Drukarka nie działa w systemie Windows 10: jak to naprawić

Czy nasza drukarka nie chce, aby wszystko działało w systemie Windows 10? Zobaczmy, co możemy zrobić, aby szybko rozwiązać każdy problem.

Najnowsze drukarki są kompatybilne z Windows 10, co znacznie przyspiesza proces instalacji (zwłaszcza gdy mamy płytę CD ze sterownikami). Nie wszystkie „dobre” drukarki narodziły się mniej więcej w tym samym czasie co Windows 10: wiele z nich ma tylko sterownik dla Windows 7 lub Windows 8.1 i często odmawia poprawnej pracy w najnowszym systemie operacyjnym wydanym przez Microsoft.

Jeśli my też jesteśmy na jednym Drukarka nie działa w systemie Windows 10Jesteś we właściwym przewodniku: tutaj pokażemy Ci wszystkie kroki, które musisz wykonać spraw, aby drukarka była w pełni funkcjonalna pod Windows 10, zarówno w przypadku drukarki starszej generacji, jak i w przypadku, gdy decydujemy się na wprowadzenie na rynek jednej z nowych drukarek.

Indeks
  1. Automatyczna instalacja sterownika drukarki
  2. Ręczna instalacja określonego sterownika
  3. Zaawansowana konfiguracja drukarki
  4. Alternatywna usługa drukowania
    1. dyplom

Automatyczna instalacja sterownika drukarki

Sterowniki drukarki w systemie Windows 10 można pobrać automatycznie za pośrednictwem witryny Windows Update: podczas fazy instalacji możemy bardzo dobrze uniknąć sterownika na komputerze drukarki (jeśli nadal go mamy) i wypróbować automatyczną instalację obsługiwaną przez system Windows 10.

Aby kontynuować, podłącz drukarkę do komputera przez połączenie Ethernet lub podłącz ją do tej samej sieci Wi-Fi co komputer, otwórz menu Start w lewym dolnym rogu, znajdź aplikację ustawieniaotwieramy menu urządzenia, przejdźmy do menu Drukarka i skaner następnie wciskamy przycisk Dodaj drukarkę lub skaner.

Czekamy na zakończenie wyszukiwania i gdy pojawi się nazwa drukarki, naciśnij ją i kliknij Dodać. Rozpoczyna się automatyczne wyszukiwanie kompatybilnego sterownika za pośrednictwem usługi Windows Update: po znalezieniu jest on dodawany do drukarki, która jest natychmiast gotowa do użycia.

Jeśli zautomatyzowany system zaleca również zainstalowanie określonej aplikacji ze sklepu Microsoft Store, zrób to: Te aplikacje umożliwiają zarządzanie funkcjami drukarki, a także często udostępniają zaktualizowane sterowniki, aby rozwiązać wszelkie problemy podczas instalacji.

Ręczna instalacja określonego sterownika

Cicha instalacja to pierwszy krok w rozwiązywaniu problemów z drukarką w systemie Windows 10, ale w niektórych przypadkach procedura nie wystarczy. Zainstaluj starą drukarkę lub taką, która nie ma sterownika dostępnego w witrynie Windows Update. W tym scenariuszu najlepiej jest zastosować „staromodne” podejście opisane w poniższej procedurze:

  • Podłączamy drukarkę przez USB i unikamy korzystania z innych metod połączenia. W przypadku starszych drukarek przydatne może być użycie Kabel USB ze złącza A do złącza B.
  • Wkładamy płytę CD ze sterownikami do napędu komputera; Jeśli nasz komputer nie ma nagrywarki/czytnika, zawsze możemy go mieć zewnętrzna nagrywarka USB w razie czego.
  • Zacznijmy od zainstalowania sterowników z pliku wykonywalnego komputera i pamiętaj, aby wykonać wszystkie podane kroki.
  • Pod koniec instalacji sprawdzimy, czy drukarka jest obecna w systemie, wchodząc w naszą drogę Ustawienia -> Urządzenia peryferyjne -> Drukarki i skanery.

Jeśli drukarka znajduje się w dedykowanym menu systemu Windows 10, wszyscy rozwiązaliśmy nasze problemy i możemy wrócić do drukowania. Jeśli drukarka ma również Wi-Fi, teraz możemy spróbować podłączyć ją do tej samej sieci bezprzewodowej, co komputerodłączając kabel USB i powtarzając automatyczny proces opisany w poprzednim rozdziale; System Windows 10 powinien również automatycznie używać sterownika drukarki dodanego na płycie CD dla urządzenia podłączonego przez sieć bezprzewodową.

Zaawansowana konfiguracja drukarki

Jeśli poprzednie metody nie zadziałały lub nie mamy już płyty CD ze sterownikami drukarki, możemy przejść do procedury zaawansowanej, która jest przeznaczona tylko dla użytkowników geeków i jest dostępna tylko po podłączeniu drukarki do komputera za pomocą kabla USB. Najpierw pobieramy odpowiedni sterownik z Internetu otwierając wyszukiwarkę Google i wyszukując „sterownik drukarki”, a następnie nazwę producenta i model używanej drukarki. Często sterownik pobrany z Internetu jest skompresowany plik zip: Pod koniec pobierania zdekompresujemy pliki sterownika do wybranego folderu, otworzymy menu startowe w lewym dolnym rogu, znajdziemy aplikację Tablica rozdzielcza, naciskamy urządzenia i drukarka Gdzie Dodaj urządzeniei naciśnij nazwę drukarki podłączonej do komputera Folder dla pilotów który został niedawno rozpakowany.

Jeśli już próbowaliśmy dodać drukarkę do systemu, ale to nie działa, kliknij prawym przyciskiem myszy w menu start, otwórz menu Zarządzanie urządzeniami, rozwińmy wpis drukarka, Kliknij prawym przyciskiem myszy niedziałającą drukarkę, otwórz menu Było, przejdźmy do zakładki kierowca, naciskamy Zaktualizuj sterownik a następnie kontynuuj Znajdź sterowniki na swoim komputerze.

W nowym oknie klikamy na przycisk Szukaj, przejdź do folderu, w którym zapisaliśmy rozpakowane sterowniki i naciśnij Trwać aby zakończyć instalację drukarki.

Alternatywna usługa drukowania

Jeśli procedury, które widzieliśmy do tej pory nie działały, możemy spróbować skorzystać z alternatywnej usługi drukowania, takiej jak Drukowanie mobilne PaperCut, do pobrania z oficjalna strona.

Dzięki tej usłudze stworzyliśmy jeden serwer wydruku kompatybilny ze wszystkimi drukarkami wyprodukowanymi dla systemu Windows od 2001 roku; Po dodaniu serwera wydruku możemy go używać do drukowania z tego samego komputera, na którym serwer jest skonfigurowany, lub z innych komputerów lub smartfonów w tej samej sieci lokalnej, instalując określonego klienta, aby uzyskać dostęp do funkcji drukowania serwera. PaperCut Mobility Print obsługuje również zdalny dostęp, dzięki czemu możesz obsługiwać Google Cloud Print (obecnie porzucone przez Google).

dyplom

Instalacja starej drukarki w systemie Windows 10 jest możliwa nawet dla niedoświadczonych użytkowników. W razie problemu nie brakuje alternatyw i zaawansowanych metod, aby zawsze cieszyć się dostarczoną drukarką bez konieczności kupowania nowej, nowoczesnej drukarki zgodnej z Windows 10.

Polecamy również zapoznanie się z naszymi poradnikami na temat drukarek Jak stworzyć komputerowy serwer wydruku i jak skonfigurować drukarkę sieciową współdzieloną przez komputery PC.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up