5 książek, które każdy entuzjasta Linuksa powinien przeczytać

Chociaż w Internecie jest wiele informacji o Linuksie, jednym z najlepszych sposobów nauki jest wciąż dobra, staromodna książka. Cóż, nie do końca nieaktualne. Wiele z tych książek o Linuksie jest dostępnych w formie elektronicznej. Poniżej znajduje się lista pięciu książek o Linuksie, które każdy entuzjasta musi przeczytać.

Indeks
  1. 1. Język programowania C
  2. 2. Elektronarzędzia Unix
  3. 3. Zarządzanie podstawowymi systemami
  4. 4. Linux i filozofia Uniksa
  5. 5. Katedra i bazar

1. Język programowania C

ten klasyczna jazda Znana programistom jako „K&R”, jest kompaktowym przewodnikiem po języku C. W przeciwieństwie do tysiącstronicowych tomów, które są w obiegu, ta książka została napisana przez twórców C, nieżyjącego już Dennisa Ritchiego (również jednego z twórcy Uniksa) napisane. a Brian Kernighan waży 272 strony wraz z dodatkami. Każdy, kto zna zwięzły styl stron podręcznika, powinien wiedzieć, czego można się spodziewać po tej książce. To jest dla ludzi, którzy znają się na programowaniu i nie marnują atramentu na wyjaśnianie podstaw.

„C nie jest świetnym językiem, a świetna książka nie będzie mu dobrze służyć” – wyjaśniają autorzy we wstępie.

Powodem, dla którego poważni użytkownicy Linuksa (którzy i tak wydają się być programistami) powinni przeczytać tę książkę, nawet jeśli rzadko używają C lub nie są wykwalifikowanymi programistami, ponieważ większość Linuksa jest napisana w C.

2. Elektronarzędzia Unix

W przeciwieństwie do książki O'Reilly, jeden z czołowych wydawców książek specjalistycznych. Nie ma potrzeby przewracania książki strona po stronie, ponieważ autorzy zaprojektowali książkę jako serię krótkich rozdziałów napisanych w lekkim stylu. Jest to świetne rozwiązanie dla użytkowników systemów Unix i Linux na wszystkich poziomach umiejętności, aby nauczyć się czegoś nowego, od konfiguracji terminala po programowanie w Perlu.

Ponieważ krótkie fragmenty są mocno poprzecinane, będziesz podskakiwał po książce, prawie jak drukowana wersja TV Tropes. To zabawna książka, z której wiele się nauczysz. Użyłem tego stylu jako szablonu dla moich postów na Make Tech Easier.

3. Zarządzanie podstawowymi systemami

Aeleen> niezły chwyt, myślałeś, że robi, zgadłeś, sysadmin. Ta książka obejmuje różne wersje systemu Unix, w tym Red Hat i SUSE Linux. Ogólnie można zastosować te informacje do prawie każdego dostępnego typu Linuksa. Frisch nie skąpi informacji.

Nawet jeśli zarządzasz tylko jednym komputerem zamiast szafami i szafami serwerowymi, nadal jesteś administratorem systemu. To świetna książka do nauki, jak skutecznie dbać o swój system. Wielu przysięga na to Edycja podręcznika administracyjnego dla systemów UNIX i Linux ; w każdym razie, nawet jeśli tego nie czytałem

4. Linux i filozofia Uniksa

Mike> Aktualizacja z jego klasycznej "Filozofii Uniksa" dla ery Linuksa jest manifestem filozofii Unixa budowania małych narzędzi dla wiersza poleceń, gdzie można je łatwo zaprogramować w celu zwiększenia wydajności. W czasach, gdy oprogramowanie się rozwija, miło jest wiedzieć, że wciąż są ludzie, którzy trzymają się zasady „Utrzymaj to w prostocie, głupie!”

5. Katedra i bazar

Eric> za darmo online.

Jest oczywiście wiele dobrych książek o Unixie i Linuksie, znacznie więcej, niż można opisać w jednym artykule. Oprócz oczywistych wyszukiwań w Internecie i bibliotekach, uniwersytety z dobrymi wydziałami informatyki są kolejnym dobrym źródłem książek na temat systemów Unix i Linux.

Ujawnienie: Ten artykuł zawiera link partnerski. Chociaż piszemy tylko o produktach, które naszym zdaniem zasługują na wyświetlenie na tej stronie, Make Tech Easier może zarobić niewielką prowizję za każdym razem, gdy klikniesz na dany produkt i go kupisz.

Kredyt: otwarta książka leżąca na półce z okularami przez BigStockPhoto

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up