Capto — najlepsza aplikacja do przechwytywania zdjęć i wideo dla komputerów Mac

Jeśli obraz jest wart tysiąca słów, ile słów może namalować wideo? Nikt nie jest w stanie udzielić ci ostatecznej odpowiedzi, ale jedno jest pewne: w dobie informacji nie wystarczy używać tylko słów, aby opowiedzieć swoje historie. Aby być na równi z innymi, konieczne jest łączenie słów z obrazami i filmami w narracjach.

Aby Ci w tym pomóc, potrzebujesz dobrej aplikacji do screencastingu, która nie tylko może przechwycić obraz lub wideo z Twojego ekranu, ale także pomoże Ci nim zarządzać. Jedną z takich aplikacji jest trzaskam (29,99 USD - dostępna bezpłatna wersja próbna), aplikacja do zrzutów ekranu od Global Delight i następczyni popularnej Voila. Chociaż Capto nie jest darmowy, jest jedną z najlepszych alternatyw za ułamek ceny swoich konkurentów. Zanurzmy się trochę głębiej w aplikację.

Indeks

Nagrywanie ekranu i edycja wideo

Jedną z głównych funkcji Capto jest nagrywanie ekranu i edycja wideo. Aplikacja może rejestrować każdą aktywność występującą na całym ekranie lub jego części. Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz samouczka, aby zrobić coś na swoim komputerze. Możesz także nagrywać filmy za pomocą wbudowanej kamery FaceTime.

Jeśli chcesz dodać dźwięk do wideo, wybierz opcje Nagraj dźwięk z komputera i Nagraj mikrofon i wybierz źródło dźwięku, którego chcesz użyć.

Jedną z funkcji, którą większość użytkowników iOS uzna za bardzo przydatną, jest możliwość nagrywania ekranu urządzenia iOS przez Capto. Ta funkcja umożliwia tworzenie samouczków wideo dotyczących funkcji iOS i nie ogranicza się do zrzutów ekranu. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć urządzenie iOS do komputera Mac i wybrać je ze źródła wideo do nagrania.

Ale to nie wszystko. Po nagraniu możesz wykonać podstawową edycję wideo, aby uzyskać pożądany efekt. Możesz przyciąć część wideo, przyciąć ją do żądanego rozmiaru i przyciąć do długości. Możesz także dodać pola, strzałki, objaśnienia i tekst, aby Twój film był wyraźniejszy lub fragment, którego widzowie nie powinni widzieć, na przykład klip wideo. B. Poświadczenia do ukrycia.

Przechwytywanie ekranu i sieci z edycją obrazu

Obrazy nie są tak interaktywne jak filmy, ale mają tę zaletę, że nie rozpraszają uwagi jak filmy. Z tego powodu wiele osób nadal używa obrazków do pisania. Obrazy są również łatwiejsze do pozyskania i przetwarzania.

Capto wykorzystuje wysokiej jakości przechwytywanie ekranu i sieci, aby tworzyć obrazy dostosowane do Twoich potrzeb. Oprócz przycisku nagrywania wideo masz możliwość nagrywania pełnego ekranu, obszaru, okna, menu i sieci.

Oprócz zwykłego kwadratu możesz również uchwycić okrąg lub dowolny obszar ekranu. Jeśli chodzi o przechwytywanie stron internetowych, możesz otworzyć i przechwycić stronę internetową we wbudowanej przeglądarce Capto lub możesz pobrać całą stronę z aktywnego adresu URL w głównej przeglądarce. Pamiętaj, że przechwycenie dłuższej strony internetowej zajmie więcej czasu.

Menedżer plików i udostępnianie plików

Capto zawiera również menedżera plików. Wszystkie Twoje przejęcia są zorganizowane w jedną dużą kolekcję, którą możesz filtrować według różnych kryteriów, aby ułatwić wyszukiwanie.

Oprócz sortowania według daty i nazwy oraz funkcji wyszukiwania Capto oferuje również „kolekcje” w bibliotece. Istnieje kilka predefiniowanych inteligentnych kolekcji, takich jak Ostatnie, Screen Snaps, Web Snaps, Imports i Draggged. Możesz także tworzyć własne „kolekcje” lub „kolekcje inteligentne”, klikając przycisk „Plus (+)” i definiując reguły (dla kolekcji inteligentnych).

Kolejną funkcją, która pomoże Ci z plikami, jest udostępnianie plików. Oprócz zapisywania nagrań na dysku twardym komputera Mac, możesz także udostępniać je na kontach w chmurze, takich jak tradycyjne FTP i SFTP, YouTube, Tumblr, Dysk Google, Evernote, Dropbox itp.

Ale najpierw musisz skonfigurować swoje konto w chmurze, przechodząc do menu "Ustawienia-> Konfiguruj konto". Możesz to również zrobić za pomocą przycisku „Udostępnij”.

Po pewnym czasie wypróbowania Capto mogę powiedzieć, że ta aplikacja jest świetną aplikacją do przechwytywania i nagrywania ekranów. Cena jest tańsza niż w przypadku innych konkurencyjnych aplikacji i ma więcej dzwonków i gwizdków niż bezpłatne alternatywy. Ale nie wierz mi na słowo; Spróbuj i zdecyduj sam, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami i opiniami w komentarzach poniżej.

Kredyt: Globalna radość

Czy ten artykuł jest pomocny? Inaczej

Jakość wyświetlania Auto 360p 720p 1080p .st0 {Wypełnij: #FFFFFFFF;}.st1 {Wypełnij: #0099FFFF;} Główny artykuł 1/2 READ BY PIG Przewodnik dla początkujących po Android Studio
zostaw komentarz

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up