3 sposoby na zatrzymanie wymuszonych aktualizacji systemu Windows 10

Windows 10 to świetny system operacyjny, a firma Microsoft nadal go ulepsza, instalując zbiorcze aktualizacje. Aktualizacje są ważną częścią systemu ze względów bezpieczeństwa i stabilności. Jednak polityka wymuszonych aktualizacji systemu Windows 10 jest przedmiotem kontrowersji i jest jedną z jej najbardziej niedocenianych funkcji.

Podczas gdy Microsoft dąży do zwiększenia wydajności systemu Windows 10 poprzez aktualizacje wypychane, pomysł wymuszonych aktualizacji mógł powodować problemy dla użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ niektóre aktualizacje są bardzo duże (ponad 4 GB) i są pobierane automatycznie. Może to być bardzo frustrujące, gdy masz ograniczony pakiet danych.

Co gorsza, system Windows 10 wymusza aktualizacje przy każdej próbie ponownego uruchomienia lub wyłączenia komputera. Może to spowodować, że komputer znajdzie się w nieskończonej pętli uruchamiania. W tym samouczku pokażemy Ci trzy rozwiązania, których możesz użyć, aby trwale zatrzymać wymuszone aktualizacje systemu Windows 10.

Indeks

1. Podświetl połączenie Wi-Fi jako miarę

Oznacz swoje połączenie Wi-Fi jako paski, które mierzą całą aktywność w tle. Ponieważ aktualizacje systemu Windows 10 są procesem ciągłym działającym w tle, najłatwiejszym sposobem zatrzymania wymuszonych aktualizacji jest ustawienie połączenia jako metryki.

Należy zauważyć, że ta opcja tylko opóźnia aktualizacje. Gdy tylko ustawisz przycisk połączenia narzędzia na „WYŁĄCZONY”, system Windows 10 automatycznie pobierze aktualizacje. Dopóki przycisk podłączenia pomiaru jest ustawiony na „WŁĄCZONY”, system Windows 10 nigdy nie będzie pobierał aktualizacji bez Twojej zgody. Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować połączenie jako metrykę.

1. Naciśnij Win + I, aby uruchomić aplikację Ustawienia.

2. Kliknij opcję Sieć i Internet.

3. W obszarze Połączenie sieci bezprzewodowej przewiń w dół i kliknij łącze „Opcje zaawansowane”.

4. Otworzy się strona z dodatkowymi opcjami konfiguracji sieci bezprzewodowych. Poszukaj opcji „Połączenie pomiarowe”. Domyślnie ta opcja jest ustawiona na Wyłączone. Kliknij i aktywuj.

To wszystko. Windows nie będzie już pobierał niczego w tle.

Uwaga: Ustawienie połączenia jako miernika wpływa na połączenie Bluetooth. Jeśli często korzystasz z Bluetooth, może to nie być najlepsza opcja dla Ciebie. Ta metoda również nie zadziała, jeśli używasz kabla Ethernet do połączenia komputera z Internetem.

połączonyJak odinstalować aktualizację systemu Windows

2. Wyłącz usługę Windows Update

Usługa Windows Update może wykrywać, pobierać i instalować aktualizacje i aplikacje systemu Windows. Po dezaktywacji funkcja automatycznej aktualizacji systemu Windows zostaje zatrzymana. Ponieważ usługa Windows Update to kolejny proces systemu Windows, możesz go zatrzymać, wykonując te proste czynności.

1. Naciśnij klawisze Win + R, aby otworzyć polecenie uruchomienia. Wpisz services.msc i kliknij OK.

2. Na wyświetlonej liście usług znajdź usługę Windows Update i kliknij ją, aby ją otworzyć.

3. Otworzy się okno z właściwościami Windows Update. W Typ uruchomienia (na karcie Ogólne) znajdziesz opcję konfiguracji dostarczania aktualizacji. Domyślnie ta opcja jest ustawiona na Automatycznie. Możesz go wyłączyć lub zmienić na ręcznie.

4. Na koniec przejdź do zakładki Odzyskiwanie i kliknij ją. W sekcji Pierwsza awaria wybierz opcję Nie działaj. Zapobiegnie to ponownemu uruchomieniu usługi aktualizacji i automatycznemu odzyskiwaniu (ustawienie domyślne), gdy żadne aktualizacje nie zostały wysłane.

5. Kliknij „Zastosuj” i uruchom ponownie komputer.

Uwaga- Jeśli wyłączysz usługę Windows Update, komputer nie będzie mógł pobierać aktualizacji. Spowoduje to zatrzymanie wszystkich przyszłych aktualizacji i uniemożliwi programom korzystanie z interfejsu API programu Windows Update Agent (WUA).

Aby ponownie włączyć usługę Windows Update, powtórz powyższy proces, ale zmień typ uruchamiania na „Automatyczny”.

połączonyJak blokować aktualizacje sterowników dla określonych urządzeń w systemie Windows 10

3. Zatrzymaj automatyczne aktualizacje, wprowadzając zmiany w Edytorze zasad grupy

Zasady grupy systemu Windows 10 mają również ukrytą funkcję, której można użyć do wyłączenia automatycznych aktualizacji. Dostosowując niektóre opcje w Edytorze zasad grupy, możesz wybrać sposób wdrażania aktualizacji. Tak to się robi:

1. Naciśnij klawisze Win + R, aby otworzyć polecenie Uruchom. Wpisz ingpedit.mscand i kliknij OK, aby uruchomić Edytor lokalnych zasad grupy.

2. Znajdź opcję Konfiguracja komputera i kliknij ją. Następnie przejdź do folderu Szablony administracyjne i kliknij, aby go rozwinąć.

3. W obszarze Szablony administracyjne wybierz folder Składniki systemu Windows i kliknij go.

System otwiera bardzo długą listę składników systemu Windows. Na końcu listy znajdziesz folder Windows Update. Kliknij dwukrotnie folder, aby go rozwinąć.

4. Znajdź opcję „Konfiguruj automatyczne aktualizacje” na liście usług, które chcesz otworzyć. Kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć więcej ustawień usługi Windows Update.

5. Otworzy się nowe okno zawierające więcej opcji konfiguracji aktualizacji systemu Windows. Wybierz „Włączone”, przewiń w dół do dostępnych opcji i wybierz opcję „Powiadomienie o pobraniu i powiadomienie o instalacji” z listy rozwijanej.

6. Kliknij przycisk „Zastosuj” i zamknij program.

W ten sposób, gdy aktualizacje są dostępne dla twojego komputera, system Windows powiadomi cię, że aktualizacje są dostępne do pobrania, zamiast pobierać i aktualizować je automatycznie. Możesz przejść do „Ustawienia -> Windows Update” i pobrać i zainstalować aktualizacje, kiedy chcesz. System Windows nie może pobierać ani instalować aktualizacji bez Twojej zgody.

Aby potwierdzić, czy zmiany zostały wprowadzone, uruchom aplikację Ustawienia i przejdź do Aktualizacje i zabezpieczenia -> Windows Update -> Opcje zaawansowane. Powinien zostać wyświetlony przycisk „Powiadom o pobraniu”, który został wyłączony.

Jeśli nie widzisz szarego przycisku Powiadomienie o pobieraniu, możliwe, że pominąłeś krok lub użyłeś niewłaściwych ustawień.

Meandrowy

Aktualizacje systemu Windows 10 to dobra rzecz, ponieważ mogą pomóc zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo systemu. Czasami jednak przydatne może być zatrzymanie aktualizacji, zwłaszcza jeśli chcesz zapobiec automatycznej ponownej instalacji problematycznej aktualizacji.

Mamy nadzieję, że te rozwiązania pomogą Ci całkowicie opóźnić lub zatrzymać wymuszone aktualizacje systemu Windows 10. Zapraszam do komentowania i przekazywania dalej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up