AMD kontra Nvidia: które GPU były lepsze w 2019 roku?

Na rynku kart graficznych od lat trwa walka o to, która firma zrobi najlepszy produkt, AMD czy NVIDIA. Z każdym nowym produktem każda firma stara się prześcignąć drugą i zdobyć nową dominację. Znowu. W rzeczywistości każda firma robi dobry produkt, a „lepszy” to subiektywne określenie dla graczy. Różne wymagania wymagają różnych kart, a różne budżety oznaczają, że wydajność będzie się różnić. Rzućmy więc okiem na obecny krajobraz GPU i zobaczmy, która dedykowana karta graficzna jest najlepsza dla Twojego portfela.

Indeks
 1. Budżet - Mniej niż 200 €
  1. AMD
  2. NVIDIA
 2. Klasa średnia - 200 € do 350 €
  1. AMD
  2. NVIDIA
  3. Zwycięzca: zbyt blisko, by powiedzieć
 3. Daleki zasięg - od 350€ do 500€
  1. AMD
  2. NVIDIA
  3. Zwycięzca: AMD
 4. Bez limitu + 500 €
  1. AMD
  2. NVIDIA
  3. Zwycięzca: NVIDIA
 5. ukończenie szkoły

Budżet - Mniej niż 200 €

W zależności od tego, jak na to spojrzysz, w tym przedziale cenowym wygrana jest albo najtrudniejsza, albo najłatwiejsza. Zbudowanie komputera do gier z ograniczonym budżetem, który może grać w różne najnowsze gry, od dawna jest wyzwaniem. Biorąc pod uwagę, że większość budżetu idzie na kartę graficzną, decyzja jest trudna.

AMD

Jeśli Twój budżet wynosi około 200 USD, nie znajdziesz lepszej opcji niż RX 590. Nie popełnij błędu, ta karta to świetny zakup. Zbuduj prawdziwy zestaw do gier na PC i możesz grać w niektóre z najnowszych tytułów AAA dostępnych na rynku w rozdzielczości 1080p. Jeśli przesuniesz kartę trochę dalej, zobaczysz, jak wygląda wydajność 4K w przystępnej cenie. Dzięki dwóm wentylatorom i technologii chłodzenia odtwarzanie 4K nie jest niemożliwe, ale musisz mieć oko na temperaturę, aby się upewnić, że się nie przegrzeje. A kiedy chcesz spróbować swoich sił w grach wirtualnej rzeczywistości, ta karta jest gotowa.

NVIDIA

W porównaniu do naszego nowego faworyta w tym przedziale cenowym, GTX 1050 Ti, ten GTX 1650 to zauważalna poprawa. Można go bardzo dobrze łączyć z dowolnym monitorem G-Sync A dzięki solidnej liczbie klatek na sekundę do grania w rozdzielczości 1080p jest to energooszczędny chip, który jest wart każdego grosza. Model Zotac oferuje poprawę szybkości zegara i rdzenia, a także szybszą pamięć. Fakt, że nie są wymagane żadne dodatkowe zewnętrzne zasilacze, oznacza, że ​​możesz oszczędzać energię podczas jednoczesnego grania w niektóre nowoczesne tytuły AAA.

Klasa średnia - 200 € do 350 €

AMD

Jeśli czujesz się komfortowo z niewielką poprawką w celu uzyskania maksymalnej wydajności, nie możesz tego pobić w tym przedziale cenowym AMD RX 5700. Wszystko poza najbardziej wymagającym tytułem AAA leci ze średnią 60-90 fps dzięki 8 GB pamięci wideo. Nie zdziwisz się, że ta karta z łatwością radzi sobie z 60-90 klatkami na sekundę w każdej nowoczesnej grze QHD. Jak na swoją cenę jest to zaskakująco potężna karta, a po poprawkach będzie latać.

NVIDIA

Podobnie jak jego konkurent AMD, Nvidia GeForce GTX 1660 Ti jest potężnym konkurentem poniżej 350 euro. Nvidia oferuje wydajność, która często może konkurować z jej droższym rodzeństwem i wyposażyła tę kartę w mnóstwo wydajności. Możesz uruchomić dowolną grę w rozdzielczości 1080p, a ona się uśmiechnie i ruszy dalej. Najlepsze jest to, że ma jedną z najlepszych technologii chłodzenia. Dodaj to do potężnego potencjału podkręcania i jesteś na podium.

Zwycięzca: zbyt blisko, by powiedzieć

Jest to kategoria, w której jesteś naprawdę bardzo blisko bycia wybranym. Nvidia wygrała fenomenalną technologią chłodzenia, ale AMD nieco wyprzedza pod względem wydajności. Nie możesz się pomylić z żadną kartą graficzną.

Daleki zasięg - od 350€ do 500€

AMD

Ustawienie poprzeczki dla występu poniżej 500 euro jest takie AMD RX 5700 XT. Testy gier innych firm pokazują o około 30% lepszą ogólną wydajność niż konkurencyjna Nvidia 2060 Super. Ta różnica jest trudna do zignorowania, zwłaszcza gdy masz punkt cenowy, w którym gry e-sportowe naprawdę kwitną. Nie ma wątpliwości, że zakup tego procesora graficznego jest niebezpiecznie zbliżony do wydajności GPU z najwyższej półki i już samo to czyni go zwycięzcą.

NVIDIA

W tej cenie zaczynasz myśleć o grach w rozdzielczości 1440p i Nvidia GeForce RTX 2060 Super dostarcza. Jest tu wiele do polubienia z konkurencyjną ceną i kreacją karty, która wygląda naprawdę dobrze. Nie jest gotowy, aby zmierzyć się ze wszystkimi tytułami AAA, ale jest wystarczająco dużo mocy, aby zasilić zarówno e-sporty, jak i tytuły premium. Jeśli stała wydajność jest na szczycie listy życzeń, ta karta powinna znajdować się na liście życzeń Amazon.

Zwycięzca: AMD

AMD zrobiło wszystko, co w jego mocy, z 5700 XT, a wydajność mówi sama za siebie. Musisz zapłacić trochę więcej niż opcja NVIDIA, ale zyskujesz znacznie większą wydajność za ten dodatkowy koszt.

Bez limitu + 500 €

AMD

Na nieszczęście dla AMD, gdy znajdziesz się w przedziale cenowym 500 $ i wyższym, sprawy stają się nieco mętne. Firma po prostu nie może konkurować ze swoimi wyższej klasy konkurentami Nvidii. Mówiąc prościej, AMD nie gra na tym poziomie. W naszym poprzednim podsumowaniu mamy to RX Vega 64ale trudno doradzić co do najnowszej AMD 5700 XT i jego silny zwrot za pieniądze. Jest nadzieja, że ​​pewnego dnia AMD wejdzie w ten segment rynku i prześcignie konkurencję, podobnie jak w średnim i niskim segmencie cenowym.

NVIDIA

Podczas gdy AMD zmaga się z high-endem, Nvidia jest bardziej niż szczęśliwa, że ​​może pozbierać kawałki. Jeśli pieniądze nie mają znaczenia, zdobądź to Nvidia RTX 2080 Ti, obecny król rynku kart graficznych. Uruchom dowolną wybraną grę AAA na tym procesorze graficznym i nie zwolni. Nie ma wątpliwości, że jest to karta dla Ciebie, jeśli chcesz zagłębić się w gry VR lub doświadczyć grafiki 4K. Poza grą, ta plansza jest świetna dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w modelowaniu 3D. Dla każdego, komu zależy na ekstremalnych osiągach, lepiej się nie da. Twoi znajomi lub rodzina będą zazdrośni, gdy płynnie grasz w najlepsze, co komputer ma do zaoferowania.

Zwycięzca: NVIDIA

Nic dziwnego, że Nvidia wygrywa bez udziału AMD. Nvidia RTX 2080 Ti to świetna karta i byłaby twardą konkurencją dla porównywalnej oferty AMD. To jest takie dobre.

ukończenie szkoły

Konkurencja na rynku dedykowanych kart graficznych jest zacięta i jest to dobra rzecz dla konsumentów. Zarówno niski, jak i średni zakres mają fantastyczny poziom konkurencji. Nvidia, niegdyś dominujący gigant w tej branży, nie jest zadowolona z inwestycji AMD. AMD wykonało świetną robotę, oferując kilka świetnych opcji, aby wrócić do kosmosu. Na przykład serwisy z grami komputerowymi zgadzają się, że seria RX 580/590 to fantastyczna wartość i wydajność.

Chociaż poszczególne karty AMD mogą oferować najlepszą wydajność w swojej klasie, to nie wszystko. Dzięki ogromnemu wolumenowi dostaw Nvidia pozostaje mistrzem wśród kart graficznych. W prawie każdym przedziale cenowym istnieją mocne rekomendacje. To dobra wiadomość dla konsumentów, którzy często mogą znaleźć te karty rabatowe u wielu różnych sprzedawców.

Chcesz dokonać zakupu już dziś? Nie możesz się pomylić z żadną z kart graficznych wymienionych w każdej kategorii. Może ci to nie ułatwiać, ale konkurencja zawsze jest dobra.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up