylko.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up