Adapter PCI vs USB WiFi

WiFi stało się centralną częścią połączenia internetowego. Jeśli nie masz szczęścia, aby połączyć się za pomocą sieci Ethernet, Wi-Fi nadal jest świetną opcją do szybkiego połączenia. Jednak gdy łączysz się z Internetem, masz do czynienia z dwiema najpopularniejszymi opcjami: adapterem PCI i adapterem USB, które wykonują dokładnie to samo zadanie, co połączenie z Internetem, ale nie jest jasne, jakie są różnice.

Jeśli planujesz zainstalować komputer w sieci WiFi, jakie opcje są dla Ciebie dostępne i która jest dla Ciebie najlepsza?

Indeks
 1. Adapter PCI
  1. W czym ona jest dobra?
  2. Kiedy powinieneś go mieć?
 2. Adapter USB
  1. Co ona robi dobrze
  2. Kiedy powinieneś go mieć?
 3. To Twoja decyzja

Adapter PCI

Adaptery PCI były od samego początku podstawą łączności WiFi. Po podłączeniu do gniazda PCI w komputerze mają antenę wystającą z tyłu komputera, aby zmaksymalizować sygnał.

W czym ona jest dobra?

Ponieważ karty PCI są wyposażone w anteny, mogą oczywiście odbierać silniejszy sygnał niż adaptery USB. Chociaż możesz znaleźć adaptery USB, które mają podłączoną jedną lub dwie anteny, możesz łatwo znaleźć kartę PCI z zainstalowanymi dwiema lub trzema antenami, nawet lepiej, jeśli masz problem z uzyskaniem przyzwoitego sygnału za pomocą karty PCI, którą można łatwo wyjąć antenę i wymienić jest znacznie mocniejszy, co może nie być możliwe w przypadku niektórych modeli USB.

Porty USB można również zwolnić za pomocą gniazda PCI. Podłączenie adaptera do portu USB może być prawdziwym problemem, gdy gniazda USB są pełne i trzeba podłączyć coś innego. Kiedy nie będziesz już polegać na USB i przenosisz go na komputery PC, możesz podłączyć dowolną liczbę klawiatur, myszy, tabletów, telefonów lub innych urządzeń, nie martwiąc się o usunięcie Internetu w razie potrzeby.

Zgłoszono również, że adaptery USB mogą być podatne na przegrzanie, gdy są używane do intensywnej aktywności sieciowej. Chociaż nie wszystkie adaptery USB zawiodą pod ogromnym obciążeniem, możesz całkowicie rozwiązać ten problem, po prostu wybierając kartę PCI. W ten sposób możesz bez obaw wykonywać dowolną liczbę transferów danych.

Kiedy powinieneś go mieć?

Adaptery PCI są doskonałym wyborem, jeśli masz komputer stacjonarny, masz wolne gniazda PCI, martwisz się o utrzymanie wolnych gniazd USB, wykonujesz zadania wymagające dużej ilości danych, takie jak przesyłanie strumieniowe wysokiej jakości i duże pliki do pobrania, i bardzo martwisz się o sygnał zasilania. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją kartę, najlepszym rozwiązaniem jest PCI.

Adapter USB

Jako najnowszy wpis, adaptery USB zaczęły się niepewnie w porównaniu z ich odpowiednikami PCI. Jednak przez lata zbudowali się, aby konkurować z kartą PCI i dokonali wyboru między nimi.

Co ona robi dobrze

Adaptery USB są bardzo łatwe w instalacji. Oczywiście instalacja adaptera PCI zdecydowanie nie jest najbardziej złożoną konfiguracją sprzętową, ale nie ma to jak podłączenie czegoś do znanego portu USB. Jeśli boisz się otwierania komputera w celu zainstalowania sprzętu, nie musisz już łączyć się z komputerem za pomocą adaptera USB i bawić się gniazdami na płycie głównej.

Możesz także kupić adaptery, które są dostarczane w „kołyskach”. Są to zasadniczo przedłużenia portu USB, długie kable USB ze wspornikiem na końcu, który utrzymuje adapter na miejscu. Podłącz kabel do komputera, podłącz adapter do podstawy i umieść podstawę w miejscu, w którym adapter może odbierać najsilniejszy sygnał. W ten sposób możesz pokonać zakleszczenia i uniknąć przeszkód w zabijaniu WiFi, po prostu przesuwając adapter.

Adaptery PCI mogą mieć zainstalowane przedłużenia anteny, które odgrywają podobną rolę. Przy tak dużej liczbie adapterów USB dołączonych domyślnie do stacji dokującej zakup adaptera USB rozwiązuje dwa problemy w jednym!

Są również świetne, gdy szukasz rozwiązania problemu z Wi-Fi w laptopie. Laptopy są wyposażone w adapter WLAN zintegrowany z urządzeniem, który jest ukryty w kompaktowym sprzęcie. Jeśli ten adapter się zepsuje, zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony lub ma bardzo słabą siłę sygnału, bardzo trudno będzie go naprawić bez pomocy profesjonalisty.

Laptopy z gniazdami PCI są obecnie coraz rzadsze, ale prawie na pewno mają port USB, więc adaptery USB są łatwym zamiennikiem źle działającego adaptera do laptopa.

Kiedy powinieneś go mieć?

Jeśli lubisz wygodę adaptera, który jest łatwy w instalacji lub ma własną podstawkę, dzięki czemu możesz umieścić adapter w swoim pokoju, USB jest najlepszą opcją. Jest to również najlepsza opcja, jeśli nie możesz fizycznie zainstalować karty PCI, np. B. z laptopem. Adaptery USB mogą być bardzo niedrogie; To sprawia, że ​​jest to dobra opcja dla osób z ograniczonym budżetem lub tanim rozwiązaniem dla wadliwego wbudowanego adaptera.

To Twoja decyzja

Chociaż zarówno adaptery PCI, jak i USB wykonują swoją pracę, różni użytkownicy chcą różnych rzeczy od swoich adapterów. Teraz już wiesz, jakie są zalety obu i gdzie one świecą. Pamiętaj, aby zawsze kupować dobrze oceniane i niezawodne produkty, w przeciwnym razie wybór adaptera nie będzie miał większego znaczenia!

Wolisz PCI czy USB? A może masz inne ulubione rozwiązanie Wi-Fi? Daj nam znać poniżej!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up