Aplikacja do wysyłania plików na Androida i iPhone'a

10 aplikacji do przesyłania, wymiany, wysyłania lub przenoszenia plików przez Wi-Fi z jednego iPhone'a / iPada lub telefonu z Androidem na inny i odwrotnie

Udostępnianie plików nie jest mocną stroną iPhone'a ani iPada. Dlatego podczas przesyłania plików lub zdjęć z jednego telefonu komórkowego do drugiego używany jest Bluetooth. To nie jest najlepsza droga. Najszybszy i najwygodniejszy. Jeśli mamy iPhone'a, podczas gdy znajomy ma telefon z Androidem, jeśli wybieramy się na wycieczkę lub wieczór razem zrobić kilka zdjęć telefonem, fajnie byłoby mieć zdjęcia zrobione natychmiast i łatwo i odwrotnie, do wymiany im. Zdjęcia zrobione przez naszego znajomego. W większości przypadków użytkownicy korzystają w tym celu z WhatsApp, ale zdecydowanie mogą skorzystać z lepszych i wydajniejszych rozwiązań, zwłaszcza jeśli chcesz wysłać te zdjęcia większej liczbie osób. W rzeczywistości w sklepach z telefonami możemy znaleźć naprawdę przydatne aplikacje, które umożliwiają przenoszenie, wysyłanie i udostępnianie plików z jednego telefonu komórkowego / tabletu na inny bez kabli lub komputerów i niezależnie od systemu operacyjnego.

W tym artykule przyjrzymy się tym Najlepsze aplikacje na iPhone'a i Androida do wysyłania i udostępniania plików z jednego telefonu do drugiegoMożesz więc udostępniać pliki znajomym lub między urządzeniami osobistymi bez korzystania z Bluetooth (często zbyt wolno) lub poczty głosowej (co może ograniczać typ i rozmiar wymienianych plików).

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Jak przesłać dokumenty z komputera do smartfona

Indeks
 1. Jak wymieniać pliki między telefonami
  1. Najlepsze aplikacje do udostępniania plików
  2. Inne aplikacje do udostępniania plików
  3. Wnioski

Jak wymieniać pliki między telefonami

W kolejnych rozdziałach przedstawiamy najlepsze darmowe aplikacje do szybkiego udostępniania plików między urządzeniami, wykorzystujące Wi-Fi jako środek komunikacji (znacznie szybszy i stabilniejszy niż inne metody). W obu przypadkach telefony powinny znajdować się wystarczająco blisko, aby wyświetlać i udostępniać pliki z maksymalną prędkością.

Najlepsze aplikacje do udostępniania plików

Pierwsza aplikacja, którą polecamy do udostępniania plików między telefonami, to Podziel się mną (wcześniej znany jako MiDrop), zintegrowany ze wszystkimi smartfonami Xiaomi, a także dostępny w innych Urządzenia z systemem Android.

Dzięki tej aplikacji, dzięki systemowi automatycznego wyszukiwania urządzeń w pobliżu, możemy wymieniać dowolny typ pliku między telefonami i tabletami z systemem operacyjnym Android (jeśli aplikacja jest aktywna na obu telefonach lub na wszystkich telefonach w pobliżu). Alternatywnie możemy również nawiązać połączenie za pomocą kodu QR w celu nawiązania bezpiecznego i zaszyfrowanego połączenia. Aby udostępnić pliki, po prostu otwórz menedżera plików lub aplikację galerii w telefonie i naciśnij przycisk. dzielić i wybierz opcję Podziel się mną lub Udostępnij w pobliżuabyś mógł wysłać dowolny plik na pobliski telefon z Androidem.

Inną bardzo wydajną i bezpieczną aplikacją do udostępniania plików między urządzeniami z Androidem jest Pliki Google, dostępne do pobrania pod adresem Sklep Google Play.

Dzięki aplikacji Pliki Google mamy nowoczesny i łatwy w użyciu menedżer plików, narzędzie do czyszczenia systemu, które może usuwać zduplikowane lub oszczędzające miejsce pliki, a na koniec szybki system udostępniania plików. Aby skorzystać z tej ostatniej funkcji, otwieramy aplikację i przechodzimy do menu dzielić Poniżej wybierzemy, kto wyśle ​​lub otrzyma pliki, wybierzemy nazwę do wyświetlenia i na żądanie aplikacji wykonamy te same czynności z aplikacji plików naszego znajomego, aby wyświetlić w aplikacji jego nazwiska; Teraz możemy szybko wymieniać wszystkie pliki między urządzeniami z bardzo dużą prędkością transferu (w oparciu o hotspot Wi-Fi).

Jeśli szukamy systemu działającego na wszystkich systemach operacyjnych, możemy skupić się na aplikacji Udostępnij to, dostępne dla obu Android w tym samym czasie dla iPhone / iPad.

Dzięki tej aplikacji możemy szybko wymieniać pliki między telefonami z Androidem i iPhone'ami (i odwrotnie), korzystając z systemu zaproszeń w aplikacji lub znajdującej się w pobliżu wyszukiwarki telefonów (z aktywną aplikacją). Aby wysłać pliki, wystarczy otworzyć aplikację i wybrać jedną z ikon Zatwierdź lub dostajesz i zeskanuj kod QR telefonem odbierającym lub wyszukaj pobliskie urządzenia; W końcu możliwa będzie wymiana dowolnego typu aplikacji, dokumentu, zdjęcia czy wideo bez ograniczeń z prędkością sieci Wi-Fi (która jest tworzona na tę okazję).

Inne aplikacje do udostępniania plików

Aplikacje, które omówiliśmy powyżej, są bez wątpienia najlepszymi aplikacjami do wysyłania plików na Androida i iPhone'a dzięki prostemu interfejsowi. Metody wymiany w zasięgu wszystkich użytkowników i wysoka prędkość transmisji bezprzewodowej. Jeśli chcemy wypróbować inne podobne aplikacje, możemy wybrać jedną z tych z poniższej listy, aby zawsze mieć ważną alternatywę:

 • Aplikacja telegram pozwala na wysyłanie plików z telefonu komórkowego (Andorid lub iPhone) również sporego rozmiaru iz dowolnym rozszerzeniem. Możemy nie tylko udostępniać pliki znajomym, ale możemy również przesyłać pliki między sobą, abyśmy mogli przenieść je na dowolne urządzenie, na którym skonfigurowaliśmy Telegram.
 • Sposób użycia Whatsapp Umożliwia wysyłanie plików, chociaż w tym przypadku ograniczenia przestrzeni dyskowej i obsługiwane rozszerzenia ograniczają użycie jako systemu przesyłania plików (lepiej wykorzystaj Telegram).
 • Wysyłaj w dowolne miejsce to świetna aplikacja do przesyłania plików między Androidem, iPhonem i komputerem. Ta aplikacja używa Wi-Fi Direct do wysyłania plików do urządzeń z 256-bitowym szyfrowaniem. Limit wynosi 50 GB na plik.
 • Szybki transfer plików to kolejna aplikacja, która umożliwia przesyłanie i przenoszenie plików między telefonami z Androidem przez WiFi bez ograniczeń. Specjalnością jest to, że transfer odbywa się bezpośrednio, czyli bez połączenia z internetem. Ponadto aplikacja nie jest wymagana przez odbiorcę pliku (z tego powodu odbiorcą może być również iPhone). Przesyłanie plików można również wykonać za pomocą kodu QR.
 • Rzut Przydatne jest jednoczesne przesyłanie lub udostępnianie albumów zdjęć lub kolekcji wideo z iPhone'a.
 • WeTranfer do iPhone i dla Android to bardzo znana i popularna aplikacja i usługa online, która umożliwia udostępnianie wszelkiego rodzaju plików.
 • Mogą być używane razem Wreszcie jest to aplikacja na Androida i iPhone'a / iPada, Windowsa i Maca, która umożliwia wymianę plików między telefonami, a nawet między telefonami komórkowymi a komputerami. Możesz zainstalować aplikację na każdym urządzeniu, przeglądać inne podłączone terminale i wybrać pliki do wymiany. Wszystkie urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.
 • pchnięcie to najbardziej znana i popularna aplikacja, kiedy tylko chcesz Udostępniaj zdjęcia między dwoma smartfonami, Android i iPhone. Jest to najłatwiejsza w użyciu aplikacja i, jak omówiono w innym artykule, Pushbullet służy do przesyłania plików z telefonu do komputera szybko i szybko. Pushbullet to najczystsza i najprostsza aplikacja interfejsu, całkowicie bez przycisków, oparta na geście zderzenia terminali, wymianie plików i całym procesie zatwierdzania.

Możemy również przeczytać nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej Przesyłaj pliki do chmury WhatsApp i Telegram.

Wnioski

Z pewnością nie brakuje systemów przesyłania plików na Androida i iPhone'a, które pozwalają na wymianę plików bez żadnych ograniczeń bez konieczności przechodzenia przez Internet. Jest to bardzo ważne, gdy dbamy o prywatność: w przypadku aplikacji zalecanych powyżej używamy tylko bezpiecznych aplikacji do udostępniania plików naszym znajomym bez korzystania z połączenia internetowego. Aplikacje przedstawione w instrukcji są również bardzo łatwe w konfiguracji. Do skonfigurowania połączenia i wymiany plików potrzeba bardzo niewiele.

Inne aplikacje na Androida Dzięki niemu możesz udostępniać i wymieniać pliki. Znajdziemy je w naszej instrukcji Jak przesyłać pliki między telefonami z systemem Android (przez Bluetooth lub Wi-Fi).
Jeśli musimy udostępniać zdjęcia między dwoma telefonami, możemy również przeczytać nasz poradnik Jak wymieniać zdjęcia między dwoma telefonami (Android i iPhone).

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up