7 sposobów na dostosowanie paska zadań w systemie Windows 10

Pasek zadań to jedna z najbardziej przydatnych części systemu Windows. Najlepsze w pasku zadań jest to, że zajmuje on minimalną ilość miejsca na całym ekranie, ale jest to dużo pracy i zapewnia szybki dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji, menu startowego, kalendarza, aplikacji działających w tle itp. może zmienić wygląd i styl oraz dodatkowo dostosować funkcjonalność paska zadań.

Indeks

1. Dodaj swoją ulubioną kolekcję

Czy wiesz, że możesz dodawać paski narzędzi ze skrótami do ulubionych folderów, aplikacji i plików w zasobniku systemowym? Jest to jedna z mniej znanych i przydatnych funkcji zasobnika systemowego. Aby utworzyć pasek narzędzi, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w zasobniku systemowym i wybierz "Paski narzędzi -> Skróty".

Spowoduje to utworzenie pustego paska narzędzi o nazwie Linki. Aby dodać pliki, foldery lub skróty do aplikacji, przeciągnij je i upuść na górze. System Windows automatycznie utworzy skrót i doda go do paska narzędzi skrótów. Aby wyświetlić dodane pliki lub łącza do folderów, kliknij ikonę podwójnej strzałki obok Łącza i kliknij dowolny element, aby go otworzyć.

Jeśli jesteś ciekawy, wszystkie skróty, które dodasz do paska narzędzi Łącza, zostaną zapisane tutaj «C: NUseriodeusuario> Zakładki łączy & gt. Możesz tworzyć łącza w tym folderze, które pojawią się na pasku narzędzi Łącza.

Związane zJak dodać niestandardowe foldery do paska zadań w systemie Windows

2. Dodaj monitor prędkości sieci

Pasków narzędzi w zasobniku systemowym nie można używać tylko do skrótów. Jednym z nich jest możliwość wyświetlania prędkości sieci. Aby zobaczyć prędkość sieci w zasobniku systemowym, pobierz bezpłatną aplikację o nazwie. pobierz i zainstaluj NetSpeedMonitor. Po instalacji kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz „Paski narzędzi -> NetSpeedMonitor”.

To wszystko. Aplikacja automatycznie wykrywa aktywną kartę sieciową i pokazuje prędkość wysyłania i pobierania w zasobniku systemowym. W ustawieniach aplikacji możesz dostosować różne ustawienia, m.in. B. monitorowaną kartę sieciową, parametry prędkości, których chcesz użyć itp. Wystarczy pobawić się aplikacją przez kilka minut, a zobaczysz szereg opcji dostosowania wyglądu.

3. Rozmazuj, przezroczystość lub dodaj płynny projekt do paska zadań

W systemie Windows 10 możesz zmienić kolor paska zadań, a także uczynić go półprzezroczystym. Poza tym niewiele możesz zrobić. Skorzystaj jednak z bezpłatnej aplikacji o nazwie Półprzezroczysty TB, możesz sprawić, że pasek zadań będzie całkowicie przezroczysty, dodać efekt rozmycia, a nawet dodać płynny układ za pomocą jednego kliknięcia.

Wystarczy zainstalować aplikację, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać tryb projektowania z menu Normalny. To wszystko.

Związane zPrzydatne wskazówki dotyczące ukrywania i dostosowywania paska zadań w systemie Windows 10

4. Zmień pozycję paska zadań

Domyślnie system Windows umieszcza pasek zadań u dołu ekranu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wystarczająco dobre dla większości użytkowników. Możesz jednak użyć aplikacji Ustawienia, aby zmienić położenie paska zadań po bokach lub u góry ekranu. Zmiana położenia paska zadań na boki jest szczególnie przydatna, jeśli masz monitor panoramiczny lub ultraszeroki, ponieważ odsunięcie go od dolnej części ekranu zapewnia więcej miejsca w pionie.

Aby zmienić pozycję paska zadań, znajdź i otwórz „Ustawienia paska zadań” w menu Start. Teraz wybierz nową lokalizację z menu rozwijanego w sekcji „Pozycja paska zadań na ekranie”.

5. Utwórz etykiety okien, które będą wyświetlane w zasobniku systemowym

Jeśli korzystasz z systemu Windows XP, wiesz, że system Windows wyświetla ikony w zasobniku systemowym wraz z ich etykietami. W systemie Windows 7 Microsoft nadal wyświetlał tylko ikony. Oszczędza to miejsce w zasobniku systemowym, łącząc te same ikony aplikacji i wygląda świetnie. Ale jeśli chcesz, możesz mieć etykiety wyświetlania systemu Windows 10 wraz z ikonami aktywnych okien.

Aby ją włączyć, znajdź „Ustawienia zasobnika systemowego” w menu Start, a następnie przewiń w dół i wybierz „Gdy zasobnik systemowy jest pełny” lub „Nigdy” z menu rozwijanego „Połącz przyciski zasobnika systemowego”. .

6. Usuń przycisk podglądu

Jeśli przyjrzysz się uważnie prawemu dolnemu rogowi ekranu, zobaczysz cienki przycisk, który pozwala zobaczyć pulpit po najechaniu na niego myszą. Kliknięcie go przeniesie Cię na pulpit.

Chociaż jest to przydatne w niektórych przypadkach, nie pamiętam, kiedy ostatnio używałem tej funkcji do jej celów. Właściwie od czasu do czasu przypadkowo wciskam ten przycisk, zastanawiając się, dlaczego patrzę na swój pulpit. Więc jeśli jesteś podobny do mnie i nie używasz przycisku Podgląd, możesz go wyłączyć.

Aby wyłączyć podgląd, znajdź Ustawienia paska zadań w menu Start i otwórz je. Teraz wyłącz przełącznik „Użyj podglądu do podglądu”. Ta czynność natychmiast wyłącza podgląd. Nadal możesz przełączyć się na pulpit, klikając go.

7. Zwiększ wysokość paska zadań

Gdy pasek zadań jest pełny, system Windows wyświetli pasek przewijania, dzięki czemu można przełączać się między wszystkimi aplikacjami na pasku zadań. Jeśli nie podoba ci się to zachowanie, możesz podnieść wysokość paska zadań, aby utworzyć dodatkową przestrzeń.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wyłącz opcję „Zablokuj pasek zadań”.

Następnie umieść mysz na górze paska zadań i przeciągnij ją w górę. Ta akcja zwiększa wysokość paska zadań. Gdy jesteś zadowolony, kliknij prawym przyciskiem myszy w zasobniku systemowym i wybierz opcję „Zablokuj zasobnik systemowy”. Może nie wygląda to ładnie, ale poprawia użyteczność w zagraconym zasobniku systemowym.

Jeśli masz jakieś sztuczki dotyczące dostosowywania paska zadań, o których nie wspomniano powyżej, udostępnij je w sekcji komentarzy poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up