Bezpiecznie znajdź i zainstaluj niestandardowe kursory dla systemu Windows 10

Ludzie zawsze lubią zmieniać wygląd swojego komputera zgodnie z własnymi upodobaniami. Od tapet po wyjątkowe obudowy komputerowe — istnieje wiele sposobów na dostosowanie komputera do własnych potrzeb. Niektórzy ludzie lubią dostosowywać suwak w systemie Windows 10, aby pasował do motywu ich komputera. W końcu to miła odmiana od standardowej białej strzałki!

Chociaż pobieranie obrazu do użycia na obrazie lub profilu pulpitu jest bardzo łatwe, instalacja kursorów wymaga nieco więcej uwagi i uwagi. Nie tylko są one trochę trudne do skonfigurowania, ale mogą również być hotspotem dla wirusów i złośliwego oprogramowania, co zdecydowanie nie jest czymś, co należy przypadkowo zainstalować.

Indeks

Co należy wziąć pod uwagę

Pliki .Cur i .ani

Kiedy kursory są pobierane, zwykle są one w dwóch różnych formatach plików: .lekarstwo tak .ani. Są to statyczne pliki kursorów lub animowane pliki kursorów. Jeśli pobierzesz pakiet kursora i znajdziesz te pliki w folderze, nie napotkasz wielu, jeśli w ogóle, problemów. Są bezpieczne w instalacji i użytkowaniu.

.Inf plik

Robi się trochę mylące, gdy kursory przybywają jako pliki .informacje Często używany do instalowania oprogramowania i sterowników. Są one zwykle używane przez twórców kursorów, aby instalacja była bardzo szybka i łatwa. Chociaż można je wykorzystać w dobrej sprawie, czasami mogą zawierać obraźliwy kod. Jeśli pobrałeś plik .inf z renomowanej witryny, możesz go bezpiecznie uruchomić. W razie wątpliwości najlepiej jest zachować ostrożność i sprawdzić, czy dostępna jest opcja .cur lub .ani.

Wszystko inne

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zdawać sobie sprawę z typów plików .lekarstwo , .ani , Tak .informacje podczas pobierania kursorów. Oznacza to, że chociaż te trzy formaty są idealne dla niestandardowych kursorów, jest również odwrotnie – należy zachować szczególną ostrożność w przypadku typów plików, które nie należą do tych trzech. Jeśli pobierzesz pakiet kursora z nieco podejrzanej strony internetowej i zawiera on coś w rodzaju pliku .exe, Nie rób tego! Bez względu na to, jak fajne są kursory, nie warto ryzykować zainfekowania komputera czymś złym.

Gdzie je znaleźć?

Jeśli chodzi o pobieranie kursorów stron internetowych, staraj się trzymać z dala od podejrzanie wyglądających stron internetowych. Jak wspomniano powyżej, witryny reklamujące niestandardowe kursory i wygaszacze ekranu są często pełne złośliwego oprogramowania, którego nie warto dostosowywać. DeviantArt ,Projektant RW tak Archive.org to przykłady wysoko ocenianych witryn do bezpiecznego pobierania kursora.

Jeśli chcesz pobrać kursor z innej witryny, najpierw sprawdź, czy jest ona oznaczona jako dystrybutor złośliwego oprogramowania. Darmowe usługi, takie jak Norton Safe Web Mogą poinformować Cię, czy witryna została oznaczona jako niebezpieczna, a także poinformować, czy użytkownicy zidentyfikowali ją jako legalną lub jako dystrybutora złośliwego oprogramowania. Przed pobraniem czegokolwiek z dowolnej witryny sprawdź zarówno oceny usług, jak i użytkowników!

Instalacja i użytkowanie

Znalazłeś więc bezpieczne pobieranie dla Cursora i pobrałeś taki, który Ci się podobał. Jak zostanie wykorzystany pobrany plik? To zależy od typu pobranego pliku.

Zainstaluj kursor (plik For.inf)

Jeśli twoje kursory mają plik .inf, masz szczęście! Instalacja jest tak prosta, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy pliku .inf i kliknięcie Instaluj. To automatycznie zainstaluje kursory na twoim komputerze.

Nie zmienia to jednak automatycznie kursora na te, które zainstalowałeś. Jeśli chcesz zmienić suwak na ten, który właśnie zainstalowałeś, wykonaj poniższe czynności.

Nawigacja po menu myszy (dla wszystkich typów plików)

Pliki .cur i .ani należy zainstalować ręcznie za pomocą menu myszy, podczas gdy użytkownicy instalujący pliki .inf będą również musieli uzyskać do nich dostęp, aby zmienić kursor na nowo zainstalowany.

Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknij Panel sterowania.

Tutaj kliknij myszą.

Kliknij kartę Wskaźniki.

Zmień schemat (plik For.inf)

Jeśli zainstalowałeś kursory z pliku .inf, możesz go łatwo skonfigurować, klikając menu rozwijane Schemat i wybierając nazwę nowo zainstalowanego motywu kursora. Po zakończeniu możesz kliknąć Zastosuj, aby zobaczyć, jak wygląda, lub kliknąć OK, aby edytować i dokończyć nowy projekt kursora.

Kursor nawigacyjny (dla plików .cur i .ani)

Jeśli zamiast tego masz pliki .cur lub .ani, musisz ręcznie skonfigurować schemat. Wybierz typ suwaka, który chcesz dostosować, i kliknij Przeglądaj.

W wyświetlonym oknie przejdź do folderu zawierającego pliki .cur lub .ani i wybierz plik odpowiadający kursorowi, który edytujesz. Na przykład, jeśli wybrałeś normalny kursor wyboru, znajdź kursor w pakiecie, którego chcesz użyć jako kursora bazowego.

Gdy to zrobisz, możesz użyć przycisku Zapisz jako ... powyżej, aby zapisać swój wzór, dzięki czemu nie musisz powtarzać całej pracy!

Kilka porad

Niestandardowe wskaźniki myszy mogą być świetną zabawą, gdy chcesz dodać dodatkowy element personalizacji do swojego komputera. Niestety, istnieje wielu dystrybutorów wirusów i złośliwego oprogramowania, którzy używają niestandardowych kursorów do dystrybucji swoich programów wśród ofiar. Teraz wiesz, jak bezpiecznie wyszukiwać kursory i instalować je w systemie Windows 10.

Czy używasz niestandardowych kursorów na swoim komputerze? A może standardowe opcje systemu Windows działają za Ciebie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up