Alarm, dzwonek lub alarm, gdy telefon jest prawie pusty

Aplikacje na Androida i iPhone'a, które aktywują dzwonek lub alarm, gdy bateria jest prawie rozładowana

Nowoczesne telefony powiadomią użytkownika, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej określonego progu (zwykle 20%), a także często emitują dźwięk ostrzegawczy i wyświetlają okno z prośbą o przejście w tryb uśpienia. Dźwięk ten jednak się nie powtarza i łatwo go źle zrozumieć, nie słychać go (zwłaszcza jeśli telefon jest w rękach starszej osoby) lub co gorsza zignorować: w efekcie otrzymujemy całkowicie rozładowany i niedziałający telefon: dzwoni i wiadomości z aplikacji Odbierz.

Obecnie żaden telefon nie ma natywnej funkcji aktywowania określonego alarmu lub dzwonka, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej określonego poziomu. wtedy nieuchronnie musimy pobierać aplikacje innych firm. W kolejnych rozdziałach pokażemy tylko najlepsze darmowe aplikacje, aby dodać dźwięk ostrzegawczy, gdy telefon jest praktycznie martwy.

Indeks
 1. Aplikacja na Androida do aktywacji ostrzeżenia o niskiej linii telefonicznej
  1. Alarm baterii
  2. Mówiący alarm baterii
  3. Alarm obciążenia
  4. Powiadomienie o poziomie baterii
  5. Ostateczny alarm baterii
 2. Aplikacja na iPhone'a do aktywacji alarmu dla martwych telefonów
  1. Ostrzeżenie o baterii
  2. Alarm baterii i danych
  3. ukończenie szkoły

Aplikacja na Androida do aktywacji ostrzeżenia o niskiej linii telefonicznej

Alarm baterii

Pierwszą aplikacją, którą zalecamy wypróbować na telefonach z Androidem, jest Alarm baterii, dostępny za darmo na Sklep Google Play.

Dzięki tej aplikacji możemy ustawić alarm dźwiękowy, gdy bateria osiągnie pożądany minimalny poziom (np. 20%): Poziom można ustawić przesuwając suwak Alarm minimalny. Wśród opcji, które można aktywować w aplikacji, znajdziemy również opcję odbierania alarmu głosowego (z męskim lub żeńskim ostrzeżeniem o niskim stanie baterii), opcję drzemki w regularnych odstępach czasu (możliwość dostosowania) oraz kilka przydatnych informacji o stanie baterii (u góry po lewej).

Mówiący alarm baterii

Inną przydatną aplikacją, aby uzyskać wyraźne ostrzeżenie o niskim poziomie baterii na telefonie z Androidem, jest Mówiący alarm baterii, dostępny za darmo na Sklep Google Play.

Konfigurując tę ​​aplikację, możemy otrzymywać różne rodzaje ostrzeżeń o niskim stanie baterii: alarm głosowy (z konfigurowalnym głosem żeńskim lub męskim), budzik i ciągłe powiadomienie na telefon, które również mogą być używane razem. W opcjach aplikacji możemy znaleźć minimalny poziom ustawienia ostrzeżenia (zalecamy ustawienie 20%), interwał, z jakim ostrzeżenia się powtarzają, a także szczegółowy wykres cykli ładowania jakim poddawany jest telefon. aby dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu.

Alarm obciążenia

Kolejną przydatną aplikacją do dodawania powiadomień do martwych telefonów z Androidem jest Alarm obciążenia, do pobrania za darmo z Sklep Google Play.

Dzięki tej aplikacji możemy ustawić alarm, gdy telefon ma minimalny poziom naładowania (np. dla każdego rodzaju alarmu możemy wybierać pomiędzy dzwonkami i dźwiękami alarmowymi, które są w pamięci telefonu, a także możemy wybierać spośród bardzo przydatnych opcji takich jak drzemka alarm, wibracja Aktywuj dla każdego alarmu i wybierz, czy chcesz zastosować efekt narastania do dźwięku alarmu.

Powiadomienie o poziomie baterii

Możemy również wypróbować aplikację na smartfony z systemem Android Powiadomienie o poziomie baterii, dostępny za darmo na Sklep Google Play.

Dzięki tej aplikacji możesz ustawić spersonalizowany alarm, gdy osiągniemy minimalny poziom naładowania (konfigurowalny) i aktywować poręczny system przypominania, dzięki czemu możesz otrzymać powiadomienie, dźwięk lub alarm, do tego, do czego naładowaliśmy telefon. Aplikacja pozwala również ustawić alarm, gdy telefon osiągnie maksymalny poziom naładowania, a także ustawić alarm na maksymalny poziom naładowania (np. 80%, idealne latem, aby uniknąć przegrzania baterii).

Ostateczny alarm baterii

Ostatnią aplikacją, którą zalecamy wypróbować na telefonach z Androidem, jest Ostateczny alarm baterii, dostępny za darmo na Sklep Google Play.

Jest to prawdopodobnie najbardziej kompletna aplikacja w grupie, ponieważ pozwala ustawić alarm, aby osiągnąć wcześniej zdefiniowany poziom naładowania i otrzymać powiadomienie na komputerze (poprzez dedykowane rozszerzenie) o zrobieniu zdjęcia użytkownikowi wykonującemu telefon. (za pomocą przedniej kamery) i przeglądać historię przeprowadzonych doładowań w celu uzyskania cennych informacji o stanie zdrowia używanego smartfona.

Aplikacja na iPhone'a do aktywacji alarmu dla martwych telefonów

Ostrzeżenie o baterii

Aby uzyskać alarm lub alarm, gdy iPhone jest prawie pusty, możemy pobrać aplikację Ostrzeżenie o baterii, dostępny bezpłatnie odSklep z aplikacjami Apple.

Instalując tę ​​aplikację na iPhonie, możemy ustawić dźwięk ostrzegawczy zarówno, gdy bateria spadnie poniżej określonego poziomu (np. 20%), jak i gdy bateria jest naładowana lub osiągnie pożądany poziom naładowania (np. 80%). Aplikacja umożliwia wybór pomiędzy dźwiękami alarmowymi zawartymi w smartfonie, a także definiowanie innych utworów lub dźwięków pobranych z aplikacji muzycznej lub zapisanych w pamięci wewnętrznej telefonu.

Alarm baterii i danych

Kolejna aplikacja, której możemy użyć na iPhonie, aby dodać dzwonek lub alarm, gdy telefon jest martwy, to Alarm baterii i danych, do pobrania za darmo zSklep z aplikacjami Apple.

Dzięki tej aplikacji, po osiągnięciu określonego poziomu naładowania, możemy ustawić alarm dźwiękowy lub alarm, aby osiągnąć pozostałą autonomię i naładować iPhone'a. Oprócz ostrzeżeń dotyczących baterii aplikacja może być również używana do monitorowania zużycia danych w sieci komórkowej, odtwarzając dźwięk ostrzegawczy, jeśli iPhone pobiera zbyt dużo danych z sieci komórkowej.

ukończenie szkoły

Instalując jedną z powyższych aplikacji nie mamy już wymówek, gdy telefon wyłącza się z powodu rozładowanej baterii: możemy faktycznie szybko ustawić alarm lub wywołać alarm, który włącza się za każdym razem, gdy telefon jest naładowany w 20% (idealna wartość). możliwość ładowania przez dedykowaną ładowarkę USB lub przez power bank (gdy jesteśmy daleko od domu).

Wciąż w temacie personalizowanych budzików zapraszamy do zapoznania się z naszymi instrukcjami Najlepsza aplikacja budzika na Androida z inteligentnymi, spersonalizowanymi budzikami oraz Aplikacja budzika na iPhone'a, najlepsza z inteligentnymi budzikami i muzyką.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up