Anonimowe wyszukiwarki (alternatywa dla Google), takie jak DuckDuckGo

DuckDuckGo i StartPage umożliwiają przeprowadzanie anonimowych wyszukiwań w Internecie bez śledzenia wyszukiwania

Wszyscy we Włoszech używają Google jako wyszukiwarki, chociaż z tego punktu widzenia istnieje wiele ważnych alternatyw. Na przykład w Microsoft Edge, domyślnej przeglądarce dla systemu Windows 10, znajdujemy wyszukiwarkę zainstalowaną na Bing, wyszukiwarkę Microsoft, która wygląda jak dość dokładna wyszukiwarka, a teraz obsługuje również zapytania wyszukiwania Yahoo.

Ale kto chce udoskonalić swoje wyniki Znajdź rzeczy, których Google nie może znaleźćSzukaj bardziej szczegółowych odpowiedzi, znajdź filmy lub źródła, które są niedostępne lub nieautoryzowane przez Google, a zwłaszcza gdy szukasz instrukcji lub poradników. może zrobić więcej badań Korzystanie z wyszukiwarek, które szanują prywatność i umożliwiają wyszukiwanie czegokolwiek. Przyjrzyjmy się anonimowym alternatywnym wyszukiwarkom Google, abyśmy mogli rozszerzyć pole wyszukiwania, szukając nowych źródeł lub nowych filmów, których nie znaleziono.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: 50 stron internetowych do wyszukania czegoś w Internecie

Indeks
  1. Przewodnik po alternatywnej wyszukiwarce
    1. Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarkach
    2. Alternatywne wyszukiwarki Google
    3. Wnioski

Przewodnik po alternatywnej wyszukiwarce

Alternatywne wyszukiwarki mogą być używane zarówno jako strona główna przeglądarki, jak i jako wyszukiwarka paska adresu przeglądarki, ponieważ wszystkie oferują bardzo wysoki poziom integracji. W razie wątpliwości przeczytaj pierwszy rozdział, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować jedną z poniższych wyszukiwarek.

Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarkach

Oczywiście, gdy używamy Google Chrome, wyszukiwarka Google jest wszędzie, nawet w pasku adresu. Aby zmienić wyszukiwarkę paska adresu, przynajmniej raz otwieramy wyszukiwarkę alternatywną, następnie wciskamy menu w prawym górnym rogu z trzema kropkami i przechodzimy do menu ustawieniaPrzewiń w dół do menu Zarządzaj wyszukiwarkamiKliknij trzy kropki obok nazwy alternatywnej wyszukiwarki, której chcesz użyć, a następnie kliknij element Zdefiniuj domyślnie.

Jeśli zamiast tego użyjemy Microsoft Edge w wersji Chromium Naciśnijmy menu w prawym górnym rogu i przejdźmy do menu ustawieniaOtwórzmy menu Poufność, badania i usługiPrzewiń w dół do sekcji Pasek adresu i wyszukiwanieOtwórz menu Zarządzaj wyszukiwarkami, naciśnij trzy kropki obok alternatywnej wyszukiwarki i na koniec wybierz element Zdefiniuj domyślnie.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury naszego poradnika Zmień domyślną wyszukiwarkę w Chrome, Edge, Firefox i Safari.

Alternatywne wyszukiwarki Google

Pierwsza wyszukiwarka anonimowych wyszukiwań to DuckDuckGo, dostępne od oficjalna strona.

DuckDuckGo ma wysoką wartość w porównaniu z Google i innymi podobnymi wyszukiwarkami: to plik Open source i bezpłatna wyszukiwarka, nieocenzurowanakto Prywatność użytkownika bez monitoringu badań e bez zbierania danych wykorzystywane do celów reklamowych. Jako anonimowa wyszukiwarka, witryny znalezione za pośrednictwem DuckDuckGo nie mogą zidentyfikować użytkownika. Ponadto, w przeciwieństwie do Google, na wyniki nie mają wpływu poprzednie wyszukiwania ani preferencje użytkownika.
W zależności od wyszukiwanego hasła u góry mogą pojawić się informacje, które pomogą zawęzić wyszukiwanie za pomocą sugerowanych terminów. DDG sprawdza się świetnie, gdy szuka się nazwy produktu lub usługi lub firmy, dlaczego Pierwszym wynikiem jest zawsze oficjalna strona internetowa który czasami jest również oznaczony. Możesz również znaleźć pomysły badawcze po prawej stronie, aby znaleźć inne powiązane informacje. Jeśli wrócisz do karty Ustawienia, która nadal znajduje się w prawym górnym rogu, możesz dowiedzieć się, ile DDG można dostosować, zarówno pod względem kolorów i grafiki, jak i ustawień prywatności. Mówiąc najprościej, możesz zmienić to, co chcesz, w dowolny sposób.
DuckDuckGo może być również używany jako plik okrojona wersjajeszcze lżejsze i bez zbędnych elementów. DuckDuckGo pozwala również na użycie bardzo przydatnych parametrów poleceń. ZA. Wyszukaj inne strony internetowe, takie jak YouTube, Wikipedia, Twitter, Facebook itd. Po prostu napisz na przykład: ! Google Pomhey w Google słowo pomhey lub . Wiele innych witryn internetowych widocznych w Ta strona.

Inną przyjazną dla prywatności wyszukiwarką jest Strona główna, dostępne od oficjalna strona.

W przeciwieństwie do innych wyszukiwarek, StartPage nie rejestruje adresów IP użytkowników i nie przekazuje żadnych danych osobowych do firmy zewnętrznej, tak jak jest to napisane na stronie z Informacje o ochronie danych). StartPage oferuje następnie plik prywatny serwer proxy Umożliwi to otwarcie dowolnej strony znalezionej przez wyszukiwanie, abyś mógł to zrobić otwierać zablokowane witryny we Włoszech lub subskrybować niedostępne usługi. Możesz użyć StartPage, aby określić doskonałą trafność wyników dla wyszukiwania jednego lub dwóch słów. Wyniki są pomieszane i zrujnowane, jeśli szukasz rzeczy ze zbyt dużą liczbą słów, tak jak w Bing (ale wyniki są inne). Podobnie jak w przypadku Bing, jeśli szukasz nazwy produktu lub firmy, pierwszym wynikiem może nie być oficjalna karta tej firmy lub produktu, ale coś innego, co nie jest wymagane. Google pozostaje najlepszym w tej dziedzinie, ponieważ zawsze powinno znaleźć oficjalne źródło przynajmniej wśród 5 najlepszych wyników. StartPage otwiera każdą witrynę w nowej karcie. Jest to bardzo przydatne, aby uniknąć konieczności powrotu za każdym razem. StartPage ma również książkę telefoniczną i jest jedną z głównych stron internetowych, na których Znajdź adres i imię osoby na podstawie numeru telefonu.

Inną wyszukiwarką, która szanuje prywatność użytkowników podczas wyszukiwania, jest Qwant, Dostępne od oficjalna strona.

Ta wyszukiwarka jest równie szybka i precyzyjna jak Google, ale z wyjątkowo wyższym poziomem poufności, ponieważ nieNie zawiera komunikatu promocyjnego w pierwszych kilku wynikach, a jedynie nagradza wyniki Jest to bardziej adekwatne do tego, czego szukasz w Internecie, bez dawania pierwszeństwa tym, którzy płacą lub używają Adsense.
Silnik może być również używany do wyszukiwania zdjęć, filmów, produktów na sprzedaż, muzyki, map i wiadomości. W tym ostatnim punkcie znajdziesz również odpowiednie informacje na temat wyszukiwanego hasła bezpośrednio po prawej stronie.

Wnioski

Chociaż korzystanie z Google jest zawsze nieuniknione, a nie Zmień domyślną wyszukiwarkę przeglądarkiDałbym szansę Qwant, a zwłaszcza DuckDuckGO, bo tak jest anonimowe prywatne wyszukiwarki, zarówno dlatego, że Znajdują to, czego nie mogą znaleźć w Googlei dlatego, że oferuję je dla niektórych rodzajów badań Najlepsze rezultaty, niewrażliwy na potężne moce i cenzurę.

Jeśli szukamy konkretnych osób, zachęcamy do lektury naszych poradników Jak wyszukiwać na Facebooku i znajdować wiadomości, znajomych i wszystko jest Znajdź osoby z twarzami na zdjęciach, rozpoznając twarz.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up