Co to jest wygaszacz ekranu, dlaczego i jak go pobrać i aktywować na dowolnym urządzeniu?

Prawdopodobnie nigdy nie chciałeś widzieć zawartości swojego telefonu na większym ekranie. Coś, co kiedyś było utalentowane, a nawet niemożliwe, dziś dzięki technologii jest rzeczą bardzo naturalną. Pobierz dublowanie ekranu pozwala nam cieszyć się wszelkiego rodzaju treściami na naszym telewizorze za pomocą naszego telefonu komórkowego

Ale zamiast cieszyć się Netflix na naszym ekranie, istnieje możliwość wyświetlania dokładnie tego, co widzimy na naszym smartfonie. Ale tym razem ja w czasie rzeczywistym na naszym smart TV. Mówimy o Screen Mirroring, który możemy pobrać, jeśli nie jest dostępny na naszych urządzeniach

Jest to bardzo przydatna technologia, której można użyć do wyświetlania wszystkiego, co robimy na naszym telefonie, na ekranie telewizora. To pochodzi z pliki multimedialne, wideo i audio które przechowujemy na naszym smartfonie, nawet treści, które znajdujemy w sieci.

Aby móc korzystać z Mirror Link lub Screen Mirroring tak Ważne jest, aby oba inteligentne urządzenia były kompatybilne z tą funkcją. Technologia, na której się opiera, nazywa się „Miracast”, więc aby dowiedzieć się, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z tą funkcją lustra, zaleca się zajrzeć na stronę internetową producenta Twojego telefonu.

Możesz również sprawdzić na swoim Smart TV, czy funkcja jest dostępna, po prostu przejdź do Selektor Źródła wejściowe i zobacz, czy "Screen Mirror" jest jedną z opcji. Wystarczyłoby upewnić się, że urządzenia, zarówno smart TV, jak i telefon, są podłączone do tej samej sieci. Dzięki temu ekran telefonu może być wyświetlany na telewizorze bez problemu.

Indeks
  1. Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon ma Screen Mirror?
  2. Jak aktywować tę funkcję na dowolnym urządzeniu?

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon ma Screen Mirror?

Najlepszy sposób na stwierdzenie, czy Twój telefon ma Screen Mirror, jest prosty z paska powiadomień. Przesuń palcem od góry do dołu, a następnie powtórz, wszystkie skróty z różnymi funkcjami muszą się pojawić, Screen Mirror powinien być jednym z nich.

Może się jednak zdarzyć, że Twój telefon nie ma tej opcji, ponieważ modele i marki telefonów, które domyślnie są wyposażone w tę funkcję, są naprawdę ograniczone. Ale można to rozwiązać, przechodząc do pobieraj aplikacje, takie jak Screen Mirroring co pozwala zrobić to samo bez żadnych problemów.

Najlepsza aplikacja do tego nazywa się „Free Shadow Screen” pobierz bezpośrednio ze Sklepu Play. Dzięki tej aplikacji w kilku słowach będziesz mógł zrób to samo, co w przypadku Screen Mirroring. W ten sposób zrobimy wszystko, co widzisz na swoim urządzeniu mobilnym, na smart TV.

chłopiec ogląda telewizję

Jak aktywować tę funkcję na dowolnym urządzeniu?

Pamiętaj, że to jest niezbędne, aby zadziałało dwa urządzenia podłączone do tej samej sieci Wifi. W przeciwnym razie udostępnianie ekranu nie będzie możliwe, ponieważ podłączenie telefonu do telewizora przez USB lub coś takiego nie jest typowym procesem.

Ta aplikacja to jest domyślnie w Androidzie i tworzy serwer lokalny. W ten sposób sprawia, że ​​to, co widzisz w telefonie, wygląda jak lustro i to jest, że tak powiem, pokazywane w telewizji.

osoba ćwicząca na telefonie komórkowym

Twoja aktywacja Będzie to również zależeć od modelu i marki Smart Tv, więc jeśli pojawią się jakieś typowe problemy lub błędy, warto zasięgnąć porady na oficjalnej stronie marki lub u eksperta w tej dziedzinie.

Wraz z tym możemy rozwiązać problem braku inteligentnego telewizora, czy to oznacza, że ​​nie możemy cieszyć się tą niesamowitą funkcjonalnością? Zupełnie nie! W takim razie czas to zrobić korzystanie z innych urządzeń zewnętrznych co jest tym razem przydatne.

Podobnie jak w przypadku „Chromecasta”, urządzenie opracowane przez Google pozwala tworząc pomost między naszym telewizorem i nasz telefon komórkowy za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, co wcale nie jest skomplikowane w obsłudze

Screen Mirroring jest dość prosty w użyciu i można wiele osiągnąć, wykonując ciekawe rzeczy, takie jak oglądanie odtwarzaj filmy, wideo online, a nawet gry Na nieco większym ekranie, nie wspominając o możliwości umieszczenia joysticka w telefonie, zabawa jest naprawdę szalona.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up