10 powodów, dla których warto kupić komputer Chromebook

Ponieważ dla większości ludzi Chromebook to dużo i doskonały komputer

Gdy Google wypuścił Chromebooki, niewielu postawiłoby na jego sukces, ponieważ każdy laptop z systemem Windows lub MacBook był w stanie wykonywać te same zadania i mieć wszystkie tradycyjne aplikacje, których oczekiwałby użytkownik laptopa. Teraz jednak Chromebooki zdobyły ogromny udział w rynku, ponieważ zawsze okazały się szybkie, odporne na problemy nękające Windows i macOS, a dzięki innowacjom wprowadzonym w ostatnich latach mogą konkurować po stronie aplikacji. z dowolnym konwencjonalnym komputerem.

W tym przewodniku postaramy się pokazać, jak to zrobić Powody, dla których warto mieć komputer Chromebook W dzisiejszych czasach, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie nowego laptopa i uzyskać maszynę, która jest zawsze wydajna, zawsze szybka i zawsze podłączona do internetu.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Wykorzystaj wszystkie możliwości Chromebooka: porady i wskazówki dotyczące pracy online i offline

Indeks
 1. Dlaczego warto kupić Chromebooka?
  1. Tani
  2. prędkość
  3. Prostota i wydajność
  4. niezawodność
  5. Nawigator w środku systemu
  6. Aplikacje i rozszerzenia
  7. Zintegrowana przestrzeń w chmurze
  8. Integracja z aplikacjami na Androida
  9. Polecenia głosowe i transkrypcje z usługami Google
  10. Dodaj konta dla dzieci
 2. Najlepsze Chromebooki do kupienia
  1. Wnioski

Dlaczego warto kupić Chromebooka?

Ci, którzy są nowicjuszami na Chromebooku, mogą mieć wrażenie, że znajdują się przed bardzo ograniczonym systemem: komputerem używanym tylko do surfowania po Internecie, na którym nie można instalować tradycyjnych programów i który ledwo działa. Nie, kiedy tak nie jest. Podłączony do internetu. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna i pokażemy Wam w kolejnych rozdziałach ponieważ Chromebook to świetna okazja i doskonały komputer dla większości użytkowników, zarówno do użytku domowego, jak i do użytku profesjonalnego lub profesjonalnego.

Tani

Jeśli kupisz laptopa z systemem Windows za mniej niż 500 USD, otrzymasz zły, powolny i przestarzały laptop, chyba że jest to sensacyjnie ograniczona oferta. Chromebooki kosztują średnio od 300 do 500 euro i zaoferuj to Raport cenowy najwyższej jakości Można to znaleźć na dzisiejszym rynku, ponieważ wszystkie działają szybko, otwierają aplikacje i strony internetowe jak żaden inny system operacyjny i uruchamiają się w zaledwie 2 sekundy.

Jeśli więc szukamy taniego, ale wydajnego laptopa, Chromebook jest niezbędny, jeśli nie chcemy wydawać co najmniej 800 USD na wysokiej klasy komputery PC lub MacBooka.

prędkość

Żadne inne urządzenie nie oferuje tak dużej prędkości w tak niskiej cenie. Chrome OS to system operacyjny, który nie cierpi z powodu kłopotliwych usług lub procesów, które działają pod nim. Wszystkie są oparte na silniku renderującym Google Chrome. Chromebook z czterordzeniowym procesorem i 4 GB pamięci RAM działa z taką samą wydajnością jak konwencjonalny laptop z 8 GB pamięci RAM i ośmiordzeniowym procesorem.

W każdym scenariuszu czas uruchamiania jest krótszy niż 5 sekund: więc Chromebook jest niesamowicie szybki i wykonuje wszystkie zadania, do których został zaprojektowany, tak szybko i wydajnie, jak Macbook za 2000 USD.

Prostota i wydajność

Oczywiście Chromebook zapewnia prostą i wydajną obsługę, do której może uzyskać dostęp każdy użytkownik (niezależnie od wcześniejszego doświadczenia). Korzystając z Chromebooka, nie rozpraszasz się jak zwykły komputer, a wszystko, co możesz zrobić, to pracować i przeglądać internet. Na Chromebooku nie jest wymagana żadna konfiguracja, nie wymaga konserwacji, nie wymaga specjalistycznej interwencji technicznej i jest odporny na wirusy (chociaż każdy komputer łączący się z Internetem może zostać zaatakowany przez hakerów). Przez większość czasu działa w trybie pełnoekranowym, a krzywa uczenia się jest bardzo niewielka (wystarczająco długa, aby dowiedzieć się, jak podłączyć go do sieci).

Interfejs Chromebooka jest również znany wszystkim. Posiada menu „Start” dla aplikacji i rozszerzeń, a także klasyczne przyciski do zamykania i minimalizowania okien, takich jak Windows.

niezawodność

System operacyjny Chrome jest oparty na systemie Linux i oferuje niezrównany poziom niezawodności. Jak wspomniano wcześniej, Chromebook nie może paść ofiarą wirusów i złośliwego oprogramowania, ponieważ nie można zainstalować tradycyjnych programów w formacie EXE lub MSI. Oznacza to dodatkowe oszczędności dla firm i mniej straconego czasu na radzenie sobie z infekcjami.

Możemy też pozwolić niedoświadczonym lub niedoświadczonym użytkownikom korzystać z Chromebooka bez obawy o zainfekowanie systemu wirusami lub zniszczenie systemu.

Nawigator w środku systemu

Głównym problemem większości użytkowników jest to, że nie mogą używać programów komputerowych. Na szczęście większość z nich Nowoczesne aplikacje mają aplikację internetową, uruchamialny z przeglądarki internetowej. Ponieważ Chrome został załadowany aplikacjami, dodatkami i rozszerzeniami, wszystkie programy, których mógłbym potrzebować, są dostępne bezpośrednio w przeglądarce i działają w trybie offline, nawet bez połączenia z Internetem.

Tak więc na Chromebooku możemy łatwo otwierać wszystkie dokumenty, pliki multimedialne i zdjęcia. Wystarczy zainstalować zalecaną aplikację z systemu lub skorzystać z jednej z wbudowanych aplikacji Google (i pracować również w trybie offline).

Aplikacje i rozszerzenia

Każdy, kto uważa, że ​​Chromebook to nic innego jak „ogromna” przeglądarka internetowa, powinien ponownie rozważyć swoje pomysły. Po prostu spójrz na to Sklep Google Chrome do odkrycia, oprócz wielu ulepszeń, które Aplikacje komputerowe Chrome i Aplikacje, które działają również w trybie offline.

Aplikacje obejmują aplikacje do pisania Dokumentów Google, takie jak Word, arkusze kalkulacyjne, takie jak Excel, edytory obrazów, takie jak Photoshop, Gmail, edytory wideo, aplikacje do słuchania muzyki, oglądania filmów i wielu innych.

Zintegrowana przestrzeń w chmurze

Chromebook jest również bardzo szybki, ponieważ jest wyposażony w wewnętrzna pamięć flash (eMMC lub SSD w zależności od modelu), chociaż ten wybór wymaga niewielkiej ilości miejsca (często mniej niż 128 GB), aby obniżyć koszty. Jednak pliki mogą być lepiej przechowywane w formacie Przechowywanie w chmurze na Dysku Googlektóre można zwiększyć za pomocą jednej z tanich ofert z Google jeden.

W przeglądarce Chrome pliki przechowywane na Dysku Google można również otwierać offline bez internetu (ograniczone do najczęściej używanych). Oczywiście możesz także korzystać z innych usług przechowywania w chmurze, takich jak Dropbox.

Integracja z aplikacjami na Androida

Aby znacząco zwiększyć liczbę aplikacji, które możemy zainstalować na Chromebookach, istnieje również możliwość zainstalowania aplikacji na Androida, a także wielu gier na smartfony i tablety Sklep Google Play jest zintegrowany z systemem operacyjnym a system operacyjny Chrome obsługuje aplikacje na Androida wspaniale, jakbyśmy patrzyli na duży tablet. Dzięki tej integracji jest tak wiele aplikacji, które możemy zainstalować na Chromebookach. Jeśli masz specjalne wymagania, po prostu odwiedź Sklep Google Play, aby znaleźć odpowiednią aplikację do naszej pracy lub nauki.

Możemy również przeczytać nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej 15 darmowych aplikacji do biura, pracy i nauki na Androida.

Polecenia głosowe i transkrypcje z usługami Google

Dzięki Chromebookowi też mamy dostęp do nich wszystkich Technologie językowe dostępne w usługach Google, przez wiele lat punktem odniesienia dla tych, którzy swoim głosem chcą uruchamiać najważniejsze aplikacje i polecenia (z Asystentem Google) lub transkrybować mowę na tekst (dyktowanie głosowe). W każdym razie otwórz menu Ustawienia i poprowadź nas do sekcji Dostępność jest Badacz i asystentoraz aktywować polecenia głosowe i transkrypcję głosu.

Aby dowiedzieć się więcej, możemy przeczytać nasze przewodniki Pisz po włosku, korzystając z funkcji dyktowania głosu na komputerze jest Polecenia głosowe systemu Android do wykonywania połączeń, czytania wiadomości tekstowych i powiadomień głosowych.

Dodaj konta dla dzieci

Przez Google Family Link Możesz dodać konta Google naszych dzieci i od razu uzyskać skuteczną kontrolę rodzicielską Chromebooki są bezpieczne dla osób nieletnich (Na przykład wyłączając tryb incognito w Chrome i uruchamiając aplikacje, które chcemy włączyć).

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z tej skutecznej kontroli rodzicielskiej, zapraszamy do lektury naszych artykułów Kontrola rodzicielska na telefonach dziecięcych z Google Family Link i podobnymi aplikacjami jest Jak utworzyć konto Google dla dzieci i dzieci.

Najlepsze Chromebooki do kupienia

Czy jesteśmy przekonani i czy chcesz od razu kupić Chromebooka? Poniżej podsumowaliśmy najlepsze modele, które możesz teraz kupić, ze wszystkimi aktualizacjami na miejscu i najlepszym sektorem sprzętu.

Pierwszym laptopem Google, jaki możemy wziąć pod uwagę, jestAcer Chromebook, dostępne w Amazon za mniej niż 450 €.

W tym laptopie znajdziemy konwertowalny 13,3-calowy ekran (staje się dużym tabletem), technologię multi-touch IPS, rozdzielczość FullHD, procesor Qualcomm Snapdragon SC7180, 4 GB RAM, 64 GB pamięci Full eMMC, procesor graficzny Qualcomm Adreno 618, kamera internetowa HD , wbudowany mikrofon, dwuzakresowe Wi-Fi, łączność Bluetooth i system operacyjny Chrome OS.

Alternatywnie możesz na to postawić Chromebook Lenovo IdeaPad Flex 5, dostępne w Amazon za mniej niż 500 €.

Ten laptop ma 13,3-calowy konwertowalny ekran, rozdzielczość Full HD, technologię ekranu dotykowego, procesor Intel Celeron 5205U, 64 GB pamięci wewnętrznej eMMC, 4 GB RAM, technologię pióra Lenovo USI, kamerę internetową HD, zintegrowany mikrofon, połączenie Wi-Fi, połączenie Bluetooth i System operacyjny Chrome OS.

Innym ważnym laptopem, który możemy rozważyć, jestChromebook HP 14a, dostępne w Amazon za mniej niż 500 €.

W tym laptopie znajdziemy tradycyjny 14-calowy ekran, rozdzielczość FullHD, procesor Intel Pentium Silver N5030, 8 GB RAM, 128 GB wewnętrznej pamięci eMMC, dźwięk BangAndOlufsen, USB-C, kamera internetowa, połączenie Wi-Fi, połączenie Bluetooth i działający Chrome System operacyjny z obsługą sklepu Google Play.

Wnioski

Podsumowując, możemy to powiedzieć Chromebooki to wielka sprawa, jeśli szukasz szybkiego laptopa, mocny, ale ekonomiczny, dlatego nadaje się do lekcji szkolnych, do wideokonferencji z zoomem i do inteligentnej pracy bez konieczności polegania zawsze na komputerach stacjonarnych lub laptopach z systemem operacyjnym Windows (za które można naprawdę szybko i łatwo wydać co najmniej 800 euro) podejrzane urządzenia).

Jeśli jesteśmy przekonani do zakupu, zapraszamy do natychmiastowego przeczytania naszego poradnika Najlepsze Chromebooki do kupienia, błyskawiczne laptopy Google.
Z drugiej strony, jeśli chcemy porównać Chromebooki z innymi typami laptopów, możemy dowiedzieć się więcej, czytając własne. Przewodnik zakupu laptopów, abyś nie pomylił się.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up