6 najlepszych gier Sega Genesis do grania na telefonie

Gry retro są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Od RetroPie po wysokiej klasy konsole z rynku wtórnego, wszyscy wydają się chętni do pozbycia się swędzenia w grach retro. Ale co, jeśli chcesz grać w podróży? Na szczęście Sega niedawno wydała Sega Forever, dzięki czemu możesz grać w klasyczne gry Sega z ery 16-bitowej bezpośrednio na swoim smartfonie.

Indeks
  1. Czym jest Sega Forever?
  2. 1. Sonic the Hedgehog 2
  3. 2. Ulice gniewu 2
  4. 3. Zemsta Shinobi
  5. 4. Gunstar Heroes
  6. 5. Phantasy Star II
  7. 6. Strefa Comix
  8. Inne dostępne gry

Czym jest Sega Forever?

Sega Forever to usługa online od twórcy gier Sega, która oferuje możliwość ponownej publikacji starszych tytułów na Androida i iOS. Sega planuje pobrać katalogi wszystkich swoich konsol i ostatecznie wydać tytuły z SG-1000 dla Dreamcast. Jednak większość dotychczas wydanych gier pochodzi z 16-bitowej konsoli Sega Genesis.

Chociaż tytuły publikowane pod szyldem Sega Forever są bezpłatne, są obsługiwane przez reklamy. Reklamy można jednak usunąć, jeśli użytkownicy zapłacą niewielką opłatę.

1. Sonic the Hedgehog 2

Nie jest tajemnicą, że Sonic the Hedgehog był odpowiedzią Segi na Mario Nintendo. Sonic miał nastawienie wymagane od każdej postaci z gier wideo lat 90., ale prawdziwą zaletą była szybkość. Gracze mogli przeskakiwać poziomy z niewiarygodną szybkością i podziwiać "wybuchowe przetwarzanie" Segi.

Podczas gdy oryginalny Sonic the Hedgehog jest symbolem wprowadzenia graczy w niebieskie rozmycie, Sonic the Hedgehog 2 (Android , iOS ) to punkt, w którym seria osiągnęła szczyt. Wprowadzono nową mechanikę, w tym słynny Spin Dash, a nadrzędny projekt przyczynił się do ogólnie lepszych wrażeń.

2. Ulice gniewu 2

Seria Streets of Rage to jedna z najbardziej udanych i powszechnie akceptowanych bijatyk w historii. Gra koncentruje się na strażnikach, którzy posługują się wyłącznie pięściami do sprzątania opanowanego przez przestępców miasta. Oryginalna wersja Streets of Rage była wielkim hitem dla Segi, a po niej nastąpiły dwie kontynuacje. Wielu graczy uważa Streets of Rage 2 za najlepszą odsłonę serii.

Streets of Rage 2 (Android , iOS ) poprawił się niemal pod każdym względem w porównaniu do swojego poprzednika. Ulepszona grafika, płynniejsza rozgrywka i imponująca ścieżka dźwiękowa zyskały entuzjastyczne recenzje. Pomimo wydania w 1992 r., Streets of Rage 2 nadal cieszy się uznaniem i wielu uważa, że ​​jest to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały.

3. Zemsta Shinobi

Boczna platformówka akcji The Revenge of Shinobi (Android , iOS ) pozwala graczom przejąć kontrolę nad ninja za pomocą różnych broni. Gracze włamują się i przebijają się przez złą organizację przestępczą, gdy wkraczają w niebezpieczne obszary. Aby wspomóc misję, gracze będą mieli okazję przywołać potężne magiczne moce, aby wyeliminować swoich wrogów.

Revenge of the Shinobi została wydana w 1989 roku i była jedną z pierwszych gier dla Sega Genesis. Niestety, Vengeance nie jest tak wyrafinowane, jak jego kontynuacja Shinobi III. Jednak rzucenie ośmiu shurikenów w czubek salta nadal daje satysfakcję.

4. Gunstar Heroes

Ta gra wyścigowa znana jest z nieustającego tempa i maksymalnej akcji. Chociaż gra Contra, Gunstar Heroes (Android , iOS ) trwa do jedenastu. Gracze kontrolują jedną z dwóch postaci, z których każda ma inny styl gry. Cel jest prosty: strzelaj do wszystkiego! Gunstar Heroes wymaga doskonałej koordynacji ręka-oko i szybkiego refleksu.

Gunstar Heroes jest uważana za jedną z najlepszych strzelanek z przewijaniem bocznym wszechczasów. Ma kolorową grafikę i szybkie tempo. Jeśli jesteś fanem ciągłej akcji, Gunstar Heroes jest dla Ciebie. Uważaj, ponieważ może to poważnie zmęczyć kciuki.

5. Phantasy Star II

Ci z Was, którzy szukają czegoś głębszego, nie szukają dalej. Gwiazda fantasy II (Android , iOS ) była pierwszą grą RPG wydaną dla Sega Genesis i przy 6 megabitach była największą konsolową grą wideo wszechczasów. Gra ugruntowała swoją pozycję w historii gier wideo jako jeden z najwcześniejszych przykładów rozszerzającego się świata ze złożoną historią.

Phantasy Star II to także niezapomniane wrażenia dzięki wyjątkowej oprawie. Podczas gdy większość gier RPG w tamtych czasach była kręcona w scenerii fantasy, Phantasy Star II zdecydowała się na grę RPG science fiction. Krytycy czasu chwalili grę za wartościowe przedsięwzięcie, które zajmowało graczy wieloma obrotami.

połączony 4 klasyczne strony internetowe, które zdradzą swędzenie w grach retro

6. Strefa Comix

Comix Zone to jedna z najbardziej wyjątkowych bitew z przewijaniem bocznym ery 16-bitowej, którą należy odkryć na nowo. W tej oszałamiającej wizualnie grze gracze przejmują kontrolę nad rysownikiem pogrążonym we własnym dziele. Gracze przedzierają się przez komiksy i wchodzą w interakcje z innymi postaciami za pośrednictwem komiksów.

Comix Zone trafia w samo serce komiksowej estetyki superbohatera i tworzy jedyną w swoim rodzaju bijatykę 2D. Mimo to Zona Comix nie jest dla osób o słabym sercu. Ta gra jest trudna jak gwoździe. Przygotuj się na śmierć. Dużo.

Inne dostępne gry

Te sześć gier to nasz wybór najlepszych gier, jakie ma do zaoferowania Sega Forever. Jednak wydano ponad dwadzieścia gier. Wymieniliśmy aktualnie dostępne gry wraz z linkami do pobrania poniżej.

Jaka jest twoja ulubiona wersja Sega Forever? Jak myślisz, które tytuły Sega powinno się zrestartować na urządzenia mobilne? Dajcie nam znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up