Avast, najlepszy darmowy program antywirusowy do zainstalowania na komputerze

Avast to obecnie najlepszy program antywirusowy, który chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami ze względu na jego wydajność i łatwość

Jeśli program antywirusowy wbudowany w system Windows 10 nie wystarczy do zapewnienia ochrony komputera, zawsze można zainstalować jeden z wielu bezpłatnych programów antywirusowych dostępnych w Internecie: niewątpliwie najbardziej docenianym i pobieranym przez włoskich użytkowników jest Avast, który jest szeroko stosowany przez wiele magazynów i ekspertów w dziedzinie Rozważany. najlepszy darmowy program antywirusowy dla komputerów z systemem Windowspotrafi połączyć lekkość pamięci masowej z możliwością blokowania zagrożeń w taki sposób, że kupowanie płatnego programu antywirusowego staje się zbędne, przynajmniej w środowisku domowym.

Zobaczmy, co w poniższym przewodniku Najważniejsze cechy programu Avast i dlaczego lepiej jest od razu postawić na niego, aby zapewnić bezpieczeństwo komputeraMożesz więc od razu wybrać go jako podstawowy program antywirusowy dla systemów Windows i zablokować wszelkie zagrożenia, na które możemy natknąć się podczas przeglądania Internetu lub czytania strony.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Najlepszy darmowy antywirus 2021 na PC

Indeks
 1. avast darmowy antywirus
  1. Interfejs Avast
  2. Funkcje Avast
  3. Wydajność i testy w Avast
  4. Wnioski

avast darmowy antywirus

Avast przeszedł długą drogę przez lata, osiągając bardzo wysoki poziom ochrony i wydajności darmowego produktu. W kolejnych rozdziałach pokażemy, jak wygląda interfejs Avast, jakie są główne cechy produktu oraz w jaki sposób możemy zweryfikować jego skuteczność poprzez niezależne testy.

Interfejs Avast

Początkowo Avast był niezwykle atrakcyjnym programem antywirusowym z konfigurowalnym interfejsem użytkownika za pomocą skórki i charakterystycznym oknem ostrzegawczym. W nowych wersjach Avast Grafika bardzo się rozwinęła, przyjmując bardziej stonowany i nowoczesny styl.

Dzięki temu interfejsowi możemy zachować wszystko pod kontrolą, w razie potrzeby szybko rozpocząć skanowanie, uzyskać dostęp do kwarantanny plików lub przeglądać liczne opcje Avast, aby spersonalizować wrażenia użytkownika i w razie potrzeby zwiększyć ochronę. Kiedy zamykamy interfejs, Avast jest nadal aktywny w pamięci i pokazuje ikonę w prawym dolnym rogu. W tym samym obszarze ekranu pojawią się okna powiadomień, które możemy kliknąć, aby usunąć lub poddać kwarantannie przechwycone złośliwe oprogramowanie.

Funkcje Avast

Avast to darmowy program antywirusowy, który ma bardzo dużą liczbę funkcji. Poniżej podsumowaliśmy najważniejsze z nich nieruchomości ten potężny program antywirusowy:

 • Silnik skanowania zoptymalizowany pod kątem uruchamiania w pamięci, który może skanować pliki, programy, aplikacje, pliki wykonywalne, instalatory, wiadomości e-mail, adresy URL, skompresowane pliki i pobieranie złośliwego oprogramowania.
 • Jest automatycznie aktualizowany, gdy tylko baza danych wirusów ulegnie zmianie
 • Posiada moduł skanowania w chmurze, który może przechwytywać nowe zagrożenia, a nawet blokować zaawansowane złośliwe oprogramowanie
 • Możemy również stworzyć bootowalny program antywirusowy z pamięci USB, CD lub DVD, który będzie przydatny jako dysk ratunkowy na wypadek, gdyby wirus zawiesił komputer i uczynił go bezużytecznym. Nośnik startowy może służyć do skanowania i czyszczenia zainfekowanych systemów.
 • Wykrywa luki w sieci Wi-Fi, a także może przechwytywać robaki rozprzestrzeniające się w sieci.
 • Dzięki Avast otrzymujemy dodatkową warstwę ochrony przed oprogramowaniem ransomware, która zapobiega blokowaniu ekranu i plików osobistych przez to niebezpieczne złośliwe oprogramowanie.
 • Możesz sprawdzać wiadomości e-mail pod kątem złośliwego phishingu i podejrzanych załączników.
 • Avast oferuje również opcję włączenia tego Nie Śledź w swojej wtyczce do przeglądarki w celu ochrony prywatności w Internecie bez śledzenia przez firmy reklamowe lub marketingowe.
 • Tryb ekspercki dla administratorów, którzy chcą zablokować zaawansowane ustawienia.

Dzięki tym właściwościom W rzeczywistości Avast staje się jednym z najlepszych darmowych programów antywirusowych na komputery PC.

Wydajność i testy w Avast

Avast to jeden z najlepszych programów antywirusowych w testach Porównania AV, których wyniki można odczytać w pliku dedykowana strona.

Analizując wszystkie testy przeprowadzone przez firmę, możemy zobaczyć wysoki poziom skuteczności w blokowaniu wszystkich typów złośliwego oprogramowania (z trzema gwiazdkami, maksimum dla porównań AV) i bardzo niewielki wpływ na wydajność systemu (również trzy gwiazdki podane tutaj ). A.Szybkie skanowanie w każdych warunkach i możliwość usunięcia wysokiej klasy złośliwego oprogramowania przechwyconego w systemie (trzy gwiazdki)

Kolejną stroną, na której możemy przetestować funkcjonalność Avast, jest TEST AV, dostępne od oficjalna strona.

Również w tym przypadku Avast uzyskuje najwyższe wyniki w zakresie wykrywania i używania złośliwego oprogramowania (ocena 6 na 6), wraz z doskonałą oceną wydajności (wynik 5,5 z maksymalnie 6).

Wnioski

Avast to niewątpliwie jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych darmowych programów, które mogą chronić komputer bez ograniczeń i bez żadnych kosztów dla użytkownika, który go używa. Avast jest prostszy i lżejszy niż większość innych programów antywirusowych, chociaż zaawansowane opcje nie są łatwe do zrozumienia dla początkujących (najlepiej tylko jeśli jesteś ekspertem w branży). W każdym razie może być również używany jako program antywirusowy na komputerach niedoświadczonych użytkowników, ponieważ już teraz oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przy podstawowych ustawieniach. Jeśli jeszcze nie pobraliśmy Avast, możemy go naprawić oficjalna strona produktu.

Aby przeczytać więcej artykułów na temat bezpieczeństwa, zapraszamy do dalszego czytania naszych artykułów Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym zapewniająca ciągłą ochronę w czasie rzeczywistym jest Pobierz płatny program antywirusowy: bezpłatne wersje próbne i aktualizacje.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up