Blokuj reklamy i reklamy na telefonach komórkowych

Czy często widzimy wyskakujące okienka na naszych telefonach komórkowych? Zobaczmy, jak je usunąć w przeglądarkach internetowych na Androida i iPhone'a

Podczas surfowania po Internecie ze smartfona może to zostać przerwane przez irytujące wyskakujące reklamyktóre otwierają się na cały ekran i uniemożliwiają nam klikanie w dowolnym miejscu na ekranie. Te irytujące okna są często wykorzystywane do celów reklamowych, ale w wielu przypadkach ukrywają również złośliwe linki lub niechciane niespodzianki: możesz ich uniknąć, po prostu sprawdzając, czy blokada wyskakujących okienek jest nadal aktywna w używanej przeglądarce.

Pokażemy Ci w tym przewodniku kroki blokowania reklam na urządzeniach mobilnychdziała na niektórych elementach już obecnych w głównych przeglądarkach, z których można korzystać na urządzeniach z Androidem i iPhone'ach. Na końcu przewodnika możemy zablokować większość wyskakujących okienek, które otwierają się podczas przeglądania, a także te generowane przez wirusy i złośliwe oprogramowanie, które zostały wykopane wewnątrz urządzenia.

Indeks
  1. Blokuj wyskakujące reklamy ze smartfonów
    1. Blokuj wyskakujące okienka aplikacji i gier
    2. Blokuj wyskakujące okienka w przeglądarce
    3. Skanowanie antywirusowe
    4. Wnioski

Blokuj wyskakujące reklamy ze smartfonów

W poniższym przewodniku nie znajdziemy żadnych sztuczek do blokowania reklam na stronach internetowych lub zapobiegania wyświetlaniu banerów osadzonych na stronach internetowych: Są one legalne i umożliwiają stronom przetrwanie za darmo dla wszystkich. Irytujące wyskakujące okienka to te, które pojawiają się lub otwierają w grze wideo i nie ma możliwości ich zamknięcia, zwykle na nieprzyjemnych stronach internetowych lub gdy w naszym systemie jest wirus.

Blokuj wyskakujące okienka aplikacji i gier

Dużym problemem z przeglądaniem gier na smartfonie lub tablecie są pełnoekranowe banery, które pojawiają się między grami, które są irytujące, ale stają się szkodliwe, gdy dziecko gra. Zdarza się więc, że gry są stale wstrzymywane i kończymy instalacją innych aplikacji lub gier, które nas nie interesują tylko dlatego, że nie możemy zamknąć wyskakującego okienka.

Są też inne opcje Blokuj wyskakujące okienka i powiadomienia o reklamach na Androidziezmieniając niektóre ustawienia, które wyłączają ostrzeżenia pełnoekranowe.

Blokuj wyskakujące okienka w przeglądarce

Wszystkie nowoczesne przeglądarki mają blokadę wyskakujących okienek, ale mogła zostać wyłączona przypadkowo lub z powodu jakiegoś formatu. Dlatego, aby zablokować wyskakujące okienka z telefonów komórkowych, musisz działać w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, aby raz na zawsze zablokować natrętne okna.

Jak blokować wyskakujące okienka? Google Chrome (Dostępne dla Android i dla iPhone) otwieramy przeglądarkę na naszym telefonie, stukamy w trzy kropki w prawym górnym rogu, stukamy palcem w element ustawienia, przewiń do menu na nowym ekranie Ustawienia strony, otwórzmy menu Wyskakujące okienka i przekierowania Upewnijmy się więc, że przełącznik jest wyłączony.

Dzięki tej dezaktywacji Chrome automatycznie blokuje wszystkie niebezpieczne wyskakujące okienka i przekierowania, aby uniknąć niechcianych wyskakujących okienek lub pełnoekranowych.

Jeśli zamiast tego użyjemy Mozilla Firefox jako przeglądarka internetowa (dostępna dla Android i dla iPhone) JA Wyskakujące okienka są automatycznie blokowanebez możliwości wyłączenia opcji (nawet przypadkowo).

Gdy widzimy wyskakujące okienko w przeglądarce Mozilla Firefox (jeden z najskuteczniejszych w zapobieganiu tego typu niedogodnościom)), problem prawdopodobnie występuje poza przeglądarką i będziemy musieli go zbadać za pomocą skanera antywirusowego, jak pokazano w następnym rozdziale tego przewodnika.

Inną powszechnie używaną przeglądarką na smartfonach jest Microsoft Edge (Dostępne dla Android i dla iPhone), który zawiera blokadę wyskakujących okienek bardzo podobną do tej w Chrome (na której jest oparta).

Aby sprawdzić, czy blokada wyskakujących okienek jest poprawnie aktywowana, otwórz przeglądarkę, dotknij trzech kropek poniżej, dotknij menu ustawienia, wybieramy menu Uprawnienia witryny, dotknij Wyskakujące okienko i przekierowanie i upewnij się, że przełącznik u góry jest wyłączony.

Kiedy korzystamy z innych przeglądarek (np. Safari, ale też zintegrowana przeglądarka na Samsungu lub Xiaomi) i widzimy denerwujące wyskakujące okienka, Zalecamy wypróbowanie wyżej wymienionych przeglądarek i sprawdzenie, czy blokada wyskakujących okienek jest aktywnaaby pozbyć się irytujących wyskakujących okienek podczas surfowania w Internecie.

W Safari na iPhonie i iPadzie, nadal możesz włączyć blokowanie wyskakujących okienek i powiadomienia internetowe, naciskając. otworzyć ustawienia, poświęcony w dziale safari.

Skanowanie antywirusowe

Jeśli wyskakujące okienka lub okna pełnoekranowe pojawiają się nawet w poprawnie skonfigurowanych przeglądarkach, najprawdopodobniej problemem nie jest surfowanie po Internecie, ale niektóre aplikacje działające w tle wyświetlać nieautoryzowane ekrany reklamowe lub wyskakujące okienka w celu nakłonienia do zakupu płatnej aplikacji. Ten typ wyskakującego okienka pojawia się również, gdy nie otwierasz żadnej aplikacji w telefonie. Aby je usunąć, kontynuuj z Skanowanie antywirusowe.

Zalecamy skanowanie za pomocą aplikacji na smartfony z systemem Android Kaspersky Mobile Antivirus, dostępny bezpłatnie od Sklep Google Play.

Gdy ten program antywirusowy zostanie zainstalowany na naszym urządzeniu, uruchom go i przeskanuj pamięć wewnętrzną i kartę microSD (jeśli istnieje); Silnik skanujący tego programu antywirusowego jest jednym z najpotężniejszych na świecie. Jeśli więc coś pójdzie nie tak, dana aplikacja jest natychmiast zgłaszana użytkownikowi, blokowana i usuwana. W przypadku niektórych aplikacji jesteśmy zmuszeni przeprowadzić ręczną dezinstalację: postępuj zgodnie z instrukcjami programu antywirusowego i usuń złośliwą aplikację, która może generować irytujące wyskakujące okienka.

Kolejną bardzo skuteczną aplikacją, którą możesz wypróbować na naszym urządzeniu z Androidem do blokowania aplikacji generujących wyskakujące okienka, jest Malwarebytes: antywirus i anty-Malware na Androida, bezpłatnie dostępny od Sklep Google Play.

Silnik skanowania tej potężnej aplikacji może identyfikować wszystkie rodzaje zagrożeń, w tym komponenty aplikacji, które mogą generować wyskakujące okienka (często spotykane również w legalnych aplikacjach). Aby skorzystać z ich ochrony i zablokować wyskakujące okienka z telefonu komórkowego, skanujemy za pomocą aplikacji przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza gdy pobieramy wiele aplikacji.

Jeśli wyskakujące okienka pojawiają się na naszym iPhonie i uniemożliwiają nam prawidłowe przeglądanie lub korzystanie z aplikacji, zalecamy przeskanowanie urządzenia Apple za pomocą aplikacji antywirusowej, takiej jak: Bezpieczeństwo i ochrona Avast, dostępny bezpośrednio odSklep z aplikacjami Apple.

Dzięki modułowi ochrony sieci, podczas surfowania po Internecie (nawet z przeglądarką Safari) możemy w zarodku blokować wszystkie wyskakujące okienka, a także blokować przekierowania i okna pełnoekranowe, które pokazują niektóre aplikacje na urządzeniu (coraz rzadziej pojawiają się na Apple), niektóre aplikacje to robią, ale nadal po to, aby sfinansować się lub wymusić zakup wersji premium).

Wnioski

Wyskakujące okienka irytują od czasów Internet Explorera i Windowsa XP, ale na PC, dzięki nowoczesnym i aktualnym przeglądarkom, które oferują taką samą ochronę w wersjach mobilnych, przypadkowo stają się coraz mniej (chyba że my mieć to) System blokowania wyłączony!). Kiedy widzimy, że pojawiają się inwazyjne wyskakujące okienka radzimy to zrobić Wykonaj skanowanie antywirusowe za pomocą jednej z bezpłatnych aplikacji wymienionych powyżej, aby można było natychmiast zidentyfikować sprawcę i kontynuować usuwanie aplikacji lub aplikacji, które generują wyskakujące okienka.

Wciąż w temacie bezpieczeństwa smartfonów zapraszamy do lektury naszych poradników Najlepszy darmowy antywirus dla Androida jest Jak chronić Androida przed złośliwym oprogramowaniem i złośliwymi aplikacjami, wirusami i oprogramowaniem szpiegującym?.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up