13 wygaszaczy ekranu dla Windows 10

Wygaszacze ekranu mogą wydawać się dziś reliktem, ale faktem jest, że obecnie jest ich więcej niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś w stylu retro, czy dynamicznego wygaszacza ekranu, który naprawdę pokazuje kolory Twojego ekranu IPS, mamy tu coś dla Ciebie.

Indeks
 1. Jak zmienić wygaszacz ekranu systemu Windows 10
 2. 1. Jesienna kraina czarów 3D
 3. 2. Kolejna macierz
 4. 3. Helios
 5. 4. IMAX Hubble 3D
 6. 5. Briblo
 7. 6. Elektryczne owce
 8. 7. Labirynt 3D
 9. 8. Wygaszacz ekranu NES
 10. 9. Rury 3D
 11. 10. Wikipedia
 12. 11. Widok z lotu ptaka Apple TV
 13. 12. Astronomiczny obraz dnia
 14. 13. Niebieski ekran śmierci

Jak zmienić wygaszacz ekranu systemu Windows 10

Zanim zaczniesz, musisz znać podstawy ustawień wygaszacza ekranu w systemie Windows 10. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, a następnie kliknij „Personalizuj -> Zablokuj ekran -> Ustawienia wygaszacza ekranu” (poniżej).

W nowym oknie możesz wybrać wygaszacz ekranu, zmienić czas potrzebny do wyświetlenia i czy powinieneś przejść do ekranu logowania odzyskiwania.

Metody instalacji pobranych wygaszaczy ekranu są różne, ale jeśli pobierzesz plik wygaszacza ekranu (scr), wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i nacisnąć „Zainstaluj”, aby go pobrać. Inne wygaszacze ekranu są dostarczane jako pliki „exe” z własnymi instrukcjami.

Teraz, gdy już masz wiedzę, oto nasze najpopularniejsze wygaszacze ekranu w systemie Windows 10.

1. Jesienna kraina czarów 3D

Uwielbiamy sezonowy wygaszacz ekranu, a kiedy lato ustępuje złotym odcieniom jesieni, czy jest lepszy sposób na jego objęcie niż prawdziwy wygaszacz ekranu?

Autumn Wonderland 3D to zdecydowanie jesienna scena z piękną paletą kolorów, która faktycznie pojawia się na ekranie IPS. To, czego tutaj nie widać, to to, że mali mieszkańcy lasu czasami chodzą po ekranie i dodają temu relaksującemu efektowi zanurzenia. W lewym dolnym rogu znajduje się również fajny zegar analogowy, który możesz wyłączyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

2. Kolejna macierz

Pod koniec lat 90. ten wygaszacz ekranu, inspirowany oczywiście klasykiem z 1999 r., Matrix, przenosi nas z powrotem do całej swojej binarnej chwały. Kolejna macierz wygląda świetnie i jest zakodowana, nawet jeśli nie wiesz, co to wszystko znaczy, i możesz zmienić podstawowe rzeczy, takie jak: B. Jak szybko wypełnia ekran, czcionkę i gęstość.

3. Helios

Jeden z najpiękniejszych wygaszaczy ekranu na rynku, Helios tworzy miękkie fioletowe bąbelki, które dynamicznie reagują na siebie, podskakując i obracając się na ekranie. Kolory są w ładnym neonowym odcieniu i można dokonać różnych korekt, takich jak: Na przykład zmień liczbę bąbelków na ekranie, rozmycie ruchu, a nawet ramkę ramki!

4. IMAX Hubble 3D

Link do dokumentacji z 2010 roku o misji naprawy Kosmicznego Teleskopu Hubble'a, którą można jeszcze zdobyć spektakularny wygaszacz ekranu który przynosi zdjęcia ze strony Hubble'a. To jedne z najbardziej imponujących zdjęć, jakie kiedykolwiek widziałeś.

5. Briblo

Jeśli masz obsesję na punkcie Legos, możesz mieć trudności z trzymaniem od nich oczu i rąk. Briblo jest nie tylko miłe dla oka, ponieważ klocki Lego są ładnie ułożone jeden na drugim, ale możesz także wchodzić z nim w interakcję i tworzyć swój własny stos Lego, rodzaj improwizowanej gry 3D Tetris.

6. Elektryczne owce

Trippy wizualizacje stworzone przez społeczność utalentowanych artystów. Electric Sheep to prawie nieskończona kolekcja pięknych i błyszczących obrazów. Wymaga to niewielkiej instalacji, ale plik wykonywalny instalacji pomoże.

7. Labirynt 3D

Może to przypadek nostalgii, ale jeśli pamiętasz te stare wygaszacze ekranu Windows, ten klasyczny będzie tym, co zapamiętasz. To labirynt z perspektywy pierwszej osoby, który prowadzi przez labirynt, w którym unoszą się dziwne kształty. Możesz zmienić tapety w ustawieniach, ale podoba nam się oryginał.

8. Wygaszacz ekranu NES

Jeśli nie masz biblioteki NES ROM do odtwarzania na swoim komputerze, ten wygaszacz ekranu zagra dla Ciebie całą ścianę losowych sekcji gier NES. Jeśli masz kolekcję ROM-ów, możesz dołączyć do nich za pomocą tego wygaszacza ekranu i grać w losowe gry NES ze swojej biblioteki. (Ostrzeżenie: to jest straszne dla produktywności.)

9. Rury 3D

Kolejny złoty antyk, ten wygaszacz ekranu Rury 3D tworzy nieskończoną liczbę wielokolorowych rur 3D na całym ekranie. Gdy ekran się zapełni, wszystko uruchomi się ponownie (podobnie jak w Snake). Jest jeszcze coś intrygującego w jego 16-bitowym kolorze.

10. Wikipedia

Trochę bardziej sucho niż inne na tej liście, ale jeśli chcesz chłonąć wiedzę w każdej chwili swojego życia, spróbuj. Wygaszacz ekranu Wikipedii Kto za każdym razem losowo wybiera dla Ciebie stronę Wikipedii?

11. Widok z lotu ptaka Apple TV

Zabierz fanów Apple na ich miejsce ten wygaszacz ekranu co daje dostęp do tych samych pięknych zdjęć lotniczych, które użytkownicy komputerów Mac otrzymują natywnie. Robi to sam Apple, więc do pracy potrzebne jest połączenie internetowe.

12. Astronomiczny obraz dnia

Świetna alternatywa dla wygaszacza ekranu Hubble'a, o którym mówiliśmy wcześniej, wschód Uzyskaj astronomiczny obraz dnia z oficjalnej strony NASA. Niektóre obrazy są fascynujące, podczas gdy inne to szalone kosmiczne karty, które, szczerze mówiąc, mogą być mylące (ale mimo to zimne).

13. Niebieski ekran śmierci

Może bardziej okrutny żart niż sam fajny wygaszacz ekranu, jest Wciąż fajnie jest narzucać to komuś. Odtwarza cykl błędów BSOD i uruchamia się system oraz daje widzowi straszne retrospekcje wszystkich czasów, które im się przytrafiły.

Czy przekonaliśmy Cię do wypróbowania jednego z tych programów, czy masz swoje ulubione wygaszacze ekranu, których zawsze będziesz się trzymać? Daj nam znać!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up