Chromecast Ultra vs Chromecast 1 (2013) vs Chromecast 2 (2015) Co jest najlepsze, a co się zmieniło?

Jeśli myślisz o zakupie Chromecasta, może będziesz chciał uzyskać wszystkie zawarte w nim dane, a raczej różnice, jakie możemy znaleźć między różnymi wersjami tych urządzeń.

Rozmawialiśmy o możliwościach uzyskania szczegółowych informacji o Chromecast Ultra, Chromecast 1 i Chromecast 2. Wielu czytelników zastanawiasz się, czy można porównać te widżety, dlatego postaramy się przekazać Ci jak najwięcej informacji w tym zakresie, abyś mógł je szczegółowo przeanalizować.

Indeks
 1. Które urządzenie Chromecast jest najlepsze między ultra a 1 vs 2
 2. Oto porównanie między Google Chromecast a Chromecast Ultra
  1. 1.- Jakość obrazu 4K:
  2. 2.- Alternatywny Ethernet:
  3. 3. - Większa moc i prędkość:
 3. Tutaj dowiesz się, który Chromecast jest najlepszy między wersją 2013 a 2015
  1. Wersja Chromecasta 2013
  2. Wersja Chromecasta 2015

Które urządzenie Chromecast jest najlepsze między ultra a 1 vs 2

Cóż, zacznijmy od początku i musimy powiedzieć, że jest to jedna z największych zalet Oryginalny Chromecast i druga generacja, są to stosunkowo niedrogie urządzenia, o prawie znikomej wartości rynkowej, kosztujące tylko około 30 euro.

Teraz, jeśli chcesz Chromecasta Ultra, musisz mieć świadomość, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić dwukrotnie pieniądze i oczywiście mówimy o gadżecie z innej kategorii.

oryginalne urządzenie Google

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że na rynku są już produkty, na których moglibyśmy brać pod uwagę konkurencję cena równa lub niższa niż Chromecast Ultra, konieczne będzie poważne zatrzymanie się i przeanalizowanie jego cech, aby dowiedzieć się, czy naprawdę warto płacić te dodatkowe pieniądze.

Faktem jest, że Chromecast Ultra jest jedynym urządzeniem w trzy, o których wspominamy w tym przypadku, który zajmuje się treściami w 4K. I nie jest to drobny szczegół dla tych, którzy mają telewizor zgodny z tą rozdzielczością.

Poza tym musimy powiedzieć, że jeśli chodzi o projekt tych gadżetów, okazuje się, że nie ma między nimi większych różnic, biorąc pod uwagę zwłaszcza, że ​​Google pracował specjalnie upewnij się, że wszystkie z nich będą wyglądać nowocześnie nawet z biegiem czasu.

W rzeczywistości wersja Ultra ma oczywiście ten sam okrągły kształt co poprzednie modele i chociaż jest bardziej wyrafinowana i ma lepsze linie, nie pozostawia bardzo źle z pierwszego pokolenia.

Potem jednak wszystko te urządzenia łączą się z telewizorem przez HDMI, Chromecast Ultra wyróżnia się na tle innych, zwłaszcza tym, że ma łącze szerokopasmowe. Faktem jest, że jest to bardzo atrakcyjna zaleta, gdy myślimy o oglądaniu treści w jakości 4K.

Nawet w przypadku tej lepszej wersji urządzenia Google musimy to powiedzieć moduł wifi ma 2,4 GHzznacznie lepiej niż inne.

Prawie dwukrotnie większa prędkość różnych testów wydajnościowych, co jest normalną satysfakcją dla zwykłych użytkowników. śledzą treści z witryn takich jak YouTube czy Netflix.

Cóż, prawdopodobnie w tym momencie wielu z tych, którzy nas czytają, będzie się zastanawiać, czy jest to warte tej różnicy pieniędzy Chromecast 1 lub Chromecast 2, na Chromecast Ultra. Dzięki tym sztuczkom możesz również skonfigurować Chromecasta i rozwiązać problemy.

I oczywiście cena Ultra jest dużo wysoka. Wierzymy jednak A co jeśli masz telewizor 4K lub jeśli zamierzasz go zdobyć, jest to opłacalny wydatek. Szybkość Twojego połączenia będzie nawet większa niż prędkość pozostałych dwóch urządzeń.

Oto porównanie między Google Chromecast a Chromecast Ultra

1.- Jakość obrazu 4K:

Funkcja Ultra HD to główna różnica między tymi dwoma produktami, wykorzystująca rozszerzenie. Może przesyłać strumieniowo wideo w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli, która jest większa niż sekret Normalny Chromecast.

O rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Ponadto obsługuje wideo HDR (High Dynamic Range), które ma więcej pikseli niż zwykłe filmy 1080p, ale najlepsze jest to, że obejmuje szerszą gamę światła i kolorów, co zapewnia doskonałą jakość.

2.- Alternatywny Ethernet:

Google Chromecast Ultra jest wyposażony w adapter Ethernet i może podłącz urządzenie bezpośrednio do routera lub modem, aby uzyskać stabilniejsze i szybsze połączenie, zalecamy zapoznanie się z instalacją i konfiguracją Ultra Chromecasta na telewizorze Smart TV lub komputerze.

Strumieniowanie wideo wystarczy niezawodny przez Wi-Fi, jeśli używasz dobrego routera, Jednak połączenie przewodowe jest nadal najszybszą i najbardziej niezawodną opcją. Może to być różnica między przesyłaniem strumieniowym Netflix w 4K HDR a zmaganiami w 1080p.

Jeśli Twoje urządzenie to Chromecast przedstawiające błędy lub problemyNajlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest znalezienie rozwiązania na oficjalnej stronie Wsparcie Google.

3. - Większa moc i prędkość:

Google Chromecast Ultra został po prostu zaprojektowany tak, aby był szybszy niż zwykły Chromecast. Google opisało to jako mają bardzo szybkie czasy ładowania, w porównaniu do krótkich czasów ładowania. Jednak tak naprawdę nie możesz odróżnić różnicy, dopóki nie spróbujesz obu.

Ostatecznie, co powinieneś założyć i ulepszyć? Chyba że naprawdę masz telewizor tajemnice jazdy w 4K, to nie jest tak naprawdę inwestycja, którą powinieneś poczynić.

Tylko Google Chromecast Ultra jest niesamowity jeśli masz telewizor obsługujący ten typ jakości w celu osiągnięcia pełnego potencjału.

Za cenę Google Chromecast vs Chromecast Ultra, pierwsza warta jest 39 €chociaż ten ostatni kosztuje 79 euro, więc jeśli twój telewizor 4K nie radzi sobie, najlepiej kupić standardowy.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o głównych urządzeniach, które pozwalają na przesyłanie różnych treści na telewizorach innych niż smart TV i oczywiście wiemy, że wśród nich Chromecast Google jest jednym z najlepszych.

W związku z tym należy powiedzieć, że jest to pierwsza wersja tego urządzenia trafił na rynek w 2013 roku utrzymując dotychczas cenę 35 USD i sprzedał do 20 milionów sztuk.

Oczekiwano jednak jego następcy chętnie dla odbiorców Google i zostały one przedstawione na ich ostatniej konferencji programistów, więc jeśli chcesz zdecydować między nimi, lepiej przeczytaj ten artykuł.

różnice HDMI USB

Tutaj dowiesz się, który Chromecast jest najlepszy między wersją 2013 a 2015

W tym sensie pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jesteśmy obecni cyfrowe urządzenie programistyczne mniej więcej niż Google.

Oznacza to, że telewizory, zarówno tradycyjne, jak i Smart TV, mają wiele innych funkcji przez złącze HDMI lub USBa po podłączeniu do naszego telewizora można nim bez problemu sterować bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, a nawet z programu przeglądarki Chrome.

Dzięki Chromecastowi masz możliwość odtwarzania wszystkich typów treści z urządzenia mobilnego smart TV lub monitor.

Oprócz dostępu do określonych produktów lub programów, takich jak Netflix, Spotify, HBO GO, Hulu Plus, możesz słuchać ulubionej muzyki lub śledzić ulubione sporty; chociaż to prawda za niektóre z tych materiałów można zapłacić.

Wersja Chromecasta 2013

Jeśli zaczniemy dobrze się układać, przede wszystkim musimy pomyśleć o pierwszym z tych dwóch zespołów, Chromecast 2013, w którym należy zauważyć wymiary Milimetry 72x35x12 i 34 gramy waga całkowita.

Dla wielu to jak pamięć i W zestawie system Marvell 88DE3005, który obsługuje 512 MB pamięci Micron DDR3L jako pamięć RAM, dla pojemności 2 GB.

Z kolei kodeki wymagane do odtwarzania VP8 i H.264 i komunikuje się przez AzureWave NH - 387 Wi-Fi (802.11 b / g / n 2,4 GHz).

Nie tracić z oczu swojego końca Złącze audio jack 3,5 mm, dzięki której możemy oglądać telewizję, nie przeszkadzając ludziom wokół nas. Oczywiście obsługuje Ethernet za pośrednictwem adaptera USB.

Wersja Chromecasta 2015

Wreszcie otrzymujemy Chromecasta 2015, na który należy najpierw zauważyć, że ma oryginalny czarny kolor, chociaż był bardziej widoczny później, z kilkoma małymi kolorowymi cieniami, które są bardzo uderzające, co wyróżniają się również portem HDMI.

Oczywiście obraz jest przesyłany w lepszej jakości, zarówno wideo, jak i audio, ponieważ jego antena została całkowicie przeprojektowana, a to podłączenie do monitora lub telewizora jest dużo szybszy niż kiedykolwiek.

Ponadto dzięki narzędziu Fast Play możemy pobierać treści znacznie szybciej; i nadawanie gier, mamy testy gier wideo, zarówno na iPhonie, jak i na Androidzie.

Wreszcie jego wymiary to 51,9 x 51,9 x 13,49 milimetra, ze znacznymi ulepszeniami do przechwytywania sygnałów WiFi, oraz obsługa pasm 802.11 ac i 5 Ghz.

Jeśli lubisz oglądać filmy online i nie wiem, jak oglądać na komputerze, Sugerujemy, abyś wiedział, jak możesz krok po kroku oglądać filmy online na komputerze na swoim Chromecaście.

Czy trzymasz się Chromecasta Ultra, Chromecast 1 lub Chromecast 2? Jeśli masz jakieś pytania, które chcesz, abyśmy rozwiązali za pomocą samouczka, możesz to zostawić w komentarzach iz przyjemnością odpowiemy na nie w najlepszy sposób.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up