4 narzędzia do zmiany menu kontekstowego w systemie Windows

Menu kontekstowe to małe okno, które pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pliku / folderu menu kontekstowe wyświetla listę przydatnych opcji do wyboru. Minusem jest to, że zwykle nie można go domyślnie konfigurować. Na przykład, jeśli pozostawisz Firefoksa jako domyślną przeglądarkę, chcesz użyć Google Chrome do nawiązania określonego połączenia internetowego. Obecne ustawienie menu kontekstowego na to nie pozwala.

Na szczęście istnieje kilka przydatnych narzędzi, których możesz użyć do modyfikacji menu kontekstowego.

1. CMenuEdytuj

CMenuEdit to lekka aplikacja (tylko 69 kb), która umożliwia dostosowanie menu kontekstowego Eksploratora Windows.

Aplikacja dostarczana jest w skompresowanym pliku. Po rozpakowaniu pliku zip należy uruchomić plik install.bat jako administrator i zainstalować wymagane pliki DLL w systemie.

Aby użyć CMenuEdit, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Zobaczysz kartę menu kontekstowego.

Aby dodać nowy element kontekstu, najpierw kliknij pierwszą ikonę, aby utworzyć podmenu, a następnie kliknij drugą ikonę, aby utworzyć polecenie. W polu komendy możesz określić akcję, np. Np. otwórz inny program, wybierz plik/folder, zminimalizuj lub zmaksymalizuj stan itp.

Rzeczy, które można dostosować, w tym podmenu i nazwę polecenia, dodawanie ograniczników, krótki opis polecenia / podmenu, łączenie ikony i wybieranie zewnętrznego programu dla polecenia, argumentów, katalogu i stanu okna.

2. Pokaż powłokę menu

ShellMenuView różni się tym, że nie można dodać elementu do menu kontekstowego. Zamiast tego przeszukuje listę elementów w menu kontekstowym i wyświetla je w oknie; Następnie możesz użyć menu kontekstowego, aby wybrać, czy chcesz aktywować / dezaktywować wejście. Jest to przydatne do porządkowania menu kontekstowego.

Aplikacja ShellMenuView nie wymaga instalacji i jest całkowicie przenośna. Po prostu rozpakuj plik i uruchom plik .exe.

Aby włączyć / wyłączyć element w menu kontekstowym, po prostu przewiń listę, aby znaleźć element, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wyłącz / włącz wybrany element”

Pobierz widok menu powłoki tutaj

3. Narzędzia w menu plików

Jeśli przeszukujesz witrynę FileMenu, znajdziesz bardzo mało dokumentacji, ale jest to zaskakująco bardzo przydatne (i łatwe w użyciu) narzędzie do dostosowywania menu kontekstowego.

Po instalacji Narzędzi FileMenu masz nowy wpis "Narzędzia FileMenu" w menu kontekstowym. Zawiera szereg przydatnych poleceń.

Aby zmienić elementy, musisz otworzyć aplikację Narzędzia FileMenu. Tutaj możesz aktywować / dezaktywować listę poleceń w menu kontekstowym Dodatki menu Plik. Po prostu zwolnij (lub usuń zaznaczenie) znacznika wyboru, aby włączyć polecenie.

Możesz także dodać nowe podmenu i polecenie. Możesz także zdefiniować działania, takie jak otwieranie programu, kopiowanie do folderów, usuwanie niektórych plików i tak dalej.

4. Szybki nawigator

Ze wszystkich powyższych edytorów menu kontekstowego najlepszy jest Fast Explorer. Jest wyposażony w interfejs Eksploratora Windows, który ułatwia każdemu zmianę menu kontekstowego. Ponadto zobaczysz również błąd rejestru, który pomoże Ci wyczyścić rejestr za pomocą menu kontekstowego.

Na ekranie głównym można dodać pozycję statyczną lub pozycję podmenu. Elementy statyczne to elementy, które pojawiają się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

W środkowym obszarze możesz dodać nowy element, natomiast w prawym obszarze możesz skonfigurować element.

Ponadto Fast Explorer może również wykrywać i czyścić osierocone elementy menu kontekstowego lub usuwać elementy menu kontekstowego dodane przez inne aplikacje lub rozszerzenia menu kontekstowego. Ta funkcja jest bardzo przydatna, ponieważ pozwala użytkownikom wyczyścić rejestr z menu kontekstowego bez konieczności ręcznej interwencji w rejestrze.

Strona główna Szybkiej eksploracji

Pobierać Szybki instalator Explorer | Szybki przenośny eksplorator (link do pobrania na stronie głównej nie jest dostępny, więc umieściliśmy pliki na naszym serwerze)

Powinno to zakończyć listę aplikacji z edytora menu kontekstowego. Jestem pewien, że każda osoba ma inny sposób korzystania z aplikacji. Daj nam znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up