Darmowy program antywirusowy w chmurze z ochroną online i skanowaniem w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wirusów

Indeks

  Najlepszy darmowy antywirus w chmurze

  Biorąc pod uwagę, że komputery są całkowicie bezużyteczne, jeśli nie są podłączone do Internetu, obecność programu antywirusowego w chmurze jest najbardziej logicznym wyborem: jeśli jesteśmy podłączeni, ryzykujemy infekcją, dlatego program antywirusowy w chmurze będzie aktywny. Dokładnie wtedy, gdy będzie być potrzebne. Nie oznacza to, że jeśli jesteśmy bez internetu, jesteśmy w pułapce: nawet antywirus w chmurze ma lokalny moduł skanowania, ale działa gorzej niż moduł chmury.

  Korzyści z antywirusa w chmurze

  Korzystanie z programu antywirusowego w chmurze jest zatem bardzo innowacyjnym, ale także skutecznym wyborem, biorąc pod uwagę, że te programy antywirusowe są online. zajmują mało pamięci RAM, wykonaj zoptymalizowane skanowanie w chmurze (również w zależności od szybkości sieci) i zużywaj mniej zasobów IT.

  Kolejną dużą zaletą jest aktualizacja: ponieważ jest oparta na chmurze, nigdy nie musi być aktualizowana, ponieważ aktualizacje są wdrażane bezpośrednio z serwera w chmurze w czasie rzeczywistym (wszystkie nowe zmiany będą natychmiast dostarczane do użytkowników. Użytkownicy antywirusów w chmurze, bez konieczności nacisnąć lub potwierdzić przycisk).

  Antywirus w chmurze: który wybrać

  Po zapoznaniu się z zaletami antywirusa w chmurze przyjrzyjmy się, które z nich możemy zainstalować i używać. darmowy na wszystkich komputerach z systemem Windows (od Windows 7 do Windows 10).

  Pierwszym antywirusem w chmurze, którego możemy wypróbować, jest Panda Free Antivirus, do pobrania bezpłatnie z oficjalna strona.

  Panda Antivirus oferuje zawsze aktywny system skanowania w chmurze, ale zapewnia również moduł skanowania offline (działający po odłączeniu od Internetu). Z Panda Antivirus będziemy więc mieć pełna ochrona wszystkich zagrożeń, zastępując jakikolwiek inny tradycyjny program antywirusowy.
  Panda Antivirus oferuje bardzo prosty interfejs do utrzymania kontroli, w rzeczywistości nie wymaga od użytkownika żadnej konserwacji („zainstaluj i zapomnij”), aw przypadku zagrożeń automatycznie usunie lub podda podejrzany plik kwarantannie. Oprócz modułu skanującego oferuje również system skanowania podłączonych urządzeń USB i narzędzie do odzyskiwania po awarii, które można zainstalować na pamięci USB lub DVD.

  Innym bardzo znanym programem antywirusowym w chmurze, na którym możemy się skupić, jest Kaspersky Security Cloud, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

  Płatna wersja tego programu antywirusowego jest jedną z najlepszych na świecie do wykrywania i przechwytywania najbardziej niebezpiecznych zagrożeń; w wersji bezpłatnej wiele z tej mocy pozostaje nietknięte dzięki bardzo wydajnemu i responsywnemu modułowi analizy chmury, który jest w stanie blokować nawet najnowsze oprogramowanie ransomware i najbardziej wyrafinowane ataki złośliwego oprogramowania (takie jak szpiegowie oprogramowania, trojany i keyloggery).
  W porównaniu z Panda Cloud oferuje bardziej wyposażony interfejs, ale nawet wtedy możemy działać w trybie „zainstaluj i zapomnij”, ponieważ dzięki podstawowym ustawieniom Kaspersky Security Cloud oferuje niezrównany poziom bezpieczeństwa.
  W przypadku braku połączenia ten program antywirusowy nadal zapewnia dobry poziom ochrony, aby zawsze zagwarantować odpowiedź w przypadku zagrożeń (nawet na niższym poziomie niż program antywirusowy działający z aktywną chmurą).

  Kolejnym antywirusem w chmurze hybrydowej, który możemy wypróbować na naszych komputerach z systemem Windows, jest Avira darmowy antywirus, dostępne do bezpłatnego pobrania pod adresem oficjalna strona.

  Jak opisano w oficjalny przewodnik Bezpłatna wersja programu Avira Antivirus korzysta z zarządzanej przez firmę chmury zabezpieczeń, która może szybko identyfikować nowe zagrożenia i blokować je, zanim spowodują szkody. W porównaniu z dotychczas stosowanym programem antywirusowym, Avira oferuje wysoki poziom ochrony zarówno w trybie online, jak i offline: faktycznie, bez połączenia z Internetem, moduł skanujący Avira pozostaje bardzo skuteczny wobec wszystkich złośliwych programów, osiągając maksymalną wydajność (99,99% pozytywnych detekcji), gdy chmura jest aktywny.

  Jeśli szukamy czysty antywirus w chmurze (które w związku z tym działa tylko wtedy, gdy jesteś połączony online) sugerujemy spróbować Odporny, dostępne do bezpłatnego pobrania pod adresem oficjalna strona.

  Immunet jest bardzo lekki w pamięci, oferuje ochrona w czasie rzeczywistym (tylko jeśli komputer jest podłączony do Internetu), pozwala to zrobić pełne skanowanie komputera lub pojedyncze pliki, a także oferuje pomoc techniczną przez telefon lub e-mail. Dostępna jest również płatna wersja Immunet, która odblokowuje różne zaawansowane funkcje, a także umożliwia korzystanie z trybu offline. Immunet Protect jest naprawdę lekki jak piórko, antywirus prawie niewidoczny nawet na starszych komputerach PC, który działa nawet wtedy, gdy inny program antywirusowy jest już zainstalowany i bez konieczności dezaktywowania programu Windows Defender.
  Dowolny program antywirusowy, jaki masz zainstalować jako dodatkową ochronę, to jest dodatkowy program antywirusowy co poprawia wykrywanie zagrożeń i gwarantuje większe bezpieczeństwo systemu.

  Innym bardzo skutecznym antywirusem w chmurze przeciwko wszystkim cyberzagrożeniom jest HitmanPro.Alert, dostępne do pobrania jako wersja próbna z oficjalna strona.

  HitmanPro to skaner, który wykorzystuje wielosilnikowe moduły skanowania online (oparte na różnych programach antywirusowych) do sprawdzania plików na Twoim komputerze, blokując w ten sposób wszystkie wirusy, ale także wszystkie współczesne cyberataki przeprowadzane przez pozbawionych skrupułów hakerów.
  HitmanPro skanuje się bardzo szybko, a gdy znajdzie coś podejrzanego, wysyła odcisk palca do swojego serwera w celu sprawdzenia zagrożeń, z bardzo krótkim czasem reakcji (ułamki sekundy na każdym typie połączenia). Jako rozwiązanie chmurowe wymaga stałego połączenia z Internetem i jest to prawdopodobnie najbardziej efektywny ze wszystkich dotychczasowych ale jest darmowy tylko przez 30 dni, po wygaśnięciu musisz kupić program za 30 $ rocznie.

  Wnioski

  Antywirusy w chmurze są teraz rzeczywistością w świecie cyberbezpieczeństwa i chociaż wszystkie programy antywirusowe na rynku mają moduł chmury do skanowania w poszukiwaniu podejrzanych plików, dostępnych jest bardzo niewiele skutecznych i wydajnych programów antywirusowych działających wyłącznie w chmurze. Za darmo. Radzimy wypróbować je teraz, ponieważ są znacznie lżejsze niż płatny program antywirusowy lub pakiety zabezpieczeń i nadal oferują wyższy poziom ochrony niż Windows Defender.

  Aby zwiększyć bezpieczeństwo na naszym komputerze, możemy również rozważyć zainstalowanie dodatkowego oprogramowania antymalware, takiego jak te opisane w naszych przewodnikach. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe do znajdowania nawet ukrytego oprogramowania szpiegującego jest Najlepsze programy antyszpiegowskie do ochrony komputera.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej