Czy chińskie smartfony są dobre? Cechy i zalety

Najważniejsze powody, dla których chińskie smartfony są dziś najlepsze na rynku i warte zakupu

Poszukując nowego telefonu z Androidem, większość ludzi idzie do centrum handlowego i prawie zawsze kupuje model od marki znanej już jako Samsung, nie patrząc na alternatywy na rynku (często tańsze i bardziej kompleksowe widoki). Tak naprawdę już od jakiegoś czasu obserwujemy prawdziwą inwazję telefonów chińskich producentów, które nie tylko kopiują iPhone'y czy Samsungi, ale także oferują pełne i wciągające wrażenia bez absurdalnych liczb!

Pokażemy Ci w tym przewodniku dlaczego warto kupić chiński smartfon Jeśli chcemy kupić nowy telefon z Androidem, pokażemy Ci również, jakie modele możemy zobaczyć do zakupu online na wiarygodnych stronach internetowych (np. Amazon). W tym przewodniku niekoniecznie chcemy Cię przekonywać do zakupu chińskiego smartfona, ale chcielibyśmy pokazać, jak rzeczy zmieniły się na przestrzeni lat, aby chińskie smartfony można było określić jako najlepsze pod względem stosunku jakości do ceny . / Cena i zawsze należy brać pod uwagę, jeśli nie chcesz wydawać 1000 € na telefon.

CZYTAJ TAKŻE -> Najlepsze chińskie marki smartfonów

Indeks
  1. Chińska jakość smartfonów
  2. Wsparcie i gwarancja na chiński smartfon
  3. Bezpieczeństwo i ochrona danych na chińskich smartfonach
  4. Najlepsze chińskie smartfony

Chińska jakość smartfonów

Pierwsza miejska legenda na chińskich smartfonach taguje Wyprodukowano w Chinach lub Wyprodukowano w RPC wielu uważa, że ​​są to zdecydowanie złe lub słabo zbudowane smartfony. Być może ktoś może być zszokowany, gdy dowie się, że nawet iPhone firmy Apple jest produkowany w Chinach, mimo że specyfikacje są podyktowane przez amerykańską firmę macierzystą. Wtedy problemem może być brak zaufania do chińskich firm elektronicznych, które cierpią z powodu złej reputacji, sprzedając zawsze tanie i gorsze produkty.

Teraz wszystko się zmieniło: Huawei od lat konkuruje na rynku z Samsungiem a wielu postawiło na jego produkty bez żadnych problemów nawet Xiaomi zdobyło duży udział w rynku poza Chinami w krótkim czasie, zwłaszcza we Włoszech (gdzie sklepy Xiaomi, prawdziwi rywale sklepów Apple, rosną jak grzyby po deszczu).

Jeśli szukamy kompletnych smartfonów w odpowiedniej cenie, musimy celować w chińskiego smartfona z zamkniętymi oczami. Oprócz znanych chińskich producentów nie lekceważymy ich również Producenci, którzy ostatnio są w modzie, tacy jak OPPO i OnePlus (dwie marki należące do tej samej firmy), które są teraz pewnikami z punktu widzenia jakości produktu.

Wsparcie i gwarancja na chiński smartfon

Ponownie, jeśli chodzi o ogólną opinię (czyli smartfony chińskie psują się od razu i nikt nie może ich naprawić), musimy podkreślić: Huawei i Xiaomi oferują wsparcie w języku włoskim przez telefon, przez dedykowane centra serwisowe i przez Mi Store, więc możemy uzyskać takie samo wsparcie, jakie otrzymujemy od Samsunga lub iPhone'ów.

Co do gwarancji to problem nie istnieje bo gdy robimy zakupy w internecie lub w centrum handlowym, zawsze mamy gwarancję prawną 2 lata na produkt i zawsze możemy poprosić sprzedawcę o interwencję, jeśli pojawią się jakieś problemy, zwłaszcza gdy kupujemy od Amazona (co również widać w naszym przewodniku) Gwarancja Amazon zwraca pieniądze wydane w ciągu dwóch lat).

Bezpieczeństwo i ochrona danych na chińskich smartfonach

Innym problemem z chińskimi telefonami jest to, że Poufność i bezpieczeństwo informacji. Od pewnego czasu chińskie telefony komórkowe, takie jak Huawei, Xiaomi, OnePlus i OPPO i inne, są podejrzane o przesyłanie danych użytkowników na ich serwery w Chinach.

Krótko mówiąc, nie ma znaczenia, czy telefon jest chiński, amerykański czy niemiecki, pełna prywatność jest w dzisiejszych czasach marzeniem i nie można jej osiągnąć w 100% (nawet zwykłe zainstalowanie Facebooka, WhatsAppa i Instagrama wystarczy, aby ograniczyć naszą prywatność).

Do tego dodamy, że aby oficjalnie sprzedawać swoje smartfony na terenie Unii Europejskiej, wszystkie dane gromadzone przez chińskie smartfony musi pochodzić z serwerów europejskich lub z serwerów obsługujących Przestrzegaj RODOW przeciwnym razie nie mogą być sprzedawane jako produkty oficjalne; Jeśli sprowadzimy je bezpośrednio z Chin, telefon oczywiście wyśle ​​dane na chińskie serwery, ale nie tak „szpiegowane”, jak kazałaby nam wierzyć konkurencja.

Najlepsze chińskie smartfony

Po tym, jak poprzednie rozdziały rozwiały twoje ostatnie wątpliwości dotyczące chińskich smartfonów, przyjrzyjmy się niektórym modelom, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów online. Najtańszy i najbardziej kompletny chiński smartfon, jaki możemy kupić, to ten is OnePlus N100, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 150 euro.

Ten telefon ma 6,52-calowy wyświetlacz HD+LCD, 4 GB RAM, 64 GB pamięci rozszerzalnej, potrójny tylny aparat, baterię 5000 mAh, port ładowania dual SIM, tylny czytnik linii papilarnych, funkcję szybkiego ładowania i system z Androidem 11.

Znajdujemy go w segmencie średniego rynku Xiaomi Poco X3 Pro, Wykonany przez Amazon za mniej niż 250 euro.

Ten smartfon ma 6,67-calowy ekran FullHD, częstotliwość wyświetlania 120 Hz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, poczwórny tylny aparat, baterię 5160 mAh, szybkie ładowanie 33 W i System operacyjny Android 11.

Wśród najlepszych smartfonów średniej klasy, które możemy wypróbować, możemy znaleźć OnePlus PÓŁNOC, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 350 euro.

Ten smartfon ma 6,44-calowy wyświetlacz AMOLED, ośmiordzeniowy procesor, 8 GB RAM, 128 GB pamięci, poczwórny tylny aparat, obsługę dwóch kart SIM, obsługę sieci 5G, wbudowanego asystenta głosowego Alexa i Androida 11 system operacyjny.

Na szczycie rynku, z telefonami, które mogą wstrząsnąć nawet Samsungiem i Apple, zdecydowanie można go znaleźć. Xiaomi Mi 11 5G, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 800 euro.

Ten telefon ma 6,81-calowy wyświetlacz WQHD + AMOLED, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 888, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci, potrójny tylny aparat 108 MP + 13 MP + 5 MP, czytnik linii papilarnych pod ekranem, 4600 mAh, 55 W szybkie ładowanie, obsługa sieci 5G i systemu operacyjnego Android 11.

Wśród droższych chińskich telefonów też to znajdujemyOPPO Znajdź X3 Pro, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1200 €.

Ten potężny smartfon ma 6,7-calowy wyświetlacz QHD AMOLED, częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm 888 Snapdragon, 12 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej, poczwórny 50 MP - kamera cofania, jedna 4500 mAh bateria, szybkie ładowanie, ładowanie bezprzewodowe, WiFi, obsługa Android 11.

Wniosek

Chińskie smartfony dzisiaj są rzeczywistością gwarantowane, Jestem zaprojektowane i zbudowane przez potężne i duże firmy, które dbają o jakość swoich produktów (choć znacznie mniej znane niż Samsung), sprawują się dobrze i mają Wydajność porównywalna z iPhonem.

Aby odkryć inne znane chińskie marki, przeczytaj również nasz przewodnik najlepsze chińskie marki i modele smartfonów dostępne dzisiaj.
Z drugiej strony, jeśli chcemy zobaczyć inne alternatywne modele chińskich smartfonów niż te pokazane powyżej, zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. Najlepsze chińskie smartfony według przedziału cenowego jest Kup chińskie smartfony za mniej niż 200 euro.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up